14.10.2021

Liberec zůstává stále bez prohry, tým Králova Pole začíná vystrkovat růžky

Šlágr 6. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 se odehrál v Liberci, kde domácí volejbalistky hostily Olomouc. K vidění bylo kvalitní utkání, ve kterém Dukla uhájila letošní neporazitelnost. Na vítězství z nedávného brněnského derby navázaly hráčky Králova Pole v utkání s Prostějovem, Olymp si poradil se Šternberkem. „Pětiseťák“ se odehrál na palubovce Frýdku-Místku, který pro sebe nakonec získaly brněnské Šelmy. O první vítězství v sezóně 3:0 musela Ostrava tvrdě zabojovat proti dosud nezvítězivšímu Přerovu.

VK KRÁLOVO POLE – VK PROSTĚJOV

Na palubovku Králova Pole zavítal v šestém kole nejvyšší volejbalové soutěže žen Prostějov, aktuálně třetí tým extraligy. Domácí hráčky odstartovaly zápas suverénní výhrou 25:10 a i druhý set dokázaly v koncovce otočit pro sebe. Prostějov se nevzdal, v další sadě však nedokázal vytěžit ze slibného vedení 12:19 a s domácím KáPéčkem svedl o třetí set dlouhý dramatický souboj. Z vítězství 32:30 se nakonec v hale na Vodově radovalo po veliké bitvě Královo Pole, a v letošní sezóně si tak na svoje konto připsalo poprvé plný počet bodů. Prostějov naopak odjel domů s prázdnou.

VK Královo Pole – Prostějov 3:0 (25:10, 25:23, 32:30)

Rozhodčí: Slezák J., Zimmermann T.

Počet diváků: 150

Domácí: Hrušecká, Pelikánová, Bukovská, Koulisiani, Sweet, Pavlíková, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Pavlicová, Moreno Borrero

Hosté: Bajusz, Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Beránková, Loff Da Silva, libero Stavinohová. Střídaly: Smolková, Michalíková

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Konečně se nám podařilo vyhrát za tři body, máme strašnou radost a hodně to z nás spadlo, protože to byl pro nás důležitý zápas. Konečně jsme urvaly tři body, navíc výhrou 3:0. Dokázaly jsme otočit dvě koncovky setů a zvládly jsme to skvěle. Doufám, že to ukazuje, že jsme silní, že dospíváme, a že v právě v koncovkách budeme stále lepší.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „První set byl trochu klamavý, rozložení sil těchto družstev takto nevypadá, Prostějov je velice kvalitní tým, který tím, že se uzdravila univerzálka Kopáčová, má svou velkou sílu. My jsme moc rádi, že se nám daří udržet koncentraci i v situaci, kdy je vývoj setu pro nás nepříznivý. Trpělivou hrou dokážeme stav zvrátit, dotáhnout do dramatické koncovky a tu ještě navíc dovést s tak dramatickým nábojem až do úspěšného konce.“

Simona Bajusz (kapitánka Prostějov): „Bohužel jsme dnes nedokázaly vyhrát koncovky, i když jsme v setech vedly, což už se nám stalo párkrát. V prvním setu jsme asi ještě seděly v autobuse, další dvě sady byly lepší, ale bohužel, jak už jsem říkala, nám nejdou koncovky a musíme na nich zapracovat.“

Miroslav Čada (trenér Prostějov): „Dnes to byl těžký zápas pro obě družstva, i když výsledek 3:0 tomu neodpovídá, dva sety byly velice vyrovnané a rozhodly drobné chyby v koncích. Nicméně musím přiznat, že domácí hráčky velmi dobře podávaly a byly i o trochu lepší v útoku. My jsme v rozhodujících chvílích, kdy se lámal chleba, více chybovali.“

Na začátku prvního setu utekly volejbalistky Králova Pole soupeřkám při servisu Kateřiny Pelikánové na 6:0, Prostějov se sice poté domácím přiblížil (8:6), po dvou esech Denisy Pavlíkové ale KP Brno znovu rozdíl navýšilo (13:7). Hostující hráčky už pak jen marně přihlížely rostoucímu vedení Králova Pole, které jim ve zbytku sady dovolilo uhrát pouhé tři body a za 20 minut vyhrálo set poměrem 25:10.

Druhé dějství už se vyvíjelo jinak, za lepší konec tentokrát začal tahat Prostějov (3:5) a za stavu 6:10 donutil domácí tým k oddechovému času. Po něm svěřenkyně Richarda Wiesnera začaly připisovat body a time out bral pro změnu Prostějov (11:12). Královo Pole poté postupně srovnalo se soupeřkami krok (16:16), následující tři body však znovu bral celek Prostějova (16:19) a KP Brno zastavilo hru dalším oddechovým časem. Prostějov vedení držel ještě v závěru setu (21:23), pak ale začalo úřadovat Královo Pole a sadu nakonec otočilo na vítězných 25:23.

Třetí set odstartovalo lépe domácí družstvo (5:2), Prostějov však zbraně nesložil (6:6) a skóre obrátil ve svůj prospěch (6:9). Hostující hráčky přitvrdily v útoku a náskok si hlídaly i dál (9:14). Před koncovkou Prostějov vedl už 12:19, Královo Pole ale vzápětí připsalo tři body v řadě (15:19) a Miroslav Čada si vzal time out. Domácí volejbalistky pak začaly zářit na bloku a přinutily soupeře k dalšímu oddechovému času (19:21). Následovalo eso Hany Judlové (20:21) a po něm nervy drásající závěr třetí sady. Oba týmy byly několikrát blízko k zisku setu, vítězství 32:30 si ale na svoje konto po veliké bitvě nakonec připsalo domácí KP Brno a poprvé v sezóně si do tabulky připsalo plný počet bodů.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal

PVK OLYMP PRAHA – TJ SOKOL ŠTERNBERK

V minulém kole si volejbalistky Olympu odvezly cennou výhru z Olomouce a tím si spravily náladu po nezdaru ve Frýdku-Místku. Dnešní soupeř Pražanek Sokol Šternberk v letošní sezóně uspěl pouze jednou, a to v zápase v Přerově. Pražský Olymp v dnešním zápase usiloval o pokračování domácí neporazitelnosti. A to se povedlo, svého soupeře k ničemu nepřipustil a připsal si bezproblémovou výhru 3:0 na sety.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:16, 25:13, 25:23)

Rozhodčí: Hladišová, Koutník

Počet diváků: 150

Domácí: Neumannová, Brancuská, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Poloučková, libero Pešková.

Hosté: Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, Látalová Nikola, Látalová Zuzana, libero Slavíková. Střídaly: Vyjídáková, Abendorth

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): V prvních dvou setech jsme na soupeře nastoupily a téměř jsme mu vůbec nic nedovolily. Dobře jsme servírovaly, míče, které šly na naši stranu jsme skvěle odbránily. První dva sety super, ve třetím setu nás soupeř trochu zatlačil, my jsme po vyhraných setech trochu polevily. Ale jsem ráda, že jsme koncovku zvládly, a že ze stavu 16:20 jsme to dokázaly urvat na výhru 25:23, na výhru bez ztráty setu za tři body.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, což bylo naším dnešním cílem, nebáli jsme si to říci na poradě týmu. Byli jsme i poučeni z předligového turnaje v Olomouci, kdy jsme po dvou snadno vyhraných setech pustili Šternberk do hry na 2:2 a pak jsme prohráli 13:15. I po dvou setech bylo vidět, že tam není v tempu, rozehry byly krátké, soupeř kazil dost servis. Skutečná volejbalová bitva se strhla ve třetím setu, se šťastným a také zkušeným koncem našich hráček. Děkuji týmu za vítězství za tři body a budeme se připravovat na sobotní utkání v Ostravě.“

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Dneska měl soupeř jednoznačně navrch, velmi nás zatlačil servisem a my jsme první dva sety na to nestačily reagovat. Probudily jsme se ve třetím setu, ale nezvládly jsme koncovku. To byla velká škoda a tím zápas pro nás skončil.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Určitě mě mrzí první dva sety, protože jsme se na Olymp chystali, byli jsme připraveni, že domácí nasadí vysokou laťku a bude nás tlačit. Bohužel jsme se s tím nesrovnali a následně jsme kupili chyby jednu za druhou. Ve třetím setu jsme se malinko chytli, soupeř polevil, ale bylo vidět, že se staly věci, o kterých jsme si říkali. Jsme mladý tým, chyby se očekávají, ale nesmíme dělat takové hrubky, jaké děláme. Máme na čem pracovat a musíme toho ještě hodně dopilovat.“

Olympu se v prvním setu podařilo odskočit ze stavu 3:3 na 8:3 hlavně díky bezchybné hře v poli a v mezihře. V druhé polovině setu Šternberk odpadl na příjmu a Olymp navyšoval náskok až na 19:9. Poté přišla slabší chvilka i na domácí hráčky a díky polevení byl stav 21:16, ale poslední čtyři míče patřily domácímu Olympu Praha.

Nástup do druhého setu byl opět v režii Olympu Praha, o čemž svědčilo vedení 5:0 a 10:4. Následně se Šternberk vzchopil na útoku a chvíli držel s Olympem krok. Ovšem další nevynucené chyby Sokola vedly k náskoku Olympu 19:10 a set se dohrával pouze jako povinnost.

Ve třetím setu Šternberk začal ukazovat svůj potenciál, dařilo se mu na bloku a domácí hráčky měly problém hlavně s vlastním útokem. Šternberk vedl 7:4, ale Olymp nic nepodcenil a rychle vyrovnal, potom se hrál vyrovnaný volejbal do stavu 15:16. Šternberk, ale odskočil na 21:17. Domácí tým začal nechybovat, trápil soupeře servisem a srovnal na 21:21. Šternberk se ještě vzedmul a vedl 23:21. Poslední čtyři balony patřily domácím hráčkám a Olymp vyhrál poslední set nejtěsnějším rozdílem 25:23. Přesto lze napsat, že Olymp vyhrál přesvědčivým způsobem 3:0 na sety.

Autor: Jiří Trochta

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VK ŠELMY BRNO

Čtvrteční klání proti sobě postavilo tabulkové soupeře. O něco lépe před tímto utkáním na tom byl domácí Sokol, který měl bodový náskok. Vše tedy naznačovalo, že zápas bude zajímavý, už jen z toho pohledu, že za hostující tým nastupují Frýdeckým známé Adéla Borovcová a Tereza Pluhařová, které oblékaly sokolský dres.

TJ Sokol Frýdek-Místek - VK Šelmy Brno 2:3 (23:25, 25:21, 23:25, 25:16, 8:15)

Rozhodčí: Peloušek, Horký

Počet diváku: 150

Domácí: Navrátilová, Petrová, Mitrega-Mamica, Diatková, Radulović, Hadáčková, libero Teperová. Střídaly: Šnellyová, Tkáčová

Hosté:  Širůčková, Nováková, Faltínová, Podhrázká, Mikysková, Komárková, libero Chevalierová. Střídaly: Borovcová, Pluhařová, Benediktová

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešní zápas jako na houpačce, bohužel se šťastnějším koncem pro hosty. Mrzí nás první set, kdy jsme v koncovce nesložily balony zadarmo. Zápas by pak mohl vypadat úplně jinak.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Těžký zápas, který jsme vždy musely otáčet. Mrzí mě hloupé chyby, které nás vždy v závěru stály set. Tiebreak už byl pod taktovkou soupeře a odnesl si vítězství.“

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Hrály jsme náš oblíbený tiebreak. Jsem ráda, že si odvážíme dva body.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Jsem rád za vítězství, které jsme vybojovali. Co se nám pravidelně opakuje ve všech zápasech, je to, že když se dostaneme pod tlak, tak se hroutíme a prohráváme sety.“

V prvním setu mělo utkání vyrovnaný průběh, se šťastnější koncovkou pro hosty. V druhém setu začaly lépe Šelmy, Sokolky prohrávaly 5:11, ale dotáhly na 16:16, stav otočily a vyhrály 25:21. Ve třetím dějství do stavu 13:13 se bojovalo o každý míč. Poté hostující Brňanky odskočily na 18:13, 23:19. Domácí hráčky ale opět srovnaly na 23:23, nicméně dvě chyby v závěru, zkažený servis a příjem, je stály vítězství v setu. Čtvrtý set byl jasně v režii Sokolek, vedly 9:4, 12:7, 19:13 a s přehledem vyhrály. V rozhodujícím pátém setu Frýdečanky nestačily na soupeře a tiebreak prohrály.

Autor: Radivojevićová

VK DUKLA LIBEREC – VK UP OLOMOUC

V liberecké hale dnes přivítala Dukla ženy z Olomouce. Naposledy se tyto top týmy střetly v únoru ve finále Českého poháru, kde Olomouc zvítězila 3:1 (-21,24,20,21). V UNIQA extralize žen naopak hráčky Dukly loni 2x zvítězily 3:0 a 3:2 a udělaly rozhodující krok k zisku mistrovského titulu. Kdo je pro dnešní střetnutí favoritem těžko tipovat. Sice Olomouc letos již dvakrát kapitulovala a Dukla vždy zvítězila za tři body, ale kvalita hráček u obou týmů je na vysoké úrovni. Přesto domácí celek má jednu výhodu, velmi kvalitní lavičku. To trenér Olomouce Martin Hroch má na střídání pouze dvě hráčky. Dnes jsme byli svědky nádherného utkání, kde zvítězila Dukla, která v prvních dvou setech měla malinko více ze hry a ve třetím rozhodla až v samotném závěru po technických chybách soupeřek.

VK Dukla Liberec – VK UP Olomouc 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)

Rozhodčí: Jan Poláček, Alexander Nedbálek, delegát utkání Antonín Pejpal

Počet diváků: 325

Domácí: Ovečková Lenka, Kojdová Petra, Kohoutová Kateřina, Kvapilová Nikola, Nová Lucie, Nečasová Michaela, libero Dostálová Veronika. Střídaly: Šulcová Lucie, Blažková Lucie

Hosté: Babić Elena, Gambová Barbora, Mostsitska Viktoriia, Štimac Lara, Šepeľová Zuzana, Blanco Iriarte Aleoscar, libero Kulová Denisa. Střídaly: Šmídová Nicole, Kneiflová Ema

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): Dnes mohu být za celý tým jenom šťastná, protože Olomouc byl těžký soupeř. Myslím si, že s Olomoucí budeme soupeřit na špici tabulky, takže pro nás velice důležité domácí vítězství. Hlavně vybojovaná koncovka třetího setu, kdy už to bylo velmi vyrovnané. Vítězství je jenom radost pro nás a vzhůru do dalších zápasů.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnes to bylo výborné utkání z obou stran. Olomouc hrála výborně. My jsme ve hře měly určité nedostatky. Mohly jsme několikrát trestat naše dobré servisy. Zde si myslím, že jsme si mohly bodově víc pomoct. Ale vítězství 3:0 po dobrém výkonu, a hlavně po výborném volejbale – takže spokojenost.“

Barbora Gambová (kapitánka VK UP Olomouc): „Z naší strany do dnes byl určitě lepší výkon než posledně proti Olympu. Soupeř hrál dobře a rozhodly koncovky setů. My jsme vždy udělaly pár chyb na lehčích balonech a Dukla má zkušený tým a pohlídala si to.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc): „V první řadě gratuluji domácím k výhře. Tuším, že je to jejich šestá výhra v řadě. Je vidět, že mají herní jistotu. Nicméně si myslím, že jsme s nimi drželi krok po celou dobu toho dnešního zápasu. Výsledek je 3:0, poměrně jasný. V prvních dvou setech jsme byli stále bod za Duklou a potom nás přehrály větší sehraností. Myslím si, že ten náš výkon proti tomu s Olympem byl úplně jiný. Byl jako nebe a noc. K tomu třetímu setu musím říct, že pokud rozhodčí vezme koncovku do svých rukou, tak diváci nemusí chodit ani na volejbal. To se toho potom nemá cenu zúčastňovat – díky.“

Velice dobře do utkání vstupují hráčky Olomouce. Výborné zákroky v poli a tvrdé zakončení dovoluje hostům odskočit o tři body (0:3 – Laura Štimac). Po bloku Nikoly Kvapilové a tvrdém zakončení stejné hráčky je velmi brzy vyrovnáno (4:4). Dnes se hraje v liberecké sportovní hale od prvních míčů parádní volejbal. Petra Kojdová z hlavního kůlu vytlouká blok Olomouce a domácí jsou poprvé v nepatrném vedení, které bezchybnou hrou udržují a při podání Lenky Ovečkové poprvé Olomouc nevynuceně chybuje (11:9 – útok do sítě). Po dalším útoku, který končí v síti, si již trenér Olomouce žádá oddechový čas (16:13). Po time se již Iriarte Blanco prosazuje středem a podání putuje na stranu Olomouce. Ale i Dukle se středem daří, Kateřina Kohoutová nedává obraně v poli šanci na vrácení míče a po přešlapu útočné lajny univerzálky Olomouce tu je jejich druhý odpočinek (20:15). Po time Petra Kojdová blokem zvyšuje o další bodík a Dukla se rychle blíží k zisku první sady. Lenku Ovečkovou hosté nemohou dostat z podání a na ukazateli skóre již svítí 22:15. Snad první chybička Dukly na útoku nenechává v klidu trenéra domácích Libora Gálíka, který si žádá oddechový čas (22:17). Po time už boduje Dukla, Petra Kojdová zastavuje blokem útok Olomouce a jsme pouhé dva body od konce setu (23:17). Olomouc se ale nevzdává a opět se přibližuje (23:19, 24:21 – blok 14) a máme tu druhý oddechový čas Dukly. I po odpočinku se hosté prosazují blokem a domácí již vedou o pouhé dva body. Až velmi tvrdá smeč (Lucie Nová) ukončuje první sadu a domácí jdou do vedení 1:0 na sety.

Druhý set začal lépe pro Duklu. Po doteku bloku Olomouce sítě odskakuje o dva body (2:0). Po nekonečně dlouhé a pěkné mezihře se středem prosazuje Iriarte Blanco a je vyrovnáno (4:4). A to není ze strany hostů vše. Smeč Dukly do autu a velmi tvrdé zakončení (Zuzana Šepeľová) posílá hosty do vedení (4:6). Esem Dukla rychle vyrovnává (6:6 – Nikola Kvapilová) a boj o každý bod pokračuje. Další čisté eso a domácí již vedou 9:7 (prasátko Lucie Nová). Po smečovaném podání je opět vyrovnáno (9:9 – eso Zuzana Šepeľová). Další eso v podání Lenky Ovečkové dovoluje Dukle odskočit o dva body (13:11). Blokem Olomouc rychle vyrovnává (13:13 – Lara Štimac). A pro změnu blokem si Dukla vedení bere zpět (15:13 – Nikola Kvapilová). A když po špatném příjmu podání Lucie Nová z první boduje, trenér Olomouce Martin Hroch zastavuje rozjíždějící se Duklu oddechovým časem (17:14). Po time Michaela Nečasová blokem přidává další bodík a domácí již vedou o čtyři body (18:14). Barbora Gambová blokem snižuje na rozdíl dvou bodů (18:16). Dvou až tříbodové vedení se Dukle daří držet až do parádního bloku Petry Kojdové, který zastavuje Elenu Babič a máme tu další time Olomouce (22:18). Ani time nezastavuje Duklu, která dalším vytlučením bloku získává první setbol druhé sady (24:19). Hned první setbol domácí proměňují přímým bodem z podání (Lenka Ovečková) a již vedou 2:0 na sety.

Tak jak Lenka Ovečková ukončila druhou sadu, tak pokračuje i ve třetí (1:0 – eso). Velice slušně zaplněná liberecká hala je dnes svědkem kvalitní hry obou týmů a dlouhých výměn. Ve třetím setu se navíc přidává i naprosto vyrovnané skóre až do stavu 9:9. Nepatrné vedení si získává Dukla až po šikovné smeči Nikoly Kvapilové za stavu 11:9, které opět předcházela nekonečná výměna. Po ofside na středu sítě Olomouce se domácím podařilo odskočit o tři body (17:14 – time Olomouc). Po time jsou hosté při útoku v síti a během necelé minuty tu máme druhý oddechový čas Olomouce (18:14). Po něm Olomouc snižuje (18:16 – Zuzana Šepeľová) a máme tu odpočinek i na straně Dukly. Ema Kneiflová přímým bodem z podání přibližuje Olomouc na jediný bod (18:17 – velké prasátko) a hosté jsou rychle zpět ve hře o třetí set. Po přesně sehraném rychlíku středem je vyrovnáno (19:19 – Blanco Iriarte Aleoscar). Další signál středem stejná hráčka smečuje jenom do sítě a domácí odskakují o dva body (21:19). Přesto za stavu 21:21 je opět vyrovnáno (time Dukla, blok Blanco Iriarte Aleoscar). Přímým bodem z podání Dukla získává první mečbol (24:22 - Michaela Nečasová). První hosté odvrací, ale potom při podání hráčka přešlapuje zadní lajnu levou nohou a je konec utkání. Dukla vítězí 3:0 na sety a nadále plave na vítězné vlně.

VOLEJBAL PŘEROV – TJ OSTRAVA

V rámci 6. kola UNIQA extraligy žen se v souboji zatím nebodujícího Přerova a neporažené Ostravy papírové předpoklady hostujícího týmu sice potvrdily, je však třeba říct, že se výhra 0:3 nerodila vůbec snadno. Po úvodních dvou setech, které skončily stejným poměrem 21:25, sahaly Zubřice ve třetím po výhře, kdy za stavu 24:23 měly dokonce i setbol, který ovšem neproměnily, nakonec ho prohrály 24:26 a celkově tak 0:3 na sety.

Volejbal Přerov - TJ Ostrava 0:3 (21:25, 21:25, 24:26)

Rozhodčí: Ištvanech Marián, Trumpeš Daniel, delegát Luboš Pecháček

Počet diváků: 375

Domácí: Zatloukalová L., Gardner, Dlouhá, Hutchinson, Baláková, McClellan, libero Kulová. Střídaly: Šádková, Köhlerová, Semerádová, Zatloukalová M.

Hosté: Zemanová, Kašparová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, Bauerová, libero Jančová. Střídaly: Pospíšilová, Jasečková, Nečiporuka, Chládková

Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): Je zase škoda, že jsme neuhrály alespoň jeden blbej set, protože si myslím, že dneska už to vypadalo jako volejbal a ne jako parodie na volejbal. A jestli se takto budeme zlepšovat, tak potom budeme sbírat sety, pak body a bude to dobrý. Já pořád věřím, že se to zlepší, pořád nás sráží hloupé chyby, které si děláme my samy.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Naše předvedená hra dnes určitě lepší než se Šternberkem a Šelmami, a když se podíváte na stav setů, tak si myslím, že to bylo s neporaženým týmem extraligy hodně vyrovnaný. A mě prostě hrozně mrzí i za ty holky, že dřou, dřou, protože dneska jim nemůže nikdo nic vyčíst, nevypustily, podle mě, jediný balon. Bohužel pak v těch rozhodujících momentech uděláme nějakou hloupost. Nevím, jestli je to jako z nervozity, nebo že se bojíme, jak se říká, vyhrát. Ale třeba ten třetí set jsme byli celou dobu nad soupeřem a pak to rozhodnou naše blbosti. Takže, to mě mrzí, ale tak doufám, že dneska jsme těm lidem zase ukázali, jelikož se po nás nějací lidé vozili, že to není hodné extraligy. Doufám, že pokud jsou soudní, tak dneska uznají, že to bylo hodné extraligy a že nás budou i nadále povzbuzovat a budou věřit, že se budeme zlepšovat.“

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády, že jsme to konečně uhrály ve třech setech, protože se nám to tuto sezónu ještě nepodařilo. Jsem taky ráda, že jsme dotáhly i tu koncovku třetího setu, a nemusely tak jít do čtvrtého.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Přerov hrál dneska bojovně, my jsme ten zápas dobře začali, ale dělali jsme strašný množství chyb, kterých se musíme vyvarovat. Dneska to, myslím, bylo hodně o koncentraci a tu jsme neudrželi po celou dobu zápasu, takže v tom se určitě musíme zlepšit. Místo toho, abychom si mohli vyzkoušet nějaký model, mohli jsme protočit střídačku, tak jsme se dostali zbytečnými chybami sami pod tlak. Přerov hrál dobře, ale říkám, na druhou stranu jsme si poslední set pohlídali zkušeností, ač jsme tahali celou dobu za kratší konec, kdy jsme prohrávali o pět bodů, tak jsme to naštěstí v koncovce dotáhli.“

První set začala favorizovaná Ostrava svižně, kdy nic nenasvědčovalo tomu, že by měly přijít větší komplikace. Přerov se však až do stavu 19 pro oba týmy držel bojovnou hrou na dostřel, kdy mu utekla až koncovka, kterou díky několika bodům v řadě hostující hráčky zvládly a vyhrály ji 21:25.

Druhá sada do značné míry kopírovala tu první, Ostrava si vybudovala vždy komfortní náskok, který, i přes velice bojovnou hru, nedokázaly Zubřice nějakým výraznějším způsobem ohrozit a Slezanky tak zvítězily stejným poměrem 21:25.

Ještě zajímavější podívanou nabídl set třetí. Hráčky přerovského volejbalu od samého začátku vedly, i když nutno dodat, že zkušená Ostrava nepovolila domácím hráčkám odskočit nějak výrazněji. V samotné koncovce sahal Přerov po vítězství, kdy měl k dispozici i jeden setbol. Ostravanky ho však odvrátily a hned z první možnosti ukončily třetí set v poměru 24:26 a celkově tak zvítězily 0:3 na sety.

Autor: Ondřej Mareček, J. Pořízek