10.3.2018

Ostrava potvrdila výhrou třetí místo v tabulce, Prostějov opět neporažen

Neohroženě dál kráčí prostějovské volejbalistky UNIQA volejbalovou extraligou žen 2017/18. V dnešním zápase nadstavby 27. kola volejbalové extraligy žen v Liberci jasně přehrály domácí Duklu. Ani Ostrava doma nezaváhala, když ve slezském derby porazila Frýdek-Místek.

VK DUKLA LIBEREC – VK PROSTĚJOV

K zápasu 27. kola UNIQA Extraligy žen proti sobě nastoupily týmy VK Dukla Liberec a VK Prostějov. Zápas trval 77 minut a jednoznačně v něm dominoval hostující tým, který vynikal především v útočné činnosti.

č.: 116     dne: 10. 3. 2018      v hod.: 15.00

VK Dukla Liberec– VK Prostějov 0:3 (18:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Velinov E., Rychlík D.

Počet diváků: 289

Domácí: Veselá, Kohoutová, Staňková, Krišková, Holubcová, Delabarre, libero Dostálová. Střídaly: Mikšíková, Gáliková, Vaňková

Hosté: Emonts, Trnková, Horká, Kossanyiová, Herelová, Weiss. Střídala: Nová

Laura Holubcová (kapitán domácích): „Po celé utkání, až na jednu krátkou výjimku, jsme neustále dotahovaly náskok soupeřek a tím byl dán ráz zápasu. Soupeř byl dnes prostě lepší.“

Libor Gálik (trenér domácích): „Zápas rozhodla podstatně větší útočná síla soupeře, nám se nepodařilo dostat hostující celek pod tlak a bylo z toho jednoznačné vítězství hostů.“

Miroslav Čada (trenér hostů): „Dařilo se nám ve všech herních činnostech, výborný byl především náš útok. Pozornou hrou v poli a na přihrávce jsme eliminovali neúčast našeho libera.“

Domácí tým byl od začátku utkání vždy o krok pozadu za svým dnešním soupeřem. Hráčky Prostějova dominovaly především v útoku, kdy nedávaly domácímu týmu šanci dostat se do utkání a zdramatizovat jeho průběh. Domácím svitla naděje pouze na začátku třetího setu, kdy šli do vedení 8:2, ale Prostějov vývoj setu celkem bez problému otočil a bez výrazných komplikací zaslouženě vyhrál.

Autor: Jindřich Martinec

TJ OSTRAVA - TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

V předposledním kole nadstavbové části se ve slezském derby utkala třetí Ostrava s šestým Frýdkem-Místkem. S hosty je to již šesté utkání v letošní sezóně a všechny zápasy vyhrály Ostravanky. Pokud chtějí udržet 3. místo v tabulce a v play-off se vyhnout nepříjemnému cestování do Brna či Liberce, tak musí potvrdit roli favorita.  Domácí ji nakonec bez problémů potvrdili.

č.: 115     dne: 10. 3. 2018     v hod.: 17:00

TJ Ostrava  - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:10, 25:18, 25:15)

Rozhodčí: Trumpeš D./Kovář V.

Počet diváků: 180

Domácí: Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Žolnerčíková, Sedláčková, Faltínová.

Hosté: Blasiak, Pavelková, Vašinová K., Borovcová, Kukučová, Mitrega, libero Radivojeviočová. Střídaly: Vašinová I., Kavková.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Povedl se nám vstup do zápasu, což si myslím, že ovlivnilo vývoj celého utkání. Jsme rády, že jsme potvrdily třetí příčku. Závěrem tradiční poděkování našim skvělým fanouškům.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes dvojitá spokojenost s umístěním v tabulce i s předvedenou hrou. Dnes jsme soupeře zatlačili především kvalitním servisem a koncentrací po celý zápas.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Odevzdaný zápas, nešlo nám vůbec nic. Bohužel jsme nenavázaly na minulé výkony, věříme, že v play-off budeme důstojným soupeřem.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Přijeli jsme zahrát lepší volejbal. Naše šesté místo je dané. Příprava na utkání byla dobrá, ale bohužel od začátku vládl chaos. Ostrava nás rozložila servisem a to rozhodlo. Už jsem dlouho nezažil, že celá šestka hrála špatně. “

Od počátku prvního setu fungovalo družstvo domácích jako dobře namazaný stroj a první set vyhrálo stylem start-cíl (5:1, 8:3, 16:7, 21:9).

Ve druhém setu se na začátku lépe dařilo Frýdku-Místku (1:4, 2:5), avšak Ostrava rychle srovnala (5:5). Poté nastala přetahovaná o každý bod (7:8, 9:9, 9:10, 11:11). Následně TJ odskočila o dva body a trenér Sokolek si vybral svůj první oddechový čas v zápase (13:11), hostům se však nepovedlo změnit vývoj setu a druhý time-out zastihl hráčky za stavu 16:12. Domácí už neponechali nic náhodě a set dotáhli do vítězného konce (18:14, 20:14, 22:17).

Závěrečný set se opět odehrával výhradně v režii Ostravanek. Od počátku si budovaly náskok a Frýdku-Místku se jej nedařilo snížit (8:3, 16:5). V závěru setu dal trenér Ostravy příležitost zahrát si všem svým svěřenkyním, hosté sice nasbírali pár bodů, ale z vítězství v zápase se radovalo družstvo domácích.

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman