1.12.2021

Po více jak měsíci se volejbalistky pražského Olympu opět dočkaly vítězství

V dohrávce 13. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 hostil pražský Olymp sokolky z Frýdku-Místku. Oba týmy se před dnešním zápasem nenacházely v dobrém rozpoložení. Sokol Frýdek-Místek v posledních deseti zápasech uspěl pouze jedenkrát a na extraligové vítězství čeká od 28. října, tedy více než měsíc. Olymp na tom nebyl o moc lépe, měl za sebou šest porážek v řadě v extralize a naposledy získal tři body do tabulky 23. října výhrou v Přerově. Navíc jediný vzájemný duel vyhrál Frýdek-Místek doma 7. října 3:1 na sety. Takže důležitost zápasu byla jasná, vítěz zápasu se mohl odrazit ke zlepšeným výkonům, kdežto poražený celek bude mít dál nelichotivou bilanci. Nakonec si Olymp relativně snadno poradil se svým soupeřem, získal tři body a snad i potřebné sebevědomí, které potřebuje jako sůl.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

Rozhodčí: Marschner, Michálková

Počet diváků: 50

Domácí: Virtová, Bartošová, Brichtová, Kalhousová, Šimáňová, Cihlářová, libero Pešková. Střídala: Brancuská

Hosté: Navrátilová, Ulumbelashvili, Hadáčková, Diatková, Petrová, Mitrega-Mamica, libero Teperová. Střídaly: Šnellyová, Tkáčová, Kavková, Radulovic

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): Dnešní zápas jsme konečně zvládly a trochu jsme si spravily chuť po těch předešlých osmi porážkách. Určitě jsme soupeře zatlačily na servisu, dobře jsme servírovaly a potom jsme měly jednodušší obranu. Dokázaly jsme soupeře dobře odbránit. Oproti předešlým zápasům jsme i dobře a odvážně útočily. Celkově se nám dnešní zápas povedl a doufám, že v této formě budeme pokračovat.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Prohráli jsme osm zápasů za sebou, bylo to až hrozivé, propadali jsme se tabulkou níž a níž. Spadli jsme až na osmé místo, to je nepříjemné, když někdo sleduje tabulku a vidí nás na osmém místě. Doufám, že jsme se s týmem semkli a spojili, že dnes je den D, kdy tuto sérii zastavíme a že se naše hra obrátí v lepší volejbalové časy a to se snad podařilo. My jsme v zápase byli lepší ve všech herních činnostech – lépe jsme útočili, přihrávali, blokovali. Naše hra byla založena na kvalitním a taktickém servisu. My jsme se na Frýdek-Místek tento týden nepřipravovali nijak detailně. Celou naší hru jsme založili na tom, že to musí fungovat na naší straně, což musím uznat, že nám to ze 75 % fungovalo a proto jsme vyhráli. Děkuji především svým hráčkám za toto vítězství.“

Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešní zápas jsme z naší strany očekávaly trochu jinak. Na Olymp jsme se připravovaly, ale bohužel jsme nepotvrdily formu z tréninků. Celý týden jsme odtrénovaly docela dobře, ale dneska jsme všechno zapomněly. Olymp nás dostal servisem a následnou obranou.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Musím pogratulovat soupeři, protože ten zápas zvládl lépe emočně i fyzicky. Olymp zvládl výborně takticky servis a následně i taktické útoky přes naše menší hráčky. Nedokázaly jsme se takticky vypořádat prakticky s ničím. Z naší strany to byl velice špatný výkon.“

Olympu se v úvodu zápasu dařilo získávat body servisem a rychle si vytvořil náskok 5:2 a 10:5. Domácí hráčky byly bezchybné v mezihrách a trestaly chyby soupeřek a náskok narůstal (15:8). Frýdek se vzchopil pouze jednou čtyřbodovou sérií, kdy stáhl stav na 12:15, ale to bylo ze strany Sokola v úvodním setu vše. Olymp se dostal do pohody, věřil si a první set získal přesvědčivým způsobem.

Olymp pokračoval v nastoupeném trendu i v úvodu druhého setu. Ovšem přišla zlá „několikaminutovka“ Olympu a Frýdku se podařilo srovnat na 6:6. Sokolky se ale o zdramatizování připravily vlastními chybami a Olymp Praha se rychle dostal zpět do vedení, tentokrát 15:9. Zmar Frýdku byl dokonán při servisu Kalhousové, kdy domácí tým získal devět bodů v řadě.

Ve třetím setu začal lépe Frýdek-Místek, vedl 3:0 a mírný náskok držel až do stavu 10:8. Olymp se poprvé dostal do vedení za stavu 12:11 zásluhou kapitánky Šimáňové. Vyrovnaná partie pokračovala až do stavu 18:18. Potom ovšem několikrát zaúřadovala Lucie Kalhousová, přišlo několik chyb Frýdku a Olymp dohrál set do stavu 25:19. Po více než měsíci si domácí hráčky připsaly na své konto tři body za vítězství.

Autor: Jiří Trochta, foto Juraj Gánovský