20.1.2023

Sobotní zápasy uzavřou druhou třetinu základní části UNIQA extraligy žen

V sobotu UNIQA volejbalová extraliga žen 2022/23 přinese poslední zápasy druhé třetiny základní části. Umístění týmů po 22. kole pak určí pomocí upravených Bergerových tabulek program zápasů třetí dlouhodobé části před play-off.

Už teď je jasné, že po dvou třetinách základní části bude první příčka patřit Dnipru, Prostějov bude hájit druhé místo před dotírající libereckou Duklou. Čtvrtou pozici má jisté Královo Pole, stejně jako desátou příčku Přerov a jedenáctou Šternberk. Pořadí ostatních týmů na 5. – 9. místě se může ještě po sobotních zápasech promíchat.

Podle aktuálního pořadí by tak Liberec neměl zaváhat se Šternberkem, volejbalistky Ostravy by měly bodovat v utkání s Přerovem, tak jako v prvním vzájemném duelu. Prostějov bude chtít zajisté oplatit prohru z domácího prostředí celku Olomouce, o to samé se bude snažit pražský Olymp na palubovce Sokolek z Frýdku-Místku.

Už v prosincové předehrávce tohoto kola si ukrajinské Dnipro poradilo s brněnskými Šelmami 3:1.