28.11.2020

Volejbalistky Přerova se konečně dočkaly první výhry v sezóně

V sobotu se odehrály dva zápasy 15. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21. Souboj týmů ze dna průběžné tabulky ve Frýdku-Místku ovládly volejbalistky Přerova a připsaly si vůbec první bodový úspěch v letošní sezóně. Pražský Olymp si lehce poradily s torzem týmu Sokola Šternberk.

TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – VOLEJBAL PŘEROV

Domácí tým Frýdku-Místku přivítal tým z Přerova, se kterým chtěl získat vítězství a připsat si další tři body. Bohužel hostující celek podal lepší výkon a tři body putovaly do Přerova.

TJ Sokol Frýdek-Místek - Volejbal Přerov 1:3 (25:22, 20:25, 21:25,20:25)

Rozhodčí:  Gal, Trumpeš

Domácí: Mitrega, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Staňková, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Petrová, Šnellyová

Hosté: Benediktová, Zatloukalová, Polášková, Jehlářová, Diatková, Kotlabová, libero Kulová. Střídaly: Semerádová, Šádková, Zajícová

Daniela Pavelková (kapitánka Sokol Frýdek-Místek): „Dnes to bylo o 100% jiný výkon než včera, bez šťávy a nápadu. Musíme to hodit za hlavu a získat body jinde.“

Leoš Chalupa (trenér Sokol Frýdek-Místek): „Dva dny a dvě rozdílná utkání. Přerov měl rozdílovou hráčku Jehlářovou, která v útoku hrála na 99%. Gratuluji soupeři.“

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Kromě koncovky prvního setu jsme předváděly naši hru a odtáhly soupeře servisem. Od toho se odvíjela obrana v poli a následný útok.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsme šťastný za první vítězství, které bylo zcela zasloužené. Mohlo být i výraznější, pokud bychom neselhali v koncovce prvního setu. Děkuji týmu za kolektivní výkon.“

V prvním setu do stavu 18:18 mělo utkání vyrovnaný průběh, nikdo nevedl o více než jeden bod. Hostující volejbalistky potom odskočily na 22:19, ale sokolky ještě stav otočily a vyhrály 25:22.

V průběhu druhého setu si Přerov udržoval několikabodový náskok. Vedl 11:7, 20:14 a set s přehledem získal ve svůj prospěch. I ve třetím setu byly Zubřice lepším celkem.

I čtvrtý set se začal vyvíjet lépe pro hostující Přerov, dokázal vést 9:1, 17:14. Sokolky ale dokázaly vyrovnat na 18:18, avšak koncovka byla opět v režii hostujícího týmu.

Autor: Jiří Zaoral

PVK OLYMP PRAHA – TJ SOKOL ŠTERNBERK

V dnešním zápase čekala oba týmy další nezvyklá zkušenost v době „koronavirové“: hrálo se nezvykle již od 13:00 hodin a oba týmy absolvovaly den předtím extraligový zápas na Moravě, a tudíž i přesun do Prahy. V pátek oba celky prohrály, a zvláště pro Olymp byla případná dnešní výhra z kategorie povinných, zvláště když Šternberk přijel k utkání pouze s osmi hráčkami. Průběh zápasu byl podle předpokladů a Olymp Praha si dokráčel k jednoznačnému a přesvědčivému vítězství 3:0 na sety.

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:7, 25:17, 25:17)

Rozhodčí: Hladišová Michaela, Dmejchal Matěj

Domácí: Hodanová, Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Honzovičová, Šimáňová, Smutná, libero Pešková. Střídaly: Bartošová, Jaňourová

Hosté: Látalová, Kneiflová, Dosoudilová, Herdová, Kořínková, Jarošová, libero Vyjídáková.

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): Jsem ráda za dnešní výhru, spravily jsme si chuť po včerejší porážce na Šelmách. V prvním setu jsme na soupeře vlítly, dařilo se nám vše. Ve druhém a třetím setu jsme trochu povolily, ale zápas jsme zvládly. Jsem ráda, že se do hry podívaly i naše mladší hráčky, které předvedly slušný výkon.“

Barbora Purchartová (blokařka Olympu Praha): „Jsem ráda, že jsme splnily roli favorita a připsaly jsme si tři body. První set jsme zvládly skvěle, vše nám fungovalo na výbornou. Ve druhém setu Šternberk přitlačil na servisu, což nám dělalo trochu problémy, ale přesto jsme zápas zvládly do vítězného konce. Jsme spokojené s vítězstvím.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Povinné vítězství za tři body, nebál bych se říci v tréninkovém tempu. Očekávali jsme, že šternberské hráčky přijedou v sestavě jako ze včerejšího zápasu s Frýdkem, ale nestalo se tak, přijely s mladými hráčkami. Do prvního setu jsme vlítli jako uragán a v dalších dvou setech jsme dali i příležitost hráčkám z lavičky.

Nicole Šmídová (kapitánka Sokol Šternberk): „V prvním setu jsme nastoupily až moc s velkým respektem, byly jsme vylekané, nic jsme neubránily a nešlo nám nic. Myslím si, že druhý a třetí set byl o trošku lepší, hrály jsme sympatický volejbal, ale na Olymp, který hrál výborně, to nestačilo.“

Ema Kneiflová (blokařka Sokol Šternberk): „Bylo jasné, že vyhraje zkušenost Olympu. My jako mladý tým jsme dokázaly chvílemi zahrát velice dobře.“

Miroslav Jehlář (trenér Sokol Šternberk): „Dnešní zápas se odehrával ve scénáři, jaký jsme předpokládali. Zkušenost soupeře v podobě Havlíčkové a Hodanové na útoku nám nedala moc šancí. Byli jsme rádi, že jsme dokázali nadrážet bloky a Šimáňová si s námi hrála na bloku. Jsme rádi, že se nám ve třetím setu podařilo Havlíčkovou dvakrát zablokovat. U nás je to o nevyzrálosti, druhý a třetí set jsme úplně nepropadli, dokázali jsme soupeře potrápit servisem a bylo to trochu i na dívání. V prvním setu si nás soupeř namazal na chleba.“

Sokol Šternberk vedl pouze na začátku zápasu 3:1, ale potom již tahal za kratší konec. Olymp hrál klidně s minimem vlastních chyb a převyšoval soupeře na servisu, na bloku a na útoku. První set skončil za 15 minut poměrem 25:7 pro domácí.

V druhém setu vedl Šternberk také 3:1, ale pokračoval v odvážném výkonu dále a vedl i 7:3. Olymp výrazně zvolnil, hrál laxně a velice pomalu se dostával do tempa z prvního setu. Poprvé se domácí hráčky dostaly do vedení 12:11, ale potom již průběh setu kontrolovaly a nepřipustily větší komplikace. Na druhou stranu je potřeba pochválit i Sokol Šternberk za bojovný a statečný výkon ve velice okleštěné sestavě.

V posledním setu dal domácí trenér Mitáč příležitost mladým hráčkám – k Honzovičové, která nastoupila od začátku zápasu, se přidaly i nahrávačka Jaňourová a blokařka Bartošová. Šternberk opět vedl obligátně 3:1, vedení držel do stavu 10:8, ale pak se přece jen prosadila útočná a blokařská síla Olympu, který uhrál sedm bodů v řadě za sebou. Olymp dokráčel k pohodovému vítězství za tři body, Šternberk uhrál v posledním setu stejný počet bodů jako v druhém setu - sedmnáct.

Autor: Jiří Trochta

Perušič / Schweiner – Brouwer / Meeuwsen (NED) 2:1 (18:21, 21:17, 15:12)

ME U20 2024 - snow volejbal - Bakuriani (GEO)

dívky finále: Česko – Polsko 2:1 (10:15, 15:13, 15:7) semifinále: Česko – Turecko 2 2:1 (15:4, 13:15, 15:8)   chlapci finále: Česko – Polsko...

dívky: Gruzie 1 – Česko 0:2 (6:15, 8:15), Česko – Rumunsko 2:0 (15:8, 15:5)   chlapci: Turecko 2 – Česko 1:2 (10:15, 15:9, 8:15)

chlapci: Česko – Gruzie 2 2:0 (15:12, 15:12), Česko – Bulharsko 2:0 (15:13, 15:13)   dívky: Česko – Polsko 2:1 (15:10, 12:15, 16:14), Česko –...