23.9.2021

Vylepšit sedmé místo a posunout se do horní poloviny tabulky, zní z Prostějova

V létě se po třech sezónách znovu vrátil na post hlavního trenéra prostějovských volejbalistek, aby svým intenzivnějším vlivem na družstvo pomohl k jeho nasměrování zpátky do horní poloviny extraligového pelotonu. Miroslav Čada kromě toho zůstává i sportovním ředitelem VK, na jehož dalším osudu mu hodně záleží. „Chci pomoci dokázat, že Prostějov a kvalitní volejbal stále patří k sobě. Hlavním cílem je umístění v horní polovině extraligové tabulky, to znamená do čtvrté příčky. Tajně pak sníme o postupu do semifinále,“ zmiňuje ostřílený matador.

Proběhla příprava podle vašich představ?

Naplánovali jsme ji tak, aby několik prvních týdnů bylo zaměřených více na kondici a sílu. Včetně soustředění v Jeseníkách, které jsme do letní přípravy zařadili po mnoha letech. Samozřejmě jsme od začátku neopomíjeli ani herní stránku, přičemž míra práce na volejbalových věcech a sehrávání s přibývajícím časem stále víc rostla. V rámci možností proběhlo celé tréninkové období určitě dobře, i když nám do něj zasáhly některé objektivní okolnosti, které jsme nemohli ovlivnit.

Co máte na mysli?

Například pozdní připojení k týmu obou reprezentantek Simony Bajusz a Karolíny Fričové po mistrovství Evropy až na přelomu srpna a září. Nebo zdravotní problémy. Klíčová univerzálka Gabriela Kopáčová prodělala na jaře operaci achilovky, na začátku společné přípravy nebyla v odpovídajícím fyzickém stavu a jen pomalu se dostává do normálu. Martina Michalíková zase průběžně laboruje s bolavým ramenem. A menší zranění vyřadila krátce po návratu z ME jak Simču, tak Káju. Což vzhledem k dlouhému pětiměsíčnímu zatížení v nároďácích nebylo nic překvapivého, naopak se nějaké potíže daly očekávat.

Jak v téhle souvislosti hodnotíte výkony v přátelských duelech a na přípravných turnajích?

Naše hra měla k ideálu logicky daleko. Vlastně jsme do žádného utkání nenastoupili v optimálním složení a plné síle, spíš jsme sestavu pokaždé nějak lepili. Aspoň si dostatečně zahrály všechny zdravé hráčky a mohli jsme opakovaně vidět, jak na tom která momentálně je. Na druhou stranu sehrávání není za dané situace tak daleko, jak bychom chtěli. A čeká nás ještě spousta práce. Do úvodního zápasu rozhodně nepůjdeme v maximální formě. Potřebujeme uzdravení všech děvčat, každý den kvalitní tréninky, při nich individuální a hlavně týmové zlepšování. Následně pak půjdou nahoru i naše výkony ve střetnutích.

S čím byste byl v nadcházejícím ročníku spokojený?

Základním cílem určitě je vylepšit sedmé místo v extralize z minulé sezóny a posunout se soutěží víc nahoru, do vrchní poloviny tabulky. Byť nepůjde o nic snadného, neboť soupeři také chtějí uspět. My jsme však přivedli dvě velice kvalitní posily, reprezentační nahrávačka Simona Bajusz i brazilská blokařka Raquel Löff da Silva rozhodně mají potenciál zvednout hru našeho mančaftu na trochu vyšší úroveň. Slibně se zatím jeví také smečařka Michaela Smolková, byť je hodně mladá. A na smeči nebo univerzálu může být platná i Michaela Beránková. Dobrý základ našeho týmu přitom zůstal pohromadě, s přispěním jmenovaných posil věříme v celkově lepší předváděný volejbal. Ale pochopitelně musíme denně naplno pracovat, protože samo nic nepřijde. Všechno je o práci, bojovnosti a dobře fungujícím soudržném kolektivu.

Jak vidíte možné rozložení sil v UNIQA extralize žen ČR 2021/22?

Po mnoha hráčských změnách ve všech klubech soutěže se to hůř odhaduje. Nicméně nejsilněji se jeví mistrovský Liberec, který svou kvalitu potvrdil suverénním vítězstvím v Superpoháru. Za Duklou to vypadá, že by se mohla o další pořadí prát vyrovnaná šestice týmů Šelmy Brno, Olomouc, Olymp Praha, KP Brno, Ostrava a my, kde každý může porazit každého. Podceňovat ale nikdo nesmí ani Přerov, Šternberk a Frýdek-Místek, ačkoliv papírově nejsou považováni za tolik silné. My se budeme na maximum snažit o to, abychom v téhle velice vyrovnané konkurenci dopadli co nejlépe.

 

Zdroj VK Prostějov

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2021/2022 muži - 2. kolo

TJ Slavia Hradec Králové – Volejbal Brno 2:3 (25:22, 30:28, 18:25, 22:25, 9:15) – do 3. kola postupuje Brno

 
Český pohár 2021/2022 muži - 2. kolo

VK Benátky nad Jizerou – VK Euro Sitex Příbram 0:3 (14:25, 18:25, 15:25), TJ ČZU Praha – Aero Odolena Voda 0:3 (12:25, 13:25, 21:25), TJ Sokol...

 
Champions League - muži - 1. předkolo

VK ČEZ Karlovarsko – CSM Arcada Galati 3:2 (25:19, 22:25, 32:30, 22:25, 15:9), zlatý set 15:10, první utkání 2:3 – postupuje Karlovarsko

 
Finále FIVB World Tour – Cagliari (ITA)

finále: Perušič / Schweiner – Mol / Sorum (NOR) 0:2 (20:22, 21:23)

 
Finále FIVB World Tour – Cagliari (ITA)

semifinále: Perušič / Schweiner – Nicolai / Lupo (ITA) 2:1 (17:21, 21:19, 15:10)

 
Český pohár 2021/2022 muži - 2. kolo

TJ Sokol Dobřichovice – Kladno volejbal cz 0:3 (20:25, 20:25, 20:25) - do 3. kola postupuje Kladno

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018