Celková statistika 10. kola, 1. - 10. kola = >>>>

37. utkání
VK TU Liberec - VK KP Brno 0:3 (-19,-21,-23)
Rozhodčí: Krsek, Švejda.
Počet diváků: 50. Doba utkání: 75 minut.

Domácí: Smolková, Soumarová, Buchlová, Vlásková, Neumanová, Peršínová. Libero: Ulmanová.
Střídaly: Hanzlová.

Hosté: Hudcová, Franková, Magátová, Tobiášová, Těknědžjanová, Ryšavá. Libero: Tomanová.
Střídaly: Onderková, Měrková.

Kapitán: Škoda že jsme soupeře nepotrápily o něco déle. Byl to podle mě pěkný zápas hlavně pro diváky.
Trenér: Brno bylo lepším družstvem. V některých fázích zápasu jsme však Brno hodně potrápili.Musíme se především ale soustředit na jiné zápasy.

Kapitán: Trápily jsme se na přihrávce, protože soupeř měl výborný servis. Dokázaly jsme však na síti bránit soupeřův útok a to rozhodlo.
Trenér: Domácí hráčky riskovaly podání, které jim většinou vycházelo. Vyhrály jsme však lepším útokem.

Do Liberce přijely favoritky z Brna. Domácí hráčky však vstoupily do utkání bez respektu a hned si vytvořily vedení čtyř bodů. Jak je již bohužel zvykem nezvládly koncovku a o svůj náskok přišly a celý set prohrály 25:19. I nadále však hrály s chutí a riskantním podáním, které jim většinou vycházelo hrály s Brnem velice vyrovnanou partii. Hráčky Brna však prokázaly svojí dlouhotrvající dobrou formu a zvítězily nakonec 3:0, kdy poslední dva sety vyhrály v poměru 25:21 a 25:23.

David Špoták

38. utkání
SK Slavia Praha - SK UP Olomouc 3:0 (18,22,22)
Rozhodčí: Krtička, Hudík.
Počet diváků: 200.

Domácí: Hokešová, Vobrová, Koloušková, Jonášová, Kallistová, Havelková. Libero: Jášová.
Střídaly: Doležalová, Mezerová.

Hosté: Gregorová, Chalcarzová, Chromečková, Mátlová, Peršínová, Janečková. Libero: Maléřová.
Střídaly: Melichárková, Deníková, Mrážková, Bednářová.

Kapitán: -
Trenér: Povinné vítězství, soupeř kousal. Měly jsme více klidu ve vyrovnaných koncovkách.

Kapitán: -
Trenér: Zvítězilo družstvo, které dělalo méně chyb a bylo lepší na útoku.

Olomouc začala utkání bez respektu, dobře bránila a byla domácím více než vyrovnaným soupeřem. Prvý set rozhodla větší zkušenost domácích hráček. Druhý set pak podání Mezerové, která čtyřmi přímými body z podání otočila stav z 16:19 na 20:19. Třetí set byl vyrovnanou bitvou až do stavu 21:21, kdy se Slavii podařilo zablokovat a pak dovedla utkaní do vítězného konce.

Jan Turek

39. utkání
PVK Přerov Precheza - TJ Mittal Ostrava 3:0 (22,22,20)
Rozhodčí: Pavelek, Pecháček.
Počet diváků: 240.

Domácí: Michnová, Fiedlerová, Nakládalová, Balážová, Hrabalová,Maslaňáková. Libero: Kapavíková.
Střídaly: Šamořilová.

Hosté: Kolářová, Máleková, Jakubcová, Útlá, Orlovská, Divoká. Libero: Spáčilová.
Střídaly: Mazurová, Haškovcová, Honigrová, Ševčíková, Sajdová.

Kapitán: Na základě dodržování taktických pokynů trenéra jsme vyhrály.
Trenér: O vítězství rozhodlo především kolektivní výkon a chuť po vítězství. Nebyl to jednoduchý zápas.

Kapitán: Byli jsme horší na přihrávce, z toho pramenila nejistota. Nedodržení taktických pokynů.
Trenér: Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech, hlavně na podání.

Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, vítězství se rodilo velmi těžko.Druhý a třetí set. Domácí museli dotahovat až šesti bodový náskok Ostravy. Rozhodl kolektivní výkon a nasazení.

Jaroslav Hýzl

40. utkání
TJ Sokol Frýdek-Místek - PVK Olymp Praha 1:3 (-18,26,-15,-20)
Rozhodčí: Gall, Došlík.
Počet diváků: 300.

Domácí: Homolová, Mühlsteinová, Kadlecová, Šímová, Dedková, Pyšková. Libero: Pecháčková.
Střídaly: Langová, Synková, Danková, Hanusová.

Hosté: Chroustovská, Novotná, Pastulová, Sládková, Sluková, Dospivová. Libero: Háječková.
Střídaly: Bonnerová, Havlíčková.

Kapitán: Bojovný zápas ve kterém nás Olymp přehrál na síti.
Trenér: Po velmi dobrém výkonu byl Olymp lepší na síti.

Kapitán: Po bojovném výkonu jsme zaslouženě vyhrály. Škoda koncovky 2. setu, kterou jsme nedotáhly do vítězného konce.
Trenér: Pěkné bojovné utkání, plné dlouhých výměn.

V 1. setu převyšoval Olymp domácí celek ve všech činnostech. Ve 2. setu sokolky zlepšily hru na síti a vedly již 20:14 ale Olymp otočil na 20:22 a v dramatické koncovce domácí proměnili 4. setbol. Ve 3. setu opět dominoval Olymp. Ve 4. setu Olymp opět dokázal otočit ze stavu 17:14 na 17:22 a cel zápas dovést do vítězného konce.