10.4.2011

2. kolo EX-Z-I 1. utkání 5-8, 10/11

113 utkání semifinále 5-8

Volleyball club Slavia Praha - TJ Mittal Ostrava 3:1 (-22,21,18,25) = 1:0 na utkání

Rozhodčí: Bydžovský, Krsek Ćas utkání: 98 min Počet diváků: 100
Suchoňová,Smutná, Koloušková, Jonášová, Mezerová, Neumannová Libero: Steinerová Střídali: Kočiová, Bízová, Purchartová
Maeyrhofferová, Polášková, Pinková, Hermanová, Elblová, Langová Libero: Krátká Střídali: Holišová

Kapitánka Karolína Koloušková:
Celý zápas jsme se trápili na příjmu a z toho pramenil náš nedůrazný útok. Ostrava naštěstí hrála podobně a tak jsme rády za vítězství
Trenér Jiří Vojík:
Dnes jsme nehráli dobře, Ostrava nám škodila servisem a my se nemohli naopak prosadit z kůlů. Nakonec jsem však rád za vítězství, když jsme v koncovce 4. setu zabojovali a vrátili se k naší nátlakové hře.

Kapitánka:
-
As.trenéra Lukáš Spáčil:
Oba soupeři špatně přijímali, v našich prohraných setech se Slavia vždy dostala na rozdíl 4-5ti bodů a těžko se nám náskok stahoval. Škoda koncovky 4.setu, kdy jsme vedli 24:22, ale koncovku jsme nedotáhly díky naším chybám do vítězného konce. ¨

Oba týmy začaly více než vlažně se spoustou chyb na příjmu i v útoku. Slavia jich v 1. setu udělala více a tak ho prohrála.
Do 2. setu však domácí hráčky vlétly jako uragán, rychle si vytvořily náskok, který uhájily.
3. set měl obdobný průběh. 4. sada byla od počátku vyrovnaná, Slavia však v půlce odskočila do 4 bodového vedení, o které však stejně rychle díky chybám na příjmu přišla a pustila nakonec Ostravu do 2bodového vedení. Ten si hosté udrželi až do stavu 24:22. Slavia však díky dobrým blokům a agresivnějšímu útoku nepřipustila zvrat ve vývoji utkání a koncovku nakonec uhrála.

Jan Turek

statistika utkání

zpět

114. utkání

PVK Přerov Precheza - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (-22,16,14,19) = 1:0 na utkání

Rozhodčí: Kovář a Dočkal Počet diváků: 200
Gáliková, Murčinková, Nucová, Cebáková, Pastulová, Ticháčková Libero: Zajícová Střídali: Mrázková
Janďourková, Orlovská, Kubová, Mazurová, Töröková, Holingrová Libero: Petrová Střídali: Haškovcová, Pavelková, Cidlíková

Kapitán:
-
Trenér Vladimír Sirvoň:
„My jsme dnes z nutnosti nasadili jinou sestavu než obvykle. Naším cílem bylo udržet takovou úroveň hry, která by odpovídala výkonnosti jednotlivých hráček, a to během celého střetnutí bez nějakých velkých výkyvů či propadů. Přesto jsme stejně jako Frýdek dělali hodně nevynucených chyb, dnešní volejbal pro diváky moc pohledný nebyl. Na druhou stranu jsme měli kvalitnější přihrávku, na podání se nám dařily bodové šňůry a tím jsme soupeři odskakovali, což bylo velmi důležité.“

Kapitán:
-
Předseda klubu Jiří Zaoral:
„Naše hráčky dnes ukázaly, že místy volejbal hrát umí a místy se dokáží na hru vykašlat. Když jim to jde, tak jedou, jakmile to jít přestane, je konec. Potom přichází široká škála různých chyb včetně nevynucených, z čehož pramení celkově špatný výkon. Navíc se holky nedokáží vzájemně podpořit a vyhecovat, místo toho po sobě jen tiše hledí. Jestli si myslí, že už je po sezoně, tak ještě není. O páté místo by měly být schopné zabojovat, skončit pátý nebo osmý je velký rozdíl. Z tohoto pohledu se mi jejich přístup vůbec nelíbí.“

Nastoupily v hodně kombinovaném složení bez jedné z největších opor, navíc ztratily úvodní sadu. Přesto volejbalistky PVK Přerov Precheza dokázaly zabojovat a z prvního duelu série o 5. až 8. místo v UNIQA volejbalové extralize žen vytěžily důležitou výhru nad TJ Sokol Frýdek-Místek. Protože se hraje pouze na dvě vítězství, mohou Hanačky rozhodnout o svém postupu už ve druhém vzájemném střetnutí 16. dubna na severu Moravy.
Bodový vývoj – první set: 2:4, 6:4, 9:5, 13:9, 13:11, 16:14, 16:18, 21:22, 22:25.
Druhý set: 5:5, 5:8, 10:8, 12:11, 15:12, 17:13, 19:15, 25:16.
Třetí set: 2:2, 8:2, 16:10, 18:11, 23:13, 25:14.
Čtvrtý set: 2:3, 3:6, 4:8, 9:8, 10:11, 12:11, 12:14, 20:15, 20:17, 22:17, 24:18, 25:19.
Domácím chyběly mladé smečařky Gambová a Skalová, které bojovaly v Praze o medaili z extraligy juniorek. Kouč PVK tomu uzpůsobil sestavu, v níž jeho svěřenky vůbec nezačaly špatně a vedly 13:9. Za tohoto stavu však stále víc kupily chyby a upadly do herní nepohody, čehož soupeř využil k obratu na 16:18, posléze i k zisku zahajovací sady – 22:25.
Když pak hostující celek vstoupil lépe také do druhého dějství (5:8), nevypadalo to s děvčaty Prechezy dobře. Přerovský kolektiv se ale v nezvyklém rozestavení semknul, zabojoval a průběh střetnutí dokonale otočil. Pomáhal si přitom mnoha bodovými šňůrami, většinou při kvalitních podáních Cebákové a Murčinkové. Hráčkám Sokola dělal příjem značné potíže a upadaly do stále větší křeče, naopak hanácká parta se mohla kromě servisu opřít také o solidní útok (často středem sítě) a mnohem lepší pole než obvykle. Sirvoňovy svěřenky se sice nevyvarovaly chyb, ovšem tentokrát na ně uměly zareagovat zvýšeným nasazením vyvěrajícím z kolektivního pojetí. Takto si domácí volejbalistky poradily i s kritickými okamžiky během čtvrté sady, v níž ztrácely 4:8 a později ještě 12:14. Pokaždé následovaly výše zmíněné série bodů znamenající zvrat v utkání, u posledního případu již definitivní (14:15 – 20:15).