Reprezentace
5. 8. 2021
Ženy - přípravný turnaj v HUN : HUN, AZE, NED, CZE
Reprezentace
6. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : CZE - SVK - Hradec Králové
Reprezentace
7. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : CZE - SVK - Hradec Králové
Reprezentace
24. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : TUR - CZE
Reprezentace
25. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : TUR - CZE
5.10.2020

První turnaje odstartovaly nový ročník extraligy kadetek

O tomto víkendu proběhly čtyři úvodní turnaje extraligy kadetek v pětičlenných skupinách. Připomenu, že v letošní sezóně hrají tuto soutěž hráčky narozené 1. 1. 2004 a mladší.

Ve skupině A hrály týmy VK Dukla Liberec, PVK  Olymp Praha A, TJ Kralupy, TJ Orion Praha a VK Madeta České Budějovice. V Městské hale v Jablonci nad Nisou se prosadila domácí Dukla Liberec. Prokázala větší dovednostní a herní stabilitu proti všem soupeřům, jak ve hře po vlastním příjmu, tak také ve hře na bod. Druhé místo patří PVK Olymp Praha A, který sehrál dramatické utkání v sobotním programu s Madetou České Budějovice. Olymp vedl už 2:0 na sety, ale o vítězství musel bojovat až ve zkrácené hře. Na třetím místě se umístilo družstvo TJ Kralupy, které v úvodním zápase proti TJ Orion Praha dokázalo otočit nepříznivý vývoj zápasu, když už prohrávalo 1:2 na sety, nakonec se radovalo z výhry 3:2! Své postavení na třetím místě potvrdil tým Kralup v nedělním zápase s Madetou České Budějovice, ve kterém zvítězil 3:1. Čtvrté místo patří Madetě České Budějovice, která v úvodním zápase prohrála v pěti setech s Olympem Praha a poté dokázala zvítězit 3:0 nad Orionem Praha. Páté místo zbylo na Orion Praha, kterému herně vyšel pouze začátek prvního utkání turnaje proti týmu Kralup, kdy Orion vedl 2:1 na sety.

Potvrdila se také náročnost zápasového modelu čtyř zápasů ve dvou hracích dnech i přes fakt, že z deseti zápasů se hrály pouze dva pětisetové zápasy (v sobotu). Postrádal jsem v týmech výraznou dominantní smečařku nebo diagonální hráčku – celkově s výjimkou Dukly Liberec – a právě to charakterizovalo deficit kvalitního útoku dalších týmů v této skupině. Kvalita servisu předbíhá kvalitu přihrávky a od té se odvíjí také nižší stabilita týmů ve hře po vlastní přihrávce. O tom také částečně svědčí fakt, že v deseti zápasech se hrálo pouze pět vyrovnaných koncovek setů!!

Konečné pořadí v dalších skupinách

Skupina B: 1. VK Královo Pole, 2. VK Prostějov, 3. Volejbal Přerov, 4. PVK Olymp Praha B, 5. SK Hlincovka

Skupina C: 1. BVC Chodov, 2. TJ Tatran Střešovice, 3. TJ Jiskra Havlíčkův Brod, 4. Volejbal Plzeň, 5. TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště

Skupina D: 1. TJ Sokol Šternberk, 2. TJ Ostrava, 3. TJ Slavia Hradec Králové, 4. TJ Sokol Frýdek-Místek, 5. TJ Sokol Geodézie Česká Třebová

Výsledky všech skupin najdete ZDE

Co by mělo přinést následující kolo? Zápasy kvalitativně vyrovnaných týmů, to znamená především v první a druhé pětici konfrontaci herně vyspělejších hráček, očekávám herní dominanci kadetských reprezentantek 2004/2005. Tyto hráčky by se však už měly výrazně prosadit příští týden v turnajích extraligy juniorek! V první skupině se utkají vítězové skupin (VK Dukla Liberec, KP Brno, TJ Sokol Šternberk, BVC Chodov) a nejlepší tým z druhého místa - TJ Tatran Střešovice.

 

Autor: Luboš Bednář - hlavní trenér RD 04/05

Krátké zprávyArchiv
68. Volejbalová Dřevěnice živě

Vyvrcholení prvního víkendu tradičního turnaje v Dřevěnici můžete sledovat ZDE.

 
LOH Tokio - beachvolejbal muži

Krasilnikov / Stoyanovskiy (RUS) – Perušič / Schweiner 2:1 (19:21, 21:13, 15:8)

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Smečař Jakub Motyčka opouští zlínskou Fatru, jeho další kroky v UNIQA extralize směřují do týmu Black Volley Beskydy.

 
LOH Tokio - beachvolejbal muži

Perušič / Schweiner – Gaxiola / Rubio (MEX) 2:1 (17:21, 21:16, 16:14)

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Další novou tváří v týmu volejbalistek VK UP Olomouc bude blokařka Viktoriia Mostsitska, přicházející z ukrajinského týmu Alanta.

 
Přátelské utkání – ženy – Schönenwerd (SUI)

Švýcarsko – Česká republika 2:3 (25:14, 25:16, 24:26, 19:25, 12:15)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018