1.5.2021

Na rozehrané Slováky naši muži v přátelském zápase v Nitře nestačili

Po skončené klubové sezóně s malou přestávkou začala sezóna reprezentační. Naši borci se sešli před týdnem v Českých Budějovicích, zatím bez univerzála Hadravy, který se k týmu připojí až příští týden, a vyrazili na dvě přátelská utkání na Slovensko. Bohužel první zápas našim reprezentantům nevyšel a podlehli Slovákům 3:1.

Slovensko – Česká republika 3:1 (25:23, 26:28, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Tiršel, Juráček

Hráno bez diváků

Sestavy:

Slovensko: Kriško, Ondrovič, Michalovič, Ihnát, Krajčovič, Zaťko, libera Nemec, Turis. Střídali: Firkaľ, Porubský, Lamanec, Pokopec, Zeman

Česká republika: Vašina, Patočka, Šotola, Licek, Sedláček, P. Bartoš, libero Pfeffer. Střídali: Indra, Barůněk, A. Bartoš, Michálek, Špulák

statistika ZDE

České ohlasy po utkání:

Martin Licek - smečař: „První set jsme dobře bránili, škoda ostatních setů. Byli jsme horší na přihrávce a na podání. Podle mě rozhodla koncovka druhé sady, kdy jsme si jí sami mohli ukončit.“

Pavel Bartoš - nahrávač: „Určitě to utkání rozhodl druhý set, kdy jsme nedohráli koncovku. Pak se nám to trošku rozhodilo na příjmu a už jsme měli problémy. Musíme dál pracovat a všechno to zlepšit.“

Jiří Novák - trenér: „My jsme dva sety relativně drželi krok, pak jsme odešli v podstatě ve všech činnostech. Celý zápas nás trápil útok, hlavně na kůlech. V dalším zápase musíme podat podstatně lepší výkon, abychom mohli myslet na vítězství.“

Do prvního letošního zápasu vstoupili naši reprezentanti ne úplně přesvědčivě a první dvě třetiny setu si Slováci udržovali mírný náskok. Zlepšeným příjmem a útokem se však naši volejbalisté před koncovkou setu dostalli poprvé do vedení. V samotné koncovce se sice Slováci dotáhli, ale dva výborné české bloky zakončily první sadu.

Druhý set je téměř kopií prvního. Slovensko si udržuje mírný náskok a naši stále dotahují. Nakonec jim podaří náskok soupeře v koncovce dorovnat a je jasné, že to bude o dvou chybách. Stav zápasu nakonec Slováci srovnávají po bloku Krajčoviče a české chybě na útoku.

Třetí set byl na začátku vyrovnaný, ale od půlky to jde s naším družstvem z kopce. Nepřesný příjem, moc chyb na útoku a nefungující bloky posílají Slováky do luxusního náskoku a ten si již nenechají vzít. Jejich výhra v poměru 25:15 je spravedlivá.

Průběh čtvrtého setu má stejný ráz jako set předchozí. Do poloviny jsme Slovákům vyrovnaným soupeřem, ale do koncovky se ani nedostaneme.

První ostrý start trenéra Nováka není vítězný, ale musíme si uvědomit, že Slováci jsou v jiné fázi přípravy. Čeká je před Golden European League ještě kvalifikace na ME a naši se sešli teprve minulý týden, protože účast na ME 2021 máme jako pořadatel zajištěnou. V sobotu čeká naší reprezentaci v Nitře druhé utkání.

Autor: Jiří Carba, foto SVF

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)