Reprezentace
20. 8. 2022
Ženy - Kvalifikace ME Tábor : CZE - ISL
Reprezentace
24. 8. 2022
Ženy - Kvalifikace ME : FIN - CZE
Reprezentace
27. 8. 2022
Ženy - Kvalifikace ME Tábor : CZE - MNE
Reprezentace
4. 9. 2022
Ženy - Kvalifikace ME : MNE - CZE
Reprezentace
7. 9. 2022
Ženy - Kvalifikace ME Tábor : CZE - FIN
Reprezentace
11. 9. 2022
Ženy - Kvalifikace ME : ISL - CZE
Reprezentace
24. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) BRA - CZE
Reprezentace
26. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) JPN - CZE
Reprezentace
28. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) ARG - CZE
Reprezentace
30. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) CHN - CZE
Reprezentace
1. 10. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) COL - CZE
24.5.2022

Naši volejbalisté zahájí letošní Golden European League proti známým z Estonska

Tuto středu se roztočí kola letošního ročníku Golden European League 2022 (GEL). Náš mužský výběr začne svoji skupinu v Estonsku. Následovat bude domácí zápas s Belgií a pak pojedou naši volejbalisté do Lotyšska. Do Final Four postupuje pouze vítěz skupiny a v případě vítězství Chorvatska i nejlepší z druhých míst.

Naše reprezentace se sešla pod vedením trenéra Jiřího Nováka již před čtrnácti dny v Hradci Králové. Letos reprezentační sezóna není tak náročná, tak jako ta loňská, a naše volejbalisty čeká vlastně pouze GEL. Z těchto důvodů si po náročné sezóně vzal volno Honza Hadrava a prvních zápasem bude chybět i Michal Finger, kterému skončila klubová sezóna před pár dny.

V týmu nám pár hráčů chybí, kteří se nám omluvili. Navíc nám chybí Lukáš Vašina, který zkusil zůstat v týmu, ale bohužel zranění z konce sezóny ho limitovalo natolik, že jsme se rozhodli, udělat krok k tomu, aby se vyléčil. Samozřejmě je to příležitost pro mladé kluky, aby se nám ukázali, a aby si taky vyzkoušeli mezinárodní zápasy. Doufám, že se nám ukážou natolik, že s nimi budeme moci plnohodnotně počítat do budoucna,“ říká k nominaci trenér Novák.

S Estonskem jsme se poslední dobou potkávali dost často. Zápasy byly velmi vyrovnané a podobné očekáváme i letos. „Je pravda, že poslední roky jsme se s Estonskem potkávali často, ale já jsem ty zápasy nezažil, ale teď o nich máme pár informací. Spoustu těch týmů včetně Estonců, Lotyšů i Belgičanů čeká ještě kvalifikace, potažmo některé týmy i mistrovství světa, takže je otázkou, v jakých sestavách nastoupí. Předpokládám, že některé opory těchto týmů se budou spíše připravovat na tu druhou část reprezentační sezony. Takže se necháme překvapit, v jakých sestavách ty týmy vlastně nastoupí,“ dodává hlavní kouč.

Úvodní utkání Golden European League 2022 českých volejbalistů ve skupině C:

středa 25. května

  • 17:00 Estonsko – Česká republika (našeho času)

 

Cílem naši volejbalistů je postup ze skupiny do Final Four, ale Evropa se velmi vyrovnává a na papíře může být někdo favorit, ale na hřišti může být všechno jinak. „V Hradci jsme odtrénovali, co jsme potřebovali. Říkal jsem klukům, pokud chtějí hrát soutěže jako je Nations League nebo MS, tak teď je příležitost si tu šanci v této soutěži vybojovat. Doufám, že do toho půjdeme po hlavě a budeme se rvát o co nejlepší výsledek,“ uzavřel komentář před prvním zápasem v GEL Jirka Novák.

Na domácí palubovce můžeme náš výběr vidět 28. května v Kutné Hoře, 4. června v Karlových Varech a 11. června ve Zlíně. Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal.

 

Autor: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Reprezentační smečařku Evu Hodanovou čeká stěhování v rámci Bundesligy, z Ladies in Black Aachen míří do VfB Suhl Lott Thüringen.

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

První ohlášená posila celku brněnského Králova Pole pochází z Bulharska, je jí univerzálka Simona Nikolova z týmu DKS Varna.

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Do české UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 se z angažmá ve francouzském třetiligovém klubu VC Valenciennes vrací smečařka Aneta...

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Sestavu volejbalistek liberecké Dukly rozšíří rakouská nahrávačka Victoria Deisl ze švýcarského VC Kanti Schaffhausen.

 
FIVB Beach Pro Tour Futures - Bialystok (POL) - kvalifikace

Knobloch / Kittel – Korycki / Wawrzynczyk (POL) 1:2 (17:21, 21:16, 12:15)

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Reprezentační smečař Lukáš Vašina uzavřel působení v Karlovarsku dalším mistrovským titulem a míří na své první zahraniční angažmá do týmu...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018