23.2.2021

Výsledkový servis našich reprezentantů v zahraničních ligách - muži

Minulý týden bojoval Jan Galabov v Polsku na dvou frontách. Zatímco v 1. lize prodloužil vítěznou sérii, ve čtvrtfinále Polského poháru byl vyřazen špičkovým týmem PlusLigy. Ve Francii pokračuje boj Marka Šotoly o účast v play-off a Adama Bartoše o udržení. V uplynulém týdnu jejich týmy poměřily síly, z výhry v tie-breaku se v české derby radoval tým Adama Bartoše. V dalším zápase uspělo i rakouské duo Pavel Bartoš / Martin Licek. V Itálii se rozehrálo předkolo play-off, bohužel bez Michala Fingera. Donovan Džavoronok má před čtvrtfinálovou sérii volno, stejně jako Jan Hadrava. Toho však tento týden čeká první čtvrtfinálový zápas Champions League.

Jan Hadrava – Cucine Lube Civitanova (ITA)

2. místo po základní části - přímý postup do čtvrtfinále

žádné utkání nehrál

Donovan Džavoronok – Vero Volley Monza (ITA)

4. místo po základní části - přímý postup do čtvrtfinále

Adam Bartoš – Nantes Rezé Métropole Volley (FRA)

průběžné umístění: 12/14

odehrál celá utkání

Nantes – Poitiers 3:2 (25:27, 14:25, 25:20, 25:21, 15:11)

body   podání   příjem   útok   blok
celkem/  +- body   celkem/esa   celkem/úspěšnost   celkem/body/úspěšnost   celkem
 19 / 14    24 / 1    27 / 41%    29 / 16 / 55%    2

„Důležitá výhra. Nehráli jsme špatně, akorát jsme nezvládli koncovku prvního setu, jinak zápas hodnotím pozitivně, bojovali jsme...,“ řekl Adam po těsném vítězství v českém derby.

Tourcoing – Nantes 3:1 (23:25, 25:19, 29:27, 25:20)

14 / 4    12 / 0   36 / 28%   28 / 13 / 46%    1

Marek Šotola – Stade Poitevin Volley Beach (FRA)

průběžné umístění: 8/14

Nantes – Poitiers 3:2 (25:27, 14:25, 25:20, 25:21, 15:11) - střídal v 2. setu, 4. set odehrál celý

3   3 / 0   0   7 / 2 / 29%   1

Toulouse – Poitiers 1:3 (22:25, 26:24, 18:25, 23:25) - hrál 3. a 4. set

12 / 7    8 / 1   0   23 / 10 / 43%   1

Pavel Bartoš – Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel (AUT)

nadstavbová část AVL

odehrál celé utkání

Waldviertel – Amstetten 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)

2 / 2    14 / 2    0    0   0

Martin Licek – Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel (AUT)

hrál 1. a 2. set

10 / 8    11 / 3    15 / 60%    11 / 6 / 55%    1

Jan Galabov – BKS Visla Bydgoszcz (1. liga - POL)

průběžné umístění: 2/15

hrál 1., 2. a 3. set

Opolskie – Bydgoszcz 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 22:25)

13 / 5    8 / 1   16 / 31%    24 / 12 / 50%    0

Bydhošť prodloužila v 1. lize vítěznou sérii a drží kontakt s lídrem tabulky. „Výjezdový zápas s papírově slabším soupeřem. První set jsme hůře přihrávali a pokazili hodně servisů, to byl rozdíl, díky kterému nám první set utekl. Poté už jsme chytili náš rytmus a všechny sety jsme dokázali kontrolovat a dotáhli do zdárného konce,“ řekl Honza po vítězném utkání. Ještě před tímto zápasem jeho tým odehrál čtvrtfinále Polského poháru. „Hostili jsme aktuálně druhý tým Plus ligy. Karty byly rozdány už před zápasem a o favoritovi tu nebylo žádný pochyb. Chtělo by se říci, že konečný výsledek 3:0 pro hosty mluví za vše, nicméně dle mého to pocitově nereflektovalo výkon naší hry. Zejména v prvním setu jsme hráli nad naše možnosti, prakticky bez chyb. I další sety byly z našeho pohledu výkonnostně dobré, ačkoliv výsledek mluvil jednoznačně,“ zhodnotil konfrontaci s účastníkem Champions League.