28.9.2015

České volejbalistky prohrály na mistrovství Evropy se Srbskem 0:3, 2015

České volejbalistky prohrály ve druhém zápase mistrovství Evropy v Eindhovenu se Srbskem 0:3. Navzdory prohře kladly favoritkám tuhý odpor a padly po setech 20:25, 23:25 a 18:25. V tabulce jsou Češky za stoprocentním Srbskem na druhé postupové pozici do play off, v pondělí skupinu zakončí proti obhájkyním stříbrných medailí Němkám.

Češky ve druhém utkání ME

České hráčky v sobotu zvládly klíčový zápas skupiny proti Rumunsku 3:0 a věřily, že dnes mohou evropské šampionky z roku 2011 potrápit. To se jim povedlo, ale alespoň jednoho setu se nedočkaly. Srbky splnily roli favorita a po stříbru na nedávném Světovém poháru, kde si zajistily i účast na olympiádě v Riu, suverénně procházejí ME.

Zkušenějším soupeřkám se nicméně české reprezentantky vyrovnaly v obraně na síti a v každém setu dlouho držely vyrovnanou partii. Srbky však jejich chyby nekompromisně trestaly a když odskočily na dva body, náskok udržely. V prvním setu tým Carla Parisiho mohl litovat jen lepšího zakončení útočných akcí.

Po změně stran Češky zpřesnily kombinační souhru, dokázaly si vytvořit tlak a nutily soupeřky k chybám. Ve vyrovnané koncovce ještě udržely stav 22:22, v závěru ale doplatily na nepřesnosti. Odvrátily jeden setbol Srbska, výsledek však neotočily.

Podobný průběh měla i třetí sada. Slibný náskok 12:9 však Parisiho výběr po šňůře 1:7 rychle ztratil. A tím i šanci na případný zisk alespoň jedné sady. Srbky i podruhé v Eindhovenu vyhrály 3:0 a jsou blízko postupu přímo do čtvrtfinále. Druhý a třetí tým skupiny bude hrát osmifinále.

Z českého výběru dnes získala nejvíce bodů 13 Aneta Havlíčková, Helena Havelková měla o dva méně. Závěrečný zápas s Německem nabídne opět Radiožurnál.

ČR - Srbsko 0:3 (-20, -23, -18)
Rozhodčí: Kozlovskij (Ukr.), Gril (Slovin.). Čas: 84 min. Diváci: 400.
Sestava a body ČR: Havelková 11, Trnková 1, Havlíčková 13, Mlejnková 6, Purchartová 3, Smutná 3, libero Kovářová - Hodanová 1, Vanžurová 3, Vincourová, Toufarová 1. Trenér: Parisi.
Nejvíce bodů Srbska: Boškovičová 19, Mihajlovičová 14.

Autor: Štěpán Pokorný - Radiožurnál

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)

Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)