2.6.2023

Po Slovensku čeká naše volejbalistky v nové ostravské hale Rumunsko

Naše reprezentantky vstoupily do letošního ročníku Golden European League (GEL) přesvědčivým vítězstvím nad výběrem Slovenska. V sobotu je čekají Rumunky, které budou v Ostravě napravovat domácí porážku, právě od Slovenek.

Velké očekávání bylo před prvním zápasem naší ženské reprezentace. Omlazený tým pod vedením trenéra Athanasopoulose ale ukázal svoji sílu a přes nevydařený druhý set dotáhl zápas se Slovenskem k jednoznačnému vítězství. Zkušenosti Valkové, Mlejnkové nebo Orvošové doplnily svým mladistvím entuziazmem Bukovská, Koulisiany nebo Jehlářová. „Čekal jsem, že bude začátek nervózní, ale první set jsme rozehráli výtečně. Následně se sice objevily chyby, ale alespoň víme, na čem pracovat. Proto tyto zápasy hrajeme,“ řekl po zápase řecký trenér v českých službách. Jeho hodnocení přesně vystihlo průběh zápasu. Perfektní příjem v prvním setě, pomohl našim smečařkám nad 60% úspěšnost na útoku, což není obvyklé. Následně Slovenky přitvrdily na servisu a hned to bylo znát na našem příjmu, přesto zkušená Valková dokázala distribuovat balóny tak, že další dva sety byly plně v režii našich hráček.

Rumunky přivítá naše reprezentace v Ostravě v nové hale kampusu Ostravské univerzity. Rumunky, pokud ještě pomýšlejí na postup do semifinále, musí bezpodmínečně bodovat. Nicméně jasnými favoritem je naše reprezentace a případným druhým vítězstvím by se hodně přiblížila postupu do semifinále letošního ročníku Golden Eueropean League.