3.12.2021

Poslední volná vstupenka do čtvrfinále Českého Poháru pro příbramské Kocoury

Volejbalisté Příbrami porazili i v odvetě osmifinále Českého poháru 2021/22 Kladno, když na jeho půdě zvítězili stejným poměrem jako doma 3:1 a mohou se těšit na účast mezi osmi nejlepšími celky, kde se objeví po roční odmlce.

První vzájemný duel v rámci osmifinále ČP se odehrál již 3. listopadu v Příbrami.

VK Euro Sitex Příbram – Kladno volejbal cz 3:1 (25:14, 23:25, 25:15, 25:22)

Sestavy:

Domácí: Madaloz, Johansen, Trojanowicz, Böhm, Dolgopolov, Šábrt, libero Verasio. Střídal: J. Ureš

Hosté: Lohr, Seppänen, van Solkema, Špulák, Kraffer, Platačs, libero Kunc. Střídali: Hýský, Hancock, Fortuník

Před čtvrteční odvetou tak bylo jasné, že pokud chce Kladno postoupit do čtvrtfinále, musí bodovat za tři body a zvítězit ve zlatém setu. Příbrami k postupu stačila jakákoliv výhra, ale i prohra ve zkrácené hře. Zápas nakonec skončil stejným poměrem jako úvodní duel a čtvrtfinálovou sestavu ČP 2021/2022 doplnila Příbram.

Kladno volejbal cz – VK Euro Sitex Příbram 1:3 (21:25, 25:20, 24:26, 21:25)

Rozhodčí: Kvarda, Krtička

Počet diváků: 403

Domácí: Kraffer, Špulák, van Solkema, Kyjanica, Platačs, libero Kunc. Střídali: Hýský, Fortuník, Hancock, Lohr

Hosté: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madalóz, Holubec, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Peterka, F. Ureš, Hulpach, Rosenbaum

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): Těžko hledám slova. Za mě zápas, který jsme mohli zvládnout. Po druhém setu, který jsme ukopali, jsem cítil, že si jdeme pro vítězství a vůbec jsem nepochyboval o tom, že ho dotáhneme a půjdeme si pro zlatou sadu. Bohužel výborně rozehrané třetí dějství za stavu 24:22 nejsem schopni udělat ztrátu. To se prostě trestá. V pondělí další zápas a musíme se na něj připravit.“

Milan Fortuník (trenér Kladno voeljbal cz): Český pohár s Příbramí jsme začali už v prvním zápase u soupeře. Věděli jsme, že doma musíme v podstatě vyhrát utkání hladce. Po prvním setu, kdy jsme se dopustili několika zbytečných chyb, vypadal zápas dobře, protože jsme srovnali na 1:1. Koncovku třetího setu jsme prohospodařili a tím bylo vše jasné. Gratuluji soupeři k postupu.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Zápas byl poměrně vyrovnaný. Kladno střídalo vlny, že jsme ho někdy přehrávali a jindy zase ono nás. Dobře vystřídalo, což ho poslalo zpátky do zápasu. Rozhodlo pole. Dobře jsme čapli v koncovkách balóny, což bylo klíčové.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): Jsme rádi, že jsme postoupili do osmičky a nyní budeme čekat na los. V zápase se skóre hodně přelévalo. Jsme rádi, že jsme vyhráli první set, což bylo důležité. Druhý jsme ale neměli nikdy prohrát. Jednou jsme vedli o pět bodů, pak zase o čtyři a během vteřiny jsme nebyli schopni udělat ztrátu. Tím pádem jsme dali šanci Kladnu, které se ji chopilo a mělo setbol ve třetím setu a zápas mohl vypadat jinak.“

V roli favorita vstoupili do utkání hosté a začali ji potvrzovat ve třetině prvního setu, kdy se díky první pětibodové šňůře dostali do trháku nad Kladnem. Domácí ho sice dokázali smazat, ale do konce první sady se dostali už maximálně na vyrovnání skóre. Za stavu po 21 přišla další příbramská série, která ukončila první sadu.

Kocouři si hned zkraje druhé sady opět vytvořili náskok a dokonce dvakrát zaznamenali pět bodů za sebou. Trestuhodně ale nechali Kladno vrátit do hry a za stavu 13:17 uhráli domácí z následujících devíti výměn hned osm. Orli využili nabídnutou šanci a srovnali na 1:1 na sety.

Domácí věděli, že pokud chtějí pomýšlet na postup, tak jediná cesta vede přes vítězství za tři body a že případná ztráta třetí sady by ukončila jejich účinkování v poháru. I tentokrát se dopustili menšího výpadku, nicméně dokázali se z něj vzpamatovat a vypracovali si dva setboly. Při druhém přišla ale špatná nahrávka a hosté lacino srovnali a vzápětí získali klíčovou sadu pro sebe.

V tu chvíli bylo jasné, že Příbram postupuje dál a kouč Demar dal šanci mladíkům, kteří se postavili po boku ostříleného Holubce, zatímco kouč Fortuník odmítl sahat do sestavy. Junioři hostů chytili svou šanci za pačesy a ukázali se trenérovi ve výtečném světle. Vyjma úvodní výměny měli v setu po celou dobu navrch a zaslouženě si došli pro vítězství. Kocouři se tak mohou těšit na čtvrtfinále, zatímco pro Orly cesta pohárem končí. Oba celky se navíc brzy utkají před televizními kamerami, tentokrát už v rámci extraligy.

Autor: Ondřej Jícha

Perušič / Schweiner – Bryl / Łosiak (POL) 2:1 (19:21, 21:17, 15:13)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Tepic (MEX) - kvalifikace

Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0

FIVB Beach Pro Tour Futures – Nuvali (PHI)

finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)

muži: SKV Ústí nad Labem – TJ Sokol Dobřichovice 1:3 (25:21, 5:25, 24:26, 21:25) stav série 0:1   ženy: TJ Sokol Šternberk – VK Madeta České...