8.2.2021

Pražský Olymp zmobilizoval po včerejšku síly a bere bronz v Českém poháru

V duelu poražených semifinalistek Českého poháru žen 2020/21 se potkal Sokol Šternberk s pražským Olympem. Pro sokolky byla úspěchem již účast ve Final Four, naopak Pražanky musely zmobilizovat síly po nešťastně prohraném včerejším semifinále s Duklou Liberec.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (12:25, 22:25, 20:25)

Rozhodčí: Dušek, Buchar

Šternberk: Látalová N., Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wanczyk, libero Slavíková. Střídaly: Látalová Z., Dosoudilová

Olymp: Komárková, Šimáňová, Smutná, Hodanová, Bartošová, Kocmanová-Havlíčková, libero Pešková. Střídaly: Neumannová, Brichtová, Purchartová

Hned od úvodu prvního setu ukázal Olymp Praha, kdo je favoritem tohoto utkání a soupeřkám ze Šternberka odskočil hned na začátku. Olymp byl přesnější a razantnější hlavně na útoku. Před koncovkou přidává ještě Olymp dobré bloky a do koncovky vstupuje s pohodlným náskokem 21:12. Trenér Mitáč ještě v prvním setu míchá sestavou a na palubovku pouští i hráčky z lavičky. Blokem a následným esem Havlíčkové první set Olymp ukončuje.

Začátek druhého setu je vyrovnaný. Zdá se, jako by Olymp ubral na razanci útoků a Šternberk zatím drží krok. Sokolky zlepšily obranu v poli a pro Pražanky je čím dál těžší se prosadit. Nicméně na servisu začala „zlobit Komárková“ a pro trenéra Drešla je to znamení pro první time out. V polovině setu vede Olymp o čtyři body hlavně množstvím zkažených podání soupeřek. Nicméně profesorský výkon Olympu pouští Šternberk zpátky do hry. Stačilo sokolkám dát servis. A lehké vedení Šternberk udržuje i před vstupem do koncovky. V koncovce druhého setu začínají „úřadovat“ zkušenosti nahrávačky Smutné, která využívá maximálně útočný potencionál Havlíčkové. Po bloku, koho jiného než Anety Havlíčkové, si Olymp pohlídal koncovku druhého setu, ale mladé sokolky po nevydařeném první setu předvedly sympatický výkon.

Třetí set je kopií setu druhého. Olymp si do poloviny setu vytvořil tříbodový náskok, ale bojovnost šternberských děvčat skóre v polovině setu srovnalo a nahrávačka Smutná musí opět spoléhat na razantní útok Anety Havlíčkové, které se daří a Pražanky jdou do koncovky s malým náskokem. Trenér Drešl ještě zkouší zastavit nepříznivé skóre dalším time outem. Nicméně zkušenější Olymp již nepřipouští žádné drama a zápas vyhrává po smeči Havlíčkové 3:0.

Autor: Jiří Carba