16.12.2021

První krok ve čtvrtfinále Českého poháru Karlovarsko zvládlo

Čtvrtfinále Českého poháru mužů 2021/22 pokračovalo úvodním duelem mezi Karlovarskem a Příbramí. Lepší výchozí do odvety si vybudovali domácí Západočeši, kteří vcelku snadno přehráli Kocoury 3:0.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:17, 25:18, 25:21)

Domácí: Keemink, Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Patočka, libero Pfeffer. Střídali: Fišer, Kočka, Římal

Hosté: Böhm, Hobern, Johansen, Madaloz, Rosenbaum, Trojanowicz, libera Verasio, Peterka. Střídali: Ureš F., Hulpach, Ureš J.

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Soupeř to dnes pojal asi trošku odpočinkově, takže hodně točil sestavu. Nám je ale jedno, kdo bude na druhé straně, my jsme si šli od začátku pro výhru. Splněný první krok v poháru.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Určitě jsme rádi za vítězství. V podstatě to byl zápas, který byl pro nás hodně důležitý a první krok jsme zvládli, takže spokojenost.“

V sestavě hostů přišla velká změna na pozici nahrávače, od začátku diriguje jejich hru Rosenbaum. Domácí rozjeli zápas s tlakem na podání a risk se vyplácí, po esu Zajíčka si hosté berou první oddechový čas za stavu 7:2 pro Karlovarsko. Hostující univerzál Johansen si také připisuje bod z podání a snižuje náskok domácích na 13:9. Hned po něm přidává dvě esa Madaloz a trenér domácích si bere první oddechový čas, 14:12. Důležitým útokem Vašiny se domácí vyprošťují z těžkého servisu hostujícího smečaře. Po chybě univerzála Johansena vede Karlovarsko 17:13. Druhý oddechový čas si bere trenér hostujících po úspěšném útoku Indry za stavu 19:14 pro domácí. Nejdelší výměnu plnu obětavých zákroků v poli zakončují hosté chybou na útoku a Karlovarsko vede 22:15. Hosté zakončují první set podáním do autu a domácí vítězí 25:17.

Druhý set naopak rozjíždí lépe Příbram a vede 7:4. Karlovarsko však velmi rychle vyrovnává na 7:7 a maže náskok hostů. Wiese si připisuje eso a posílá svůj tým do vedení 9:8. Patočka blokuje a Madaloz smečuje do autu, Karlovarsko vede 12:10 a trenér hostů si bere oddechový čas. Největší hrozba na servisu na straně příbramského celku Madaloz svůj servis kazí a Vašina trestá dvěma esy. Trenér hostů sahá do sestavy a na přihrávku posílá Filipa Ureše místo Madaloze. Domácí brání univerzála Johansena. I ten se jde na hru podívat z lavičky a přichází druhý univerzál Hulpach. Po útoku středem Zajíčka vedou domácí 22:16. Na straně domácích dochází také ke střídání, do hry se dostává Fišer a následně Kočka. Patočka ukončuje druhý set, 25:18.

Karlovarsko se dostává do vedení 4:1, ale Příbram předvádí několik zákroků v poli a na útoku boduje Filip Ureš a hosté stahují na 3:4. Příbram vyrovnává na 5:5, ale následně kazí podání. Chyba domácích na útoku znamená další vyrovnání na 8:8, ale Příbram opět kazí servis. Hobern dává eso a Příbram vede 12:10. Jiří Novák si bere oddechový čas. Obměněná příbramská sestava si drží nad Karlovarskem dvoubodový náskok. Hulpach chybuje na útoku a je opět vyrovnáno 16:16. Příbram však v koncovce třetího setu více chybuje a z těchto chyb zkušený tým Karlovarska těží a vede 23:20. Indra z těžké pozice ukončuje zápas, 25:21.

Autor: Markéta Minaříková

Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)