19.1.2023

Volejbalisté Karlovarska se na postup do Final Four ČP pořádně nadřeli

Hned první čtvrtfinále Chance Českého poháru mužů 2022/23 mezi Karlovarskem a pražskými Lvy přineslo velkou bitvu, kterou musel rozhodnout až tie-break. Prvním účastníkem Final Four se nakonec stal tým Karlovarska.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Lvi Praha 3:2 (25:21, 21:25, 25:22, 22:25, 17:15)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Alexander Nedbálek

Počet diváků: 710

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Patočka, Keemink, Juhkami, Weir, Sasak, Ihnát, libero Pfeffer. Střídali: Lamanec, Wiese, Pastrňák

Hosté: Čech, McCarthy, Schouten, Kriško, Todua, Janouch, liberoMoník. Střídali: Gabriel, Pliasestkyi, Kollátor

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer(kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Za mě morální výhra, bylo to nahoru a dolů. Každý viděl, jak to vypadalo. Ale my jsme vyhráli, postoupili jsme. Historie se neptá. Já jsem spokojený, jak jsme to morálně ustáli, celý tým.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Velká gratulace klukům k postupu. I když se to nezdá, tak dnes museli čelit veliké kanonádě, kdy Praha výborně podávala. My jsme po delší době hráli s míči Gala – nevím, jestli to byl ten pravý důvod, ale čelili jsme velmi dobrému servisu a museli jsme malinko změnit pár věcí oproti zápasu v Budějovicích, což se nám částečně podařilo. To, jak teď pracujeme, že jsme se celou dobu připravovali na Final Four, tak to se nám teď vrátilo, protože teď hodně posilujeme, a to se někde ukáže.“

Jakub Janouch(kapitán VK Lvi Praha): „Gratuluji Karlovarsku k vítězství.“

Popis utkání:

První set začal úspěšným podáním domácích. Už od první výměny bylo zřejmé, že půjde o další herně zajímavý zápas. První time-out si vybral již po pěti minutách trenér domácího týmu, aby zklidnil hru a pokusili se snížit čtyřbodový náskok hostů. Jejich perfektní obrana na bloku jim umožnila dohnat hosty a dostat se do vedení 11:9. Za tohoto bodového rozložení si vybral svůj první time-out trenér Barrial. Karlovarsko si udržovalo stále několikabodový náskok, aby za stavu 16:11 pro domácí sáhl po svém druhém time-outu trenér Pražanů a vzápětí i trenér Novák. Tento tah se mu vyplatil. Domácí tým začal hrát bojovněji, riskoval a dostal se do vedení na 20:14. V koncovce prvního setu došlo na střídání Keeminka za Lamance. První set ve prospěch Karlovarska 25:21 končí útokem hostujících Lvů do autu.

Vstup do druhého setu byl po úspěšném podání domácích v režii Karlovarska. Hosté své podání zaměřili na Jakuba Ihnáta, který se nenechal znervóznit. Jeho tvrdá smeč i přemýšlivá ulívka ukázala hostům, že každý bod si budou muset vydobýt. Dochází na první time-out, který si vybírá trenér Karlovarska, aby za stavu 10:8 pro hosty povzbudil hráče. Domácí stahují na 11:13 a přichází time-out Lvů. Ti chybují na podání a dávají příležitost rozehrát domácím. Dochází ke střídání na straně Lvů, když jde Todua ze hřiště a přichází Pliasestkyi. Vojta Patočka dává eso a Karlovarsko stahuje náskok Lvů na 17:18. Ze strany domácích dochází na druhý time-out a k vyrovnanému skóre chybí tři body. Ze hry odchází Janouch a přichází Kollátor, na straně domácích dochází k výměně Wiesseho za Sasaka. Tabule ukazuje 23:20 pro hosty a přichází první setbol. Lvi jej ve svůj prospěch ale nevyužili a berou před koncovkou druhého setu poslední time-out. Na podání jde domácí Sasak, míč skončí v síti (21:25) a Lvi vyrovnávají na 1:1 na sety.

Třetí set je dravý, vyrovnaný, zmatený, rychlý. Podání se střídá, domácí jsou ve vedení o tři body. O time-out se tak přihlásil trenér hostů, aby stav 11:7 pro Karlovarsko otočil ve svůj prospěch. To se mu vyplatilo. Tvrdé podání Schoutena snížilo náskok domácích na pouhý bod a první time-out vybírá trenér Novák. Lvi se dostávají do vedení na 16:14, fanoušci hráče povzbuzují a atmosféra v hale míčových sportů je nabitá energií. Hosté střídají, kdy jde ze hřiště Schouten a dovnitř přichází Pliasestkyi. Dochází ke zpětnému střídání a srovnání na 18:18. Trenér hostů požádal o time-out. V koncovce přichází eso Juhkamiho, úspěšný útok a pouhý bod dělí Karlovarsko od vítězství ve třetím setu. Hosté se ale nevzdávají, dotahují a trenér Novák žádá o time-out.  Přichází útok hostů, který míří do zámezí a Karlovarsko tak vyhrává svůj druhý set 25:22.

Lvi vstupují do čtvrtého setu úspěšně a ujímají se vedení. Zvyšují bodový náskok na 5:1 a trenér Karlovarska žádá o oddechový čas. Průběh utkání je vyrovnaný. Dochází k oddechovému času trenéra Lvů za stavu 14:14, po kterém se dostávají do vedení hosté. Hra je jak na houpačce, kdy se po úspěšném útoku dostává do vedení družstvo Karlovarska. Dochází ke střídání na straně hostů, když jde ze hřiště Gabriel výměnou za Pliasestkyiho a zároveň o svůj druhý time-out žádá trenér Novák. Dochází ke zpětnému střídání na straně hostů. Do hry vstupuje na straně domácího týmu nahrávač Kasan. Stav utkání je dramatický, domácí prohrávají 22:23. Na podání jde Keemink a trenér barrial si požádá o poslední time-out. Následně Janoucha nahrazuje mladá krev Kollátor, odražené bloky do autu a čtvrtý set končí vítězně pro hosty 25:22. Vyrovnané sety posílají oba týmy do rozhodujícího zkráceného setu, ve kterém se rozhodne, kdo postoupí do finálové čtyřky Českého poháru.

Po dlouhé výměně si připisuje Karlovarsko v posledním setu první a důležitý bod. Hosté na nic nečekají, vyrovnávají a ujímají se vedení. Po úspěšném útoku ze středu dochází k vyrovnání na 6:6. Za stavu 9:8 pro Karlovarsko žádá o oddechový čas trenér hostů. Na podání jde Jakub Ihnát, hosté přijímají a vyrovnávají na 9:9. Dochází ke střídání Pliasestkyiho za Toduu a Kriška za Tibitanzla. Stav je 12:11 pro Karlovarsko a hosté žádají v koncovce pátého setu o oddechový čas. Hosté jdou do vedení 13:12 a oddechový čas si vybírá i trenér Novák a na podání jde Pliasestkyi. Do hry se ještě vrací kapitán Lvů Janouch, střídání probíhá také na straně domácích, když přichází Matěj Pastrňák. Úspěšné bloky nakonec do finálové čtyřky katapultují Karlovarsko, které poslední set vyhrává 17:15.

Autor: Lenka Horáková

Krátké zprávyArchiv
Final Four Chance Českého poháru mužů 2022/2023 – rozlosování

Složení semifinálových dvojic Final Four Chance Českého poháru mužů 2022/23, který se uskuteční 26. – 27. února 2023 v Kutné Hoře, je...

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

muži: Mol / Sørum (NOR) – Dumek / Sedlák 2:0 (21:11, 21:19), Nicolai / Cottafava (ITA) – Dumek / Sedlák 2:0 (21:11, 21:15)   ženy: Hermannová /...

 
Chance Český pohár mužů 2022/2023 - čtvrtfinále

VK Ostrava – Black Volley Beskydy 0:3 (18:25, 23:25, 22:25) do Final Four postupují Beskydy

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

ženy: Carol / Barbara (BRA) – Hermannová / Štochlová 2:1 (21:19, 19:21, 15:13)   muži: Åhman / Hellvig (SWE) – Dumek / Sedlák 2:0 (21:8, 21:14)

 
Evropské poháry – ženy

CEV Cup: Olympiacos Piraeus (GRE) – VK Dukla Liberec 3:0 (25:19, 25:13, 25:15)   Challenge Cup: VfB Suhl Thüringen (GER) – VK Prostějov 3:1...

 
Chance Český pohár mužů 2022/2023 – čtvrtfinále

VK Jihostroj České Budějovice – Kladno volejbal cz 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) - do Final Four postupují České Budějovice

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018