10.2.2022

Cesta pohárovou Evropou skončila pro Karlovarsko ve čtvrtfinále Poháru CEV

Karlovarsko sehrálo i v odvetně čtvrtfinále Poháru CEV s Tours vyrovnané utkání, ke zdramatizování série chyběl v prvních dvou setech jen kousíček. Napínavé koncovky však vyzněly lépe pro vedoucí tým francouzské nejvyšší soutěže, který tak pečetil svůj postup do semifinále Poháru CEV. Pro Karlovarsko tak cesta pohárovou Evropou skončila.

VK ČEZ Karlovarsko – Tours VB 1:3 (28:30, 23:25, 25:21, 26:28)

první utkání 0:3

Rozhodčí: Niewiarowska (POL), De Baar (NED)

Počet diváků: 900

Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Ihnát, Kočka, Patočka, Římal, Fišer

Tours: Tillie, Teryomenko, Da Silva Filho, Palonsky, Dos Santos Nascimento, Čorić, libero Perry. Střídali: Bruckert, Chauvin, Toledo, Derouillon, Pelvet

Karlovarsko muselo vstoupit do utkání bez respektu, a tak také činí, solí servis a výborně útočí. V hale míčových sportů panuje skvělá atmosféra. Do koncovky prvního setu jdou do vedení domácí 21:19. Skvělé zákroky v poli předvádí domácí kapitán Daniel Pfeffer. Tours je však nekompromisní středem sítě, ale následně hostující nahrávač kazí podání a Karlovarsko vede 23:21. Ze středu sítě skládá opět hostující blokař Teryomenko a nevynucenou chybou na síti domácích je srovnáno na 23:23. Poprvé je ubráněn domácí univerzál Indra a Tillie je úspěšný technickým úderem, tím se Tours dostává do vedení 27:26. Také Vašina si pomáhá technickou ulívkou a srovnává na 28:28. Ke slovu se ale dostává opět neomylný Terymenko a hostjící nahrávač Corić esem ukončuje první set 28:30.

Začátek druhého setu Karlovarsku trochu unikl, není tak razantní na podání, které často končí v síti (5:9). Wiese technickým úderem po lajně srovnává na 11:11 a Wilson pomáhá esem 12:11. Za koncovou čarou se objevuje brazilský univerzál Graciano, ale Vašina si s jeho servisem poradil. Indra našel skulinku ve francouzském bloku (13:14), za stavu 15:15 probíhá dlouhá výměna a přetlačování na síti. Parádní zákroky v poli předvádí opět libero a kapitán Pfeffer (20:20). Za koncovou čarou opět řádí brazilský univerzál, který solí servis a posílá svůj tým do vedení 20:22. Wiese z hlavního kůlu skládá (21:22), francouzský reprezentant Tillie zařizuje pro Tours další body, ale Wiese ještě odvrací 23:24. Tillie ale opět ukazuje proč je olympijským vítězem a připisuje 25. bod, což v pohárové matematice znamenalo už jistý postup Tours  do semifinále Poháru CEV.

V dalším průběhu utkání dali oba trenéři příležitost i ostatním hráčům. Třetí set se Západočechům podařilo získat ve svůj prospěch, čtvrtý už nikoli a z celkového vítězství 3:1 se radoval francouzský celek.

Autor: Markéta Minaříková, foto CEV