24.11.2021

Liberecká Dukla rozehrála Champions League, Olymp v Poháru CEV končí

Volejbalistky Dukly Liberce mají za sebou premiéru v Champions League, v Moskvě podlehly domácímu Dinamu 0:3. Nedařilo se ani Olympu, který se po druhé porážce s Düdingenem rozloučil s letošním účinkováním v Poháru CEV.

K prvnímu zápasu základní skupiny C nastoupila liberecká Dukla na palubovce Dinama Moskva. Od úvodního hvizdu bylo znát, kdo je favoritem utkání. Domácí tým využíval svou výškovou převahu, tvrdě útočil a mohl se spolehnout na výbornou obranu na síti, přes kterou měl Liberec problém se prosadit. To vedlo k tomu, že si Dinamo od začátku vybudovalo několikabodový náskok, který bez problémů udrželo až do konce setu. Druhý set byl v podstatě kopií toho prvního. Do třetího setu však svěřenkyně Libora Gálíka nastoupily odhodlaně, postupně nacházely recept na hru favorizovaného Dinama. Úvodní bodové manko se jim podařilo zlikvidovat a začala přetahovaná o každý bod. Dařilo se zejména univerzálce Nikole Kvapilové a i díky jejím bodům byla Dukla po polovině setu v mírném vedení. Pak však přišla na straně Liberce série nevynucených chyb, čehož Dinamo využilo a dovedlo i třetí set, potažmo celé utkání do vítězného konce.

Dinamo Moscow  – VK Dukla Liberec 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Rozhodčí: Zulfugoarov (AZE), Jankovic (SRB)

Moskva: Krotkova, Fetisova, Goncharova, Vasileva, Polyakova, Romanova, libero Bibina. Střídaly: Pipunyrova, Lyubushkina, Anufrienko, Begic

Liberec: Kojdová, Kohoutová, Kvapilová, Nová, Nečasová, Ovečková, libero Dostálová. Střídaly: Šotkovská, Skrypak, Šulcová, Bartošová, Blažková

Průběh utkání:

1. set – 8:4, 16:10, 21:14, 25:19

2. set – 8:3, 16:7, 21:15, 25:19

3. set – 8:6, 15:16, 21:18, 25:20

V odvetě Poháru CEV měl před sebou Olymp nelehký úkol. Po domácí prohře 0:3 musel Düdingen porazit za tři body a ještě uspět ve zlatém setu. Této výzvy se mladý tým Pražanek nezalekl. Od začátku bojoval a nepouštěl soupeře do velkého náskoku. Vyrovnat se mu však nepodařilo a tak úvodní set získal pro sebe švýcarský tým těsnou výhrou v koncovce. V druhém setu se role otočily, za delší konec tahal Olymp a srovnal stav utkání na 1:1. Začátek třetího setu však patřil domácímu týmu, vybudoval si několikabodový náskok, který díky svým zkušenostem udržel až do konce třetího dějství. Vedení Düdingenu 2:1 tak znamenalo, že letošní cesta Olympu na evropské scéně končí a do další fáze Poháru CEV postupuje švýcarský celek. Čtvrtý set nakonec zvládl lépe už jistý postupující Düdingen.

TS Volley Düdingen – PVK Olymp Praha 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21)

první utkání 3:0, postupuje Düdingen

Rozhodčí: Sgro (SMR), Erce Alvarez (ESP)

Düdingen: Uiato, Steinemann, Cunningham, Eiholzer, Mohler, libero Portmann. Střídaly: Zurlinden, Rohrer, Sprumont

Olymp: Cihlářová, Kalhousová, Bartošová, Brichtová, Lukešová, Šimáňová, libero Pešková. Střídaly: Neumannová, Virtová, Kelnárová, Poloučková

1. set – 8:3, 16:14, 21:20, 25:23

2. set – 6:8, 12:16, 16:21, 23:25

3. set – 8:5, 16:12, 21:15, 25:19

4. set – 8:7, 16:12, 21:15, 25:21

Autor: Jiří Carba, foto CEV