2.2.2021

Olomouc se ani v dalším zápase Champions League vítězného setu nedočkala

Druhý turnaj skupiny E nejprestižnější klubové soutěže světa Champions League hostí za účasti týmu Univerzity Palackého Olomouc severopolské město Police. Právě s domácím celkem se vysokoškolačky utkaly ve svém úvodním vystoupení na turnaji a stejně jako v listopadu v italské Novaře podlehly elitnímu zástupci polské nejvyšší soutěže 0:3.

VK UP Olomouc – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (12:25, 23:25, 17:25)

Rozhodčí: Kaiser (FRA), Szabo (HUN)

Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepič, Schlegel, Madsen, libero Zilberman. Střídaly: Lazárková, Šmídová, Kneiflová

Police: Kowalewska, Strantzali, Kąkolewska, Brakočević, Grajber, Wasilewska, libero Maj-Erwardt. Střídaly: Łukasik, Baijens, Mędrzyk, Bałdyga

Trenér Petr Zapletal po utkání: „Soupeř na nás vlétl, nám se nedařilo na přihrávce a v důsledku toho ani na útoku. Ve druhém setu už jsme se osmělili a dílčí úspěch byl blízko. Získat aspoň jeden set jsme moc chtěli, bohužel se opět ukázalo, že tyto týmy jsou někde jinde. My musíme ještě hodně zapracovat především na servisu a přihrávce. Ve třetím setu nám opět uletělo několik příjmů a bylo po nadějích. Budeme bojovat dál a doufám, že se vše sejde tak, abychom alespoň toho dílčího úspěchu dosáhli.“

Olomoucký tým si v úvodu první sady užil krátké radosti z těsného vedení (2:1), pak už ale čelily drtivému servisu domácí Grajber (5:5, 5:14). Nápor Polek se univerzitě nepodařilo otupit ani v dalším průběhu sady a výsledkem byla vysoká porážka olomouckého celku 12:25.

V podobném duchu navíc začalo i druhé dějství (0:4). Až poté se vysokoškolačky osmělily na servisu i v útoku, srovnaly krok (8:9, 10:10) a dokonce šly samy do vedení (13:11). Euforie a těsný náskok vydržely Olomouci do stavu 16:15, potom už se zase rozpohyboval domácí válec (17:17, 17:19). Ani tentokrát ovšem Hanačky nesložily zbraně a při podání Madsen šly znovu do vedení (20:19). Za stavu 23:22 byla univerzita dva míče od úspěchu v podobě zisku setu, Police však naplno využily své hlavní hvězdy Brakočević a třemi body v řadě otočily na konečných 23:25.

Třetí sada znovu přinesla úvodní nápor polského celku (1:4) a stejně jako v prvním dějství rozhodující úder při servisu kapitánky Polic Grajber (5:7, 5:12). Od té chvíle už se Olomoučanky držely v uctivé bodové vzdálenosti, když nejmenší rozdíl činil několikrát čtyři míče (11:15, 16:20). Polský velkoklub drama v koncovce nepřipustil, třetí sadu ovládl poměrem 25:17 a celý zápas hladce 3:0.

Druhý zápas turnaje čeká Univerzitu Palackého už ve středu 3. února, kdy se od 17.30 hodin střetne s posledním vítězem Champions League, italským celkem Igor Gorgonzola Novara, který v dnešním druhém utkání porazil ruskou Kazaň 3:1.

Autor: Adam Fritscher, foto CEV