16.2.2023

Šanci zahrát si semifinále CEV Cupu volejbalisté Karlovarska nevyužili

V odvetném utkání čtvrtfinále CEV Cupu 2022/23 se Karlovarsku nepodařilo navázat na výkon z domácího duelu a na palubovce Belchatowa prohrálo bez zisku setu. Letošní cesta pohárovou Evropou tak pro Západočechy skončila, do semifinále postoupil Belchatow.

PGE Skra Belchatów  – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)

první utkání 2:3

Rozhodčí: Robles Garcia (ESP), Juráček (SVK)

Počet diváků: 610

Belchatow: Lanza, Bieniek, Atanasijević, Kooy, Klos, Lomacz, libero Gruszczynski. Střídali: Mitić, Janus

Karlovarsko: Juhkami, Weir, Sasak, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Lamanec, Kasan, Ihnát

Úvod utkání patřil jednoznačně domácímu týmu. Belchatow do utkání vlétl jak uragán a než se stačilo Karlovarsko rozkoukat, na ukazateli skóre svítilo 10:0. Trenéru Novákovi nepomohli ani oddechové časy a tak musel reagovat střídáním. Na palubovku přišli nahrávač Kasan, univerzál Lamanec a smečař Ihnát. Obměněné sestavě Karlovarska se však podařilo už jen konečné skóre prvního setu zkorigovat, 25:18.

Kasana, Lamance a Ihnáta ponechal karlovarský trenér v základní sestavě i druhé sady. Karlovarsko do ní vstoupilo podstatně lépe než do první a šlo do mírného vedení. Belchatow však rychle srovnal, následně oba týmy pravidelně ztrátovaly. Poté se však Západočeši dostali do tříbodového vedení, které ale domácí tým hlavně díky úspěšným blokům těsně před koncovkou smazal, a přetahovaná o každý bod pokračovala. Za stavu 21:22 však přichází na podání nejlepší hráč utkání, srbský univerzál Atanasijević, a dvěma esy skóre otáčí na 23:22. Jeho zkažený servis posílá pak na podání Lamance, ale ten také kazí. První setbol domácího týmu ještě odvrací úspěšný blok Karlovarska, ale zkažený servis Ihnáta a útok Atanasijeviće už druhý set uzavírá, 26:24.

Ani úvod třetího setu nevypadal z pohledu Karlovarska beznadějně, sice mírně zaostávalo, ale Belchatow měl stále na dohled, 8:6. Pak však přišel drtivý nápor domácího týmu, který nezastavily ani oddechové časy a střídání Karlovarska (13:7, 17:9, 20:13), a utkání směřovalo k rychlému konci, 25:15. V celém utkání Belchatow převyšoval Karlovarsko ve všech herních činnostech, zejména pak na servisu a na bloku, a zaslouženě postoupil do semifinále CEV Cupu.

Autor: Jiří Carba, foto CEV