8.12.2021

Volejbalisté Karlovarska se radují z postupu do osmifinále Poháru CEV

Před týdnem vstoupilo Karlovarsko do Poháru CEV výhrou na palubovce Kraljeva 3:1. Stejný výsledek zopakovalo i v domácí odvetě a tím si zajistilo postup do osmifinále, ve kterém narazí na turecký Galatasaray Istanbul.

VK ČEZ Karlovarsko – Ribnica Kraljevo 3:1 (20:25, 28:26, 25:18, 25:17)

první utkání 3:1

Rozhodčí: Piana (ITA), Kolos (BIH)

Karlovarsko: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Kočka, Římal, Fišer, Ihnát

Kraljevo: Ubiparip, Stefanović, Pajić, Todorović, Safonov, Bicanin, libero Peković. Střídali: Gajović, Okosanović, Seizović, Krsteski

Do zápasu lépe vstoupil srbský tým, domácím se nedařila obrana na síti, ani v poli tak jako v posledních zápasech. I přes snížení náskoku Kraljeva prohrávají domácí volejbalisté první set 20:25. Druhý set je vyrovnaný od začátku až do konce, hosté jsou úspěšní hlavně v útoku středem sítě, který využívají kdykoliv to jde. Dnešní oslavenec, domácí univerzál Patrik Indra zachraňuje druhý set, který vyhrává Karlovarsko 28:26. Třetí set začíná domácí tým vedením a odskakuje do mírného náskoku, díky kterému se dostává do herní pohody a set vyhrává 25:18, což znamená postup do dalšího kola. Do čtvrtého setu obměňuje trenér Jiří Novák téměř celou sestavu, i ta si zvládla vytvořit náskok a vyhrává 25:15.