12.1.2022

Výborný vstup volejbalistů Karlovarska do osmifinále Poháru CEV

V domácím prostředí rozehrálo Karlovarsko osmifinále Poháru CEV proti tureckému celku Galatasaray Istanbul. Po úvodním vyrovnaném setu, který pro sebe Západočeši ukořistili až v těsné koncovce, byl už zbytek utkání jasně v jejich režii. Jednoznačným vítězství 3:0 si tak vytvořili nejlepší možnou pozici do odvety v Turecku.

VK ČEZ Karlovarsko – Galatasaray HDI Istanbul 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Rozhodčí: Hulka (UKR), Niewiarowska (POL)

Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer.

Galatasaray Istanbul: Subasi, Ulu, Siratca, Aydin, Savas, Yenipazar, libera Hatipoglu, Cakir. Střídal: Capkinoglu

Ohlasy Karlovarska po utkání:

Kapitán Daniel Pfeffer: „Výborný výkon našeho týmu na servisu a v následné obraně na síti. Tam jsme byli jednoznačně lepší a zaskočili soupeře, naštěstí nás to provázelo celý zápas.“

Trenér Jiří Novák: „Velká gratulace hráčům, ten zápas emocionálně nebyl jednoduchý a někteří se s tím prali, ale ta touha zvítězit a kvalitní obranná fáze nás dovedla k parádnímu výsledku a myslím si, že jsme udělali fanouškům radost."

Od začátku zápasu panovala v hale bouřlivá atmosféra, protože do Karlových Varů dorazilo zhruba 100 tureckých fanoušků. První set byl velice vyrovnaný a rozhodla koncovka, ve které Karlovarsko lépe bránilo na síti a vyhrálo nejtěsnějším poměrem 25:23.

Druhý set byl vyrovnaný pouze na začátku, pak už si domácí zvládli udělat opět dostatečný náskok a vyhrálo 25:18.

Domácímu týmu funguje obrana a útok a i ve třetím setu se dostává do herní pohody. Galatasaray nenašlo na domácí recept a z Karlových Varů odjíždí s prázdnou. MVP zápasu se stal blokař Adam Zajíček.