3.2.2022

Vyrovnaný první duel Karlovarska ve čtvrtfinále Poháru CEV dílčí úspěch nepřinesl

Volejbalisté Karlovarska odehráli ve středu večer úvodní utkání čtvrtfinále Poháru CEV proti Tours VB. Západočeši bojovali jako lvi, sehráli s aktuálně prvním týmem francouzské nejvyšší soutěže vyrovnané utkání, po kterém prohra 0:3 je až příliš krutá. V zápase panovala atmosféra, ze které běhal mráz po zádech.

Tours VB – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:22, 27:25, 25:22)

Rozhodčí: Bjorm Willems (BEL), Carole Hepp (LUX)

Počet diváků: 2 708

Tours: Tillie, Teryomenko, Da Silva Filho, Palonsky, Dos Santos Nascimento, Čorić, libero Perry. Střídal: Derouillon

Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer Střídal: Kočka

Ohlasy Karlovarska po utkání:

kapitán Daniel Pfeffer: „První set jsme se rozkoukávali. V druhém setu jsme hráli velice dobře a zasloužili jsme si tento set vyhrát, měli jsme k tomu příležitost, ale nedovolili jsme si to. Třetí set byl také vyrovnaný, stejně jako celý zápas. Škoda. Do domácí odvety nevěšíme hlavu, viděli jsme, že na ně máme. Jdeme si pro zlatý set a tam se může stát cokoliv“.

blokař Adam Zajíček: „Jsme lehce zklamaní, protože ten výkon nebyl zas tak špatný. Bohužel nám nevycházely vstupy do jednotlivých setů. I přesto, že jsme bojovali, tak Tours má svoje kvality a set si pohlídali. V odvetě musíme využít domácího prostředí, vylepšit úvod setů, a když se přidá i troška štěstí, tak diváci uvidí další kvalitní vyrovnané utkání“.

trenér Jiří Novák: „I přes prohru 0:3 si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Osobně jsem si myslel, že ten rozdíl bude malinko větší, ale vyrovnali jsme se na servisu a v obraně na síti. Soupeř byl technicky lepší. V odvetě věřím, že nás podpoří domácí fanoušci, kteří nás poženou ve vypjatých a vyrovnaných stavech. Budeme se snažit ještě takticky a technicky zlepšit, abychom odehráli zase dobrý zápas“.

Tours na Karlovarsko doslova vlétlo tvrdým servisem a první set se ujalo vedení 5:0. Ovšem Karlovarsko nepříznivý stav trpělivě stahovalo, začalo lépe přihrávat a tlačit domácí servisem. Po razantním útoku a ulívce Indry dokonce stáhlo vedením domácích na dvoubodové (7:9). Po excelentní přihrávce Vašiny se blýsknul útokem středem Wilson (8:11). Francouzi však ukazují velmi rychlou hru, a i po několika obětavých zákrocích Karlovarska v poli vedou o pět bodů (8:13). Díky skvělé obraně na síti a v poli se Karlovarsko dostává na rozdíl jediného bodu (16:17), ale přichází chyba na servisu. Wiese posílá přesný míč po lajně, kterým ještě odvrací konec prvního setu, ale následně kazí svůj servis a Karlovarsko prohrává první set 22:25.

Druhý set opět od začátku diktuje tempo Tours, ale už ne tak velkým bodovým rozdílem jako set první. Pokračuje tlak na podání a útoku domácích, ale přidávají i nevynucené chyby a Karlovarsko vyrovnává na 7:7 a dokonce se poprvé v zápase dostává do tříbodového vedení (10:7). Karlovarsko zdobí obrana na síti a útok středem. Indra posílá servis na stranu Tours, který se jim podařilo vrátit zpět, ale Indra má znovu nabito a posílá Karlovarsko do vedení 13:10. Vašina předvádí, že má přehled a sklepkou načapal obranu domácích (15:12). Domácí pomáhají Karlovarsku zkažených servisem a tvrdý útok středem sítě předvádí opět Wilson (17:15). Na straně domácích se však ukazuje nahrávač Čorić rychlou souhru s novým mužem na hřišti Derouillonem a vyrovnává stav druhého setu na 17:17. Po oddechovém čase se snažil Wiese otečovat vysoký blok domácích, ale míč doputoval do autu a Tours vede 18:17. Zkušený ukrajinský blokař Teryomenko kazí podání a je opět srovnáno 18:18. Diváci v hale jsou opět svědky nádherných výměn. Po jedné z nich si Zajíček počkal na Tillieho a svým blokem připisuje dvacátý bod. Tours útočí středem a je ve vedení 23:21, ale opět přichází blok Karlovarska, tentokrát se na vítěze OH vytáhl Wilson s Keeminkem (22:23). Přichází další blok tentokrát Wilson-Indra, kteří srovnali na 23:23. Teryomenko útočí středem a posílá Tours do vedení 24:23, ale vzápětí kazí servis Tillie (24:24). Nekompromisní útok za hlavou předvádí Derouillon, Tours vede 25:24. Teryomenko kazí podání (25:25). Karlovarsko mělo třikrát nabito, ale domácím se daří vše vybrat v poli a na konci výměny tvrdě útočí opět Derouillon (25:26). Derouillon posílá na stranu Karlovarska razantní servis, hostům se daří jej vrátit do hřiště, avšak druhý set ukončuje Palonsky (25:27).

Třetí set začíná stejně vyrovnaně jako druhý, Tours je o pár krůčků napřed, ale Karlovarsku se daří srovnat na 10:10. Na servisu je Derouillon, který do míče celý zápas buší a Tours vede 13:10. Keemink přehazuje míč na druhou přes (12:14). Wiese posílá tvrdý servis, ale Tours jej zvládlo zpracovat a Dos Santos Nascimento skládá středem sítě (12:15). Stejně tak Karlovarsko zpracovává těžký servis a Keemink oplácí se Zajíčkem středem sítě. Indra je pozorný na síti a nepřesnost domácích trestá (14:15). Vašina opět obelstil blok domácích (17:19) a jde na servis. Perry jeho razantní servis tlumí, ale Wiese zastavuje útok Tours (18:19). Wiese skládá po obraně v poli Pfeffera a Vašiny a je vyrovnáno 19:19. Domácí blokař Teryomenko zaškodil servisem hostujícím přihrávačům, kteří jej vrací zpět na polovinu domácích a ti bezchybně rozehrávají a umožňují hru středem (19:21). O 22 bodu pro Tours rozhodla challenge, která byla pro Karlovarsko trochu nešťastná. Terymenko pokračuje na servisu a dává téměř eso, ale Karlovarsku se podařilo míč vrátit na stranu Tours a blok Wilson-Wiese zastavuje Derouillona (20:22). Domácí kazí sevis (21:23). Problémy na přihrávce na straně Tours, ale Palonsky si šikovně naklepává míč a po vykrytí jeho spoluhráči vytlouká blok hostů (21:24). Wiese stejně jako v prvním setu odvrací konec zápasu (22:24), ale bohužel kazí servis. Třetí set končí stejným poměrem jako první 22:25. I když je výsledek 3:0 nelichotivý, zápas byl plný krásných momentů a je skvělou pozvánkou na odvetu do Karlových Varů.

Autor: Markéta Minaříková, foto CEV

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)