Reprezentace
5. 8. 2021
Ženy - přípravný turnaj v HUN : HUN, AZE, NED, CZE
Reprezentace
6. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : CZE - SVK - Hradec Králové
Reprezentace
7. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : CZE - SVK - Hradec Králové
Reprezentace
24. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : TUR - CZE
Reprezentace
25. 8. 2021
Muži - přátelské utkání : TUR - CZE
29.10.2020

Trenérský notes 58. díl: Ještě nepřišel čas to vzdát

Napsal mi vynikající trenér dětí Olda Záhoř z Českého Krumlova. Neváhal jsem ani chvíli, věděl jsem hned, že vám ta slova (s jeho laskavým svolením) musím nasdílet. Jeho inspirativní slova najde v tomto díle Notesu.

Poslední týdny opravdu nejsou zlaté časy sportu. Pro každého trenéra je nekončící posloupnost dalších a dalších zákazů jistě jednou z nejhorších nočních můr, jakou si stejně jako já nejspíš ani neuměl představit. Za sebe mohu říct, že se na kolena dostanu s každým novým nařízením. Tři dni pracujeme na tréninkovém plánu, abychom podle něj zvládli dvě odpoledne a je tu nařízení nové. A my můžeme začít znovu. Nejprve ven, pak do deseti osob a nyní přes šest ke dvěma. Míň to snad ani nejde. Pořád jsme ještě lidé, a lidskou bytost z nás mimo jiné dělá pospolitost. S postupujícím časem určitě roste počet trenérů, kteří již řekli své „končíme, počkáme na návrat k normálnímu životu“. Ale já jsem si našel hned několik důvodů proč pokračovat a hledat nové způsoby trénování.

V první řadě je to nadšení hráčů a jejich odhodlání pokračovat. Že mladí nemají rádi antuku? Že jim vadí chladno a těžký, vlhký míč? Všechno jde stranou, jen když bude trénink. Dále musím konstatovat, že v nových podmínkách objevuji spousty podnětů, na které bych ve skleníku tělocvičny nikdy nenarazil. Také už vím, že volejbalový trénink na antuce ve druhé polovině října nejen není utopie, ale naopak na výsost přínosný počin.

A ještě je tu jeden moment. Někde hluboko uvnitř tuto zarputilost vnímám jako odboj. Nikoli proti vládě a jejím nařízením. To je její boj a její odpovědnost, a já jsem daleko od toho, kádrovat ji za způsob, kterým tento boj vede. Já vedu svůj odboj proti letargii, odevzdání se a poraženectví. Učíme přece volejbal, a to je hra, ve které jde o souboj dvou družstev. V tomto boji vedle nezbytné fyzické vyspělosti a dobře zvládnuté techniky, je k vítězství nutná i vysoká úroveň morálně volních vlastností. A já tady hned dopředu řadím nevzdávat se. Nevzdávat se a hledat způsoby jak dál. Tudíž pro mě ještě nepřišel ten čas“. Nepřišel čas to vzdát.

Autor: Zdeněk Haník, Oldřich Záhoř

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Dalším mladým hráčem, který míří do týmu Fatry Zlín, je brněnské libero Michal Vodička.

 
68. Volejbalová Dřevěnice živě

Vyvrcholení prvního víkendu tradičního turnaje v Dřevěnici můžete sledovat ZDE.

 
LOH Tokio - beachvolejbal muži

Krasilnikov / Stoyanovskiy (RUS) – Perušič / Schweiner 2:1 (19:21, 21:13, 15:8)

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Smečař Jakub Motyčka opouští zlínskou Fatru, jeho další kroky v UNIQA extralize směřují do týmu Black Volley Beskydy.

 
LOH Tokio - beachvolejbal muži

Perušič / Schweiner – Gaxiola / Rubio (MEX) 2:1 (17:21, 21:16, 16:14)

 
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Další novou tváří v týmu volejbalistek VK UP Olomouc bude blokařka Viktoriia Mostsitska, přicházející z ukrajinského týmu Alanta.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018