20.10.2016

Český beachvolejbal mění vedoucího, nově ho povede exreprezentant Martin Lébl

Vedení Českého volejbalového svazu představilo v uplynulých dnech nového vedoucího úseku českého beachvolejbalu. Tím se stal šestatřicetiletý Martin Lébl, někdejší kapitán šestkového národního týmu ČR či účastník Olympijských her v plážovém volejbale v Sydney, který nahrazuje na vedoucím postu Jana Dumka. Ten se chce nadále plně věnovat hráčské kariéře i doktorandskému studiu na VŠ. Cílem Lébla v následujících letech je přinést do českého beachvolejbalu větší profesionalizaci či zlepšit komunikaci uvnitř i vně beachvolejbalového prostředí.

Šestatřicetiletý Martin Lébl získal během své bohaté hráčské kariéry několik významných ocenění,  hned pětkrát se stal nejlepším českých volejbalistou roku. Pyšnit se může i „titulem“ hráč desetiletí.  Za zmínku stojí  také dvě prestižní ocenění – za nejlepšího útočníka evropského šampionátu v roce 2001, i o dva roky později v rámci Světové ligy.  Ve sbírce úspěchů Martina Lébla nechybí ani titul na tuzemském šampionátu v plážovém volejbale či účast na OH v Sydney v roce 2000. A právě beachvolejbalu se jedna z českých volejbalových ikon posledních let věnovala také po ukončení hráčské kariéry. „Chtěl bych moc poděkovat vedení Českého volejbalového svazu za možnost spolupodílet se na rozvoji a profesionalizaci českého beachvolejbalu. Děkuji také Honzovi Dumkovi, který udělal během svého působení v této pozici velký kus práce,“ řekl šestatřicetiletý Lébl krátce po svém nástupu.

Nový vedoucí úseku českého beachvolejbalu uspěl v nedávném výběrovém řízení a již byl také potvrzen Správní radou Českého volejbalového svazu.

A jakým směrem by český beachvolejbal měl směřovat v následujících letech? „Určitě budu chtít sjednotit celý český beachvolejbal, potažmo Českou asociaci beachvolejbalových klubů (ČABVK) a Asociaci beachvolejbalu (ABV). Budu bojovat také za výraznější profesionalizaci tuzemského plážového volejbalu a za zlepšení komunikace uvnitř i vně beachvolejbalové prostředí,“ nastínil své plány Lébl.

Vedení Českého volejbalového svazu děkuje Janu Dumkovi za odvedenou práci a novému vedoucímu Martinu Léblovi přeje hodně sil a úspěchů v jeho nové pozici. 

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015