16.7.2018

Dnes začíná pro české barvy Mistrovství Evropy v beachvolejbalu

Ve čtyřech nizozemských městech (Haag, Utrecht, Rotterdam a Apeldoorn) se od 15. – 22. července 2018 koná Mistrovství Evropy v beachvolejbalu. Mužská část naší výpravy vstoupí do bojů ve skupinách již dnes, ženská část odstartuje první zápasy až ve úterý.

Na Mistrovství Evropy se kvalifikovaly dva české mužské páry.

V Utrechtu ve skupině A budou bojovat české jedničky Perušič / Schweiner (16). Soupeřem jim postupně budou Beeler / Krattiger (Švýcarsko - 17), Kolarič / Basta (Srbsko - 32), Nicolai / Lupo (Itálie - 1).

Ve skupině F v Rotterdamu se představí druhý český pár Dumek / Berčík (27) a utkají se s páry: Stoyanovskiy / Velichko (Rusko - 6), Plavins / Tocs (Lotyšsko - 11), Mol / Berntsen (Norsko - 22).

V ženské části Mistrovství Evropy se můžeme těšit na tři naše dvojice.

Obhájkyně loňské stříbrné medaile Kolocová / Kvapilová (6) byly nalosovány do skupiny F v Haagu, kde na ně čekají zápasy s páry Gruszczynska / Gromadowska (Polsko - 27), Dabizha / Mastikova (Rusko - 22), Lehtonen / Ahtiainen (Finsko – 11).

Hermannová / Sluková (2) odehrají skupinu B v Rotterdamu. Soupeřkami jim budou Jupiter / Chamereau (Francie -31), Štrbová / Dubovcová (Slovensko - 18), Keizer / Meppelink (Nizozemsko – 15).

Do skupiny H v Apeldoornu los přisoudil české dvojici Bonnerová / Nakládalová (25) následující soupeřky: Stubbe / Van Iersel (Nizozemsko - 8), Kholomina / Makroguzova (Rusko - 9), Bocharova / Voronina (Rusko - 24).

Zápasy českých dvojic ve skupinách:

16/7  17:30  Utrecht         Perušič / Schweiner – Beeler / Krattiger (SUI)

16/7  18:30  Rotterdam    Stoyanovskiy / Velichko (RUS) – Dumek / Berčík

17/7  12:00  Haag            Kolocová / Kvapilová – Gruszczynska / Gromadowska (POL)

17/7  17:30  Apeldoor      Stubbe / van Iersel (NED) – Bonnerová / Nakládalová

17/7  20:30  Haag            Kolocová / Kvapilová – Dabizha / Mastikova (RUS)

17/7  20:35  Rotterdam    Hermannová / Sluková – Jupiter / Chamereau (FRA)

18/7  12:00  Rotterdam    Hermannová / Sluková – Štrbová / Dubovcová (SVK)

18/7  12:00 Apeldoor       Kholomina / Makroguzova (RUS) – Bonnerová / Nakládalová

18/7  15:00  Haag            Kolocová / Kvapilová – Lehtonen / Ahtiainen (FIN)

18/7  17:30  Apeldoor      Bocharova / Voronina (RUS) – Bonnerová / Nakládalová

18/7  18:30  Rotterdam    Hermannová / Sluková – Keizer / Meppelink (NED)

18/7  20:30  Utrecht         Perušič / Schweiner – Kolarič / Basta (SRB)

18/7  20:30  Rotterdam    Plavins / Tocs (LAT) – Dumek / Berčík

19/7  17:30  Utrecht         Nicolai / Lupo (ITA) – Perušič / Schweiner

19/7  17:30  Rotterdam    Berntsen / Mol (NOR) – Dumek / Berčík

 

Autor: Jiří Carba, foto CEV

Krátké zprávyArchiv
Champions League 2018/2019 muži

Azimut Leo Shoes Modena (ITA) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

 
ME 2019 muži - rozlosování

Los ME 2019 zařadil české volejbalisty do skupiny D, která se odehraje v Rotterdamu a Amsterdamu. Soupeřem naší reprezentace bude domácí Nizozemsko,...

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Ford Store Levoranta Sastamala (FIN) – Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Sastamala

 
2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:10, 25:15, 20:25, 25:22)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Galatasaray Istanbul (TUR) – Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Galatasaray Istanbul

 
MEVZA U17 Maribor - chlapci - kvalifikace na 2019 ME U17

finále: Slovinsko – Česká republika 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 16:25), o 3. místo: Rakousko – Slovensko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018