14.6.2016

Letní pohár mužů - Kutná Hora

Během uplynulého víkendu se uskutečnil na kutnohorské Plovárně Letní pohár mužů. V páteční kvalifikaci se představilo 13 párů usilujících o šest postupovým míst. Vzhledem k „souběžně“ probíhající kvalifikaci na SC v Praze však ještě přibyla další tři postupová místa, díky párům, které byly přihlášeny na LP (hlavní soutěž), ale postoupily z kvalifikace SC do hlavní soutěže. Nakonec se odehrálo pouze 1. kolo kvalifikace a z poražených ještě zůstalo místo pro jednoho postupujícího, který byl určen losem.

Sobotní zápasy se hrály na třech kurtech, což při šestnáctkovém pavouku vcelku rychle probíhalo (i přes 14 tie-breaků), takže v 15:45 mělo být „dohráno“ pro daný den. Všichni zúčastnění hráči však sepsali protokol o tom, že chtějí v turnaji pokračovat a dohrát ještě v ten den, což se i při dodržení čekacích dob mezi zápasy povedlo.

Turnaj nakonec přineslo finále mladistvého elánu Filipa Šťastného a Václava Berčíka proti zkušenostem Milana Moníka s Honzou Štětkou. Zápas nakonec vyzněl těsně pro mládí 2:1 na sety (19, -19, 12) a získali tak svůj první společný titul. Třetí místo obsadili osmnáctiletí Daniel Sedlák a David Pavlovský, což zní jako dobrý příslib do budoucna.

Ohlasy:

Václav Berčík (za vítěze): "Jsme nadšeni z našeho prvního společného úspěchu. Děkujeme za vstřícnost organizátorům a výborné zázemí. Sportovně jsme odehráli dobrý turnaj. Ve finále těžký soupeř, kdy jsme zodpovědným výkonem dokázali v tie-breaku odskočit a nakonec dotáhnout do vítězného konce."

Milan Moník (finalista): "Krásné prostředí, dobře zorganizovaný turnaj. Cíl turnaje byl splněn. Odehráli jsme tu dobré zápasy. Docela dobrý rozjezd do sezóny."

Autor: Radim Hanuš