3.8.2020

Na Slovensku naše beachvolejbalistky opět vítězně

Minulý víkend se naše beachvolejbalové dvojice rozjely po Evropě. Naše „dvojky“ Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou vyrazilily na německou tour do Düsseldorfu, Miroslava Dunárová s Danielou Resovou na Slovensko. Další dvojice si zahrály v Lubljani World Tour 1* (o tomto turnaji píšeme ZDE). Na tuzemských kurtech pokračoval pouze Letní pohár žen.

České dvojici Miroslava Dunárová / Daniela Resová se na Slovensku zalíbilo. I druhou účast v Summer Beach tour 2020 proměnily české beachvolejbalistky ve vítězství. Po triumfu z minulého týdne v Košicích, se radovaly z výhry i ve Skalici. Tentokrát turnajem procházely „jako nůž máslem“, za celý víkend ztratily pouze jeden set. Ve finále jasně porazily pár Silvia Murínová / Iveta Miranda.

„Máme obrovskou radost, že jsme obhájily prvenství z Košic. Hrálo se nám dobře,“ zhodnotila turnaj Daniela Resová. „Škoda, že nemohly turnaj dohrát naše finálové soupeřky z Košic Ĺubka s Evou (Šipošová s Elekovou), těšily jsme se na odvetu,“ zmínila sobotní zranění kolena finalové soupeřky z Košic, Šipošové. Další slovenskou zastávku zatím v plánu naše dvojice nemá. „Příští víkend budeme hrát turnaj v Brně a potom se asi budeme připravovat na mistrovství republiky.“ Ale přesto „necháváme si ještě dveře otevřené…,“ dodala Miroslava Dunárová.

V mužské části turnaje ve Skalici se představila i dvojice Tomáš Pála / Matyáš Jachnicki.

Kompletní výsledky ženy, muži

Nezahálí ani Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou, které na svém německo-polském turné ukazují stoupající formu. Nejprve na turnaji v německého Düsseldorfu obsadily 5. pozici, když jim cestu do semifinále po těsné prohře 1:2 zavřela dvojice Ittlinger / Laboureur. Následovalo třetí místo v polském městě Toruń a návrat na další turnaj německé tour do Düsseldorfu. Ani tady se MKduo neztratilo a v silné konkurenci vybojovalo 2. místo.

Výsledky z posledního turnaje:

  • MKduo - Kotzan / Niemczyk 2:1
  • MKduo - Ittlinger / Laboureur 0:2
  • MKduo - Behrens / Tillman 2:0
  • Mkduo - Ludwig / Kozuch 2:0
  • MKduo - Schneider / Huberli 0:2

Pokračovala i série Letních pohárů žen, tento víkend se bojovalo ve Šlapanicích a na Strahově. V Praze na Strahově potvrdily svoje nasazení Lucie Šulcová a Julie Honzovičová a celkem lehce si došly pro vítězství. Také ve Šlapanicích nedošlo k žádnému překvapení a z vítězství se radovala favorizovaná dvojice Michaela Kulhánková s Annou Pospíšilovou.

V atraktivním šlapanickém sportovním areálu Šneksport se konal tento turnaj žen už podruhé. Za krásného počasí odehrálo 16 dvojic žen celkem 30 zápasů první srpnový víkend ve Šlapanicích u Brna. Pořadatelství Letního poháru žen se opět ujal volejbalový matador a bývalý reprezentant Jaroslav Pavlas. „Lepší podmínky si hráčky nemohly přát, teplo a slunce, v zeleném a svěžím areálu, to je ideál, ve kterém je radost sportovat," řekl a dodal. „Letos jsme se snažili i pro diváky vytvořit hezkou atmosféru - kromě podívané na kvalitní plážový volejbal jsme připravili s majiteli Šneksportu program pro celou rodinu, bohatý raut a večerní zábavu."

Sobotní příděl 24 klání přinesl několik zajímavých momentů, tím nejsympatičtějším byl výkon teprve patnáctiletých kadetek Tobiášové a Stanojkovič. Jako 16. nasazená dvojice hrály poslední zápas dne. Byť nakonec prohrály v tie-breaku, pobavily diváky a nakonec v turnaji obsadily velmi slušné sedmé místo. Celý den se v areálu Šneksportu odehrával dětský den, rodiče tak mohli fandit volejbalistkám, zatímco jejich potomci měli vlastní sportovní vyžití. O večerní zábavu se pak postaral Radek Patsch a jeho kytara.

Do nedělní části postoupilo 6 nejlepších týmů. Do obou zápasů semifinále se probojovaly čistě brněnské dvojice pouze s výjimkou dua Zukalová/Pavelková (ta je členkou přerovského klubu). Zajímavostí je, že se pár dal dohromady až v pátek, tedy den před turnajem. I přesto si v semifinále tato děvčata poradila s dvojicí Gistrová/Hajnová. Třetí místo pak získaly Simona Haluzová se Štěpánkou Hawerlandovou, když Gistrovou a Hajnovou porazily 2:0. Je ale nutné podotknout, že Veronika Gistrová odehrála obě nedělní utkání s poraněnou nohou. Pořadateli byla oceněna pro bojovný a statečný výkon.

Finále ovládly (stejně jako celý turnaj) bez ztráty setu nasazené jedničky Michaela Kulhánková s Annou Pospíšilovou proti již zmínění a na poslední chvíli složené dvojici Kateřina Zukalová / Karolína Pavelková.

„Chtěl bych poděkovat všem holkám, že do Šlapanic přijely. Předvedly skvělé výkony a pobavily přítomné diváky. Díky samozřejmě patří i sponzorům, bez jejichž podpory by se turnaj nemohl uskutečnit. V neposlední řadě patří pochvala také celému osazenstvu areálu Šneksport za bezvadné zázemí, které týmům, divákům a pořadatelům během víkendu poskytlo," shrnul ředitel turnaje.

Kompletní výsledky Šlapanice, Praha - Strahov

 

Příští víkend nás čeká UNIQA Mistrovství ČR U20, které hostí beachvolejbalový areál v Opavě.

 

Autor: Jiří Carba, Jaroslav Pavlas

Krátké zprávyArchiv
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

Lokomotiv Novosibirsk (RUS) – VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:19, 25:27, 25:18, 25:22)

 
Změna angažmá

Reprezentační univerzál Michal Finger mění během sezóny angažmá. Z katarského Dauhá se stěhuje do italského týmu Gas Sales Bluenergy Piacenza.

 
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

VK ČEZ Karlovarsko – Trentino Itas (ITA) 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 20:25)

 
CEV Champions League - muži - Trento (ITA)

VK ČEZ Karlovarsko – VfB Friedrichshafen (GER) 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 16:25)

 
CEV Challenge Cup - ženy

TJ Ostrava - Rigas Volejbola Skola (LAT) 3:0 (25:17, 25:17, 25:16), první utkání 3:1 – postupuje Ostrava

 
CEV Champions League - ženy - Novara (ITA)

Dinamo-Ak Bars Kazan (RUS) – VK UP Olomouc 3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018