2.9.2016

Naše motto zní: Smeč vyhrává, říkají po stříbru z Finska Řeháčková s Dostálovou

Výborným výsledkem se na turnaji kategorie "satelite" prezentovalo české duo Karolína Řeháčková - Magdalena Dostálová, které vybojovalo o uplynulém víkendu na turnaji ve finském Kisakaliiu stříbrné medaile! Na turnaji si Češky poradily hned se čtveřicí soupeřů - Thurin K./Thurin S. ze Švédska (2:0 na sety), Driessen/Meertens z Nizozemska (2:0), dále s Němkami Schillerwein/Tillmann (2:1) i s dalším holandským párem Driessen/Meertens (2:0). Přemožitele našly naše reprezentantky až ve finále, ve kterém nestačily na domácí nasazené jedničky s bohatými zkušenostmi ze světových turnajů - Lehtonen/Lahti, kterým podlehly ve dvou setech. I tak jsou stříbrné medaile pro Karolínu s Magdalenou obrovským úspěchem.

Z Finska jste si přivezly stříbrné medaile, co pro vaši dvojici znamenají ve společné hráčské kariéře?

"Stříbrná medaile z CEV Satellite je pro nás opravdu ohromným úspěchem, zatím naším nejcennějším. Mimo jiné i proto, že jedním z našich cílů pro sezónu 2016 byla právě medaile z Evropského poháru. Cesta za stříbrnou plackou nám hlavně přinesla i spoustu zkušeností, herní sebedůvěry a respekt u soupeřů."

Podlehly jste ve finále až silného domácímu duu Lehtonen/Lahti, jak se díváte zpětně na tento finálový zápas?

"Ve finále na nás nastoupily v domácím prostředí zkušené Lehtonen/Lahti s obrovskou formou a předvedly světový, velmi kvalitní volejbal. V prvním setu měly Finky na rozdíl od nás takticky výborně postavenou obranu. Díky tomu nám v první půlce setu hodně odskočily a náskok si udržely. Ve druhém setu jsme se ale jejich hře přizpůsobily od začátku a už jsme jim slušně konkurovaly. Jen jsme udělaly o 2-3 chyby víc, a tak Finky zaslouženě vyhrály."

Který zápas byl pro vás na turnaji nejtěžší, popřípadě klíčový?

"Shodly jsme se, že nejtěžším i klíčovým zápasem byl ten čtvrtfinálový proti Tillmann/Schillerwein. Jsou to Němky a ty jsou vždycky silný... Byl to jeden z nejnebezpečnějších týmů turnaje, zahrály jsme s nimi tiebreak, ale upřímně, převahu jsme cítily po celý zápas."

Co je pro váš pár typické? Jste třeba dvojice, která se nevzdá za žádném stavu?

"Můžeme o sobě prohlásit, že jsme bojovnice a tzv. srdcařky! Typická je u nás agresivita a spíše smečovací, čili víc chlapský styl volejbalu. Naše motto zní: Smeč vyhrává!"

Co říkáte na celkovou organizaci turnaje?

"Kisakallio je sportovní areál v nádherné přírodě u jezera, se super zázemím, výborným jídlem... Jediné, co nám bylo proti srsti, je, že nás donutili dva zápasy hrát jenom v plavkách. A přece jen ve Finsku bylo tak o 20°C míň než v tu dobu v Praze!"

Jaké plány máte pro následující týdny?

"Teď už jsme na dalším turnaji, CEV Satelitte ve Skopji, kde jsme se již úspěšně kvalifikovaly a budeme se i tady snažit o co nejlepší umístění. Dále nás čeká MČR v Brně, v listopadu MEVZA v Pelhřimově, následně odpočinek a hurá na zimní přípravu na další sezónu."

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015