13.2.2018

UNIQA M-ČR ve snow volejbale je za dveřmi. Již tuto sobotu ve „Špindlu“

V sobotu 17. února 2018 hostí Skiareál Špindlerův Mlýn ve Svatém Petru ve spolupráci s Chaka2 a ČVS historicky první UNIQA Mistrovství České republiky ve snow volejbalu. Zápasy začínají již od 8:30 hodin. Finálové zápasy jsou předběžně plánované od 15:30 hodin.

A jak se vlastně snow volejbal hraje? Pravidla snow volejbalu mají základ v beach volejbalových pravidlech až na rozdíl bodů do kolika se hraje. Snow volejbalové sety jsou kratší. Hrají se pouze do 11 bodů. Změna strany kurtu však přichází vždy po sedmi bodech, jako je to u beach volejbalu. Utkání se hraje na dva vítězné sety. Pokud je na finálové zápasy dostatek času, tak organizátor může určit, že se budou hrát na tři vítězné sety.  

Ve Svatém Petru budou tři hrací kurty, na kterých se celkem postupně vystřídá dvanáct mužských družstev a stejný počet ženských družstev. Systém UNIQA MČR je následující. V každé kategorii se odehrají čtyři skupiny po třech týmech. Nejlepší dva týmy ze skupin postupují do první osmičky, kde se následně utkají v „pavoukovi“ na jednu prohru. Kdo zaváhá a prohraje, v soutěži končí.

A na koho se můžete těšit? V mužské kategorii to je určitě trojnásobný vítěz ze Špindlerova Mlýna Robert Bobb Kufa, který bude hrát se svým bratrem Davidem, se kterým získal zlato v loňském roce. O obhajobu zlata z roku 2015 se pokusí určitě i Jan Dumek se svým beach volejbalovým partnerem Vaškem Berčíkem, se kterým patří do české beach volejbalové špičky. Na kurtu budete moci zahlédnout v akci i našeho olympionika z Londýna Petra Beneše, současného předsedu ABV. V ženské kategorii se můžete těšit na dvě obhájkyně nejvyšší příčky, které letos budou hrát bok po boku, a to na Markétu Bendíkovou, zlatou z roku 2017 a její partnerku Terezu Vaňkovou, zlatou z roku 2015. Do boje o stupně vítězů budou chtít určitě zasáhnout i stříbrná děvčata z loňského roku Ludmila Lojková a Radka Tučková a bronzové holky Anna Dostálová a Michaela Knoblochová, které v loňském roce dokonce získaly evropský titul Queens of snow volleyball. 

Pokud ještě váháte zda v sobotu dorazit, tak vám v rozhodování možná pomůže zítřejší přenos ze ZOH v PyeongChangu, který začne v 7.45 hodin našeho času. Rakouský dům na OH pořádá totiž snow volejbalovou exhibici! Zápasu se zúčastní volejbalové hvězdy jako je Giba, Grbič, Emanuel Rego a další. Live ZDE

Co se týká parkování ve Špindlerově Mlýně, tak je pro hráče zajištěno na parkovišti Hromovka deset minut od kurtů. Pro lepší cestování po Špindlu budou k dispozici i skibusy.

Nemáte ještě program na sobotu? Přijďte zafandit svým favoritům a sdílejte s nimi zážitky z historicky prvního UNIQA Mistrovství České republiky ve snow volejbalu!

 

Autor: Jiří Carba a Michaela Knoblochová

Krátké zprávyArchiv
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Igor Gorgonzola Novara 0:3 (24:26, 13:25, 15:25)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015