Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga

9. kolo EX-M info, 2005/06

41. utkání
JMP Brno - Jihostroj Č. Budějovice 0:3 (-22,-17,-23)
Rozhodčí: Kovář, Grabovský

Domácí: Pavlík, Hrazdira, Jelínek, Vokál, Diviš, Hroch, Mizerák. Libero: Václavík.
Střídali: Mizerák, Krč-Turba, Doležal.

Hosté: Rosenbaum, Zach, Mach, Motys, Štolfa, Smrčka. Libero: Habada.
Střídali: Michal.

Kapitán: -
Trenér: Hrajeme špatně, nedokážeme se soustředit, přestáváme bojovat. Nastoupili jsme v jiné základní sestavě, střídání nám nevyšla.

Kapitán: -
Trenér: Jsme rádi, že jsme vyhráli, nebyl to nejlehčí zápas. Přehráli jsme soupeře na servisu a z toho pramenila dobrá obrana. První dva sety jsme měli pod kontrolou, třetí set jsme zvládli v koncovce.

Před rekordní diváckou návštěvou domácí zklamali. Svého soupeře překonávali pouze počtem nevynucených chyb. Nahrazovat neúspěšný útok úspěšným blokem není to pravé.

Lubomír Střítecký

42. utkání
Fatra Zlín - DHL Ostrava 0:3 (-23,-16,-23)
Rozhodčí: Jan Blažek, Jaromír Antušák. Diváci: 350. Čas utkání: 76 min.

Domácí: Herich, Vukanovič, Čajan, Sedláček, Jakubiček, Fila. Libero: Bence.
Střídali: Filo, Goga, Kolář.

Hosté: Kubala, Kust, Zvolánek, Cerha, Konečný, Ching. Libero: Správka.
Střídali: Burrow, Ledvoň.

Kapitán: -
Trenér: Neuvěřitelně pokažená koncovka prvního setu rozhodla o osudu utkání.

Kapitán:
Trenér: Utkání jsme vyhráli zaslouženě, bez problémů a v klidu.

Domácí bojovali, po druhém technickém oddechové čase prvního setu smazali čtyř bodovou ztrátu a až do samotného závěru měli navrch. Zkažená koncovka je však vyvedla natolik z koncentrace, že se až do konce utkání již nezvedli.

Ivan Dostál

43. utkání
Dukla Liberec - Ferram Opava 3:0 (18,25,21)
Rozhodčí: Němeček, Bydžovský, Pozděna , Hrníčko.

Domácí: Dittrich, Ticháček, Bíza, Jeslínek, Steffan, Zadražil. Libero: Kryštof.
Střídali: Čermák, Jokl, Veselý.

Hosté: Paták, Sukuba, Tomáš, Kurian, Demar, Masný. Libero: Kysela.
Střídali: Piovarči, Plichta, Provazník.

Kapitán: -
Trenér: Mimo střední fáze 2. setu jsme podali velmi vyrovnaný výkon, drželi jsme Opavu pod tlakem.

Kapitán: Vyhrál lepší.
Trenér: Liberec nepotřeboval takovou pomoc rozhodčích.

Velice kvalitní utkání vidělo téměř 800 diváků v hale Dukly. Dukla porazila Opavu 3:0, ale zdaleka to nebylo tak jednoznačné utkání. Pvní set rozhodl hned v úvodu domácí Dittrich čtyřmi kvalitními servisy a domácí si už potom první set nenechali ujít. Druhý set byl ale dramatický a navíc velice kvalitní. Byl to boj o každý míč a diváci viděli nádherné výměny. Dramatickou koncovku zvládla lépe Dukla, když proměnila hned první setbol, hosté ovšem předtím 3 neproměnili. Poklidný 3. set už domácí nenechali dojít do dramatické koncovky a vyhráli ho 25:21.

Müller Jiří

44. utkání
SKV Ústí n/L. - Vavex Příbram 0:3 (-19,-25,-20)
Rozhodčí: Labašta, Fink.

Domácí: Sládeček, Salon, Sobotka, Nekola, Bican, Trýzna. Libero: Chromý.
Střídali: Holčík, Moník.

Hosté: Anděl, Rosenbaum V., Čížek, Havrlík, Škodný, Boula. Libero: Kovář.
Střídali: Hýský, Křesťan.

Kapitán: Příbram nás přehrála jednoznačně na podání a v útoku, utkání jsme nezvládli psychicky.
Trenér: I když jsme měli poměrně slušně přihráno tak jsme se v útoku neprosadili, navíc jsme měli neúčinný servis a hodně jsme kazili.

Kapitán: Na domácích byla vidět nervozita, což se projevilo hlavně v závěru setů, kdy udělali mnoho chyb.
Trenér: Důležitost utkání svazovala ruce více domácím. Vyrovnanou koncovku druhého setu jsme se štěstím uhráli a to bylo asi rozhodující pro další vývoj utkání.

Před 1000 natěšenými diváky podali domácí tragický výkon. Jediné v čem se hostům vyrovnali byl příjem, ale všechny ostatní činnosti nezvládli a naprosto zaslouženě prohráli. Příbrami stačil průměrný výkon na to aby si odvezla cenné vítězství. Ukazuje se, že domácí zřejmě psychicky nezvládají utkání s družstvy, se kterými by se měli poprat o případnou účast v play-off.

Petr Javůrek

45. utkání
volleyball.cz Kladno - Karbo Benátky n/J. 3:2 (-21,22,18,-22,13)
Rozhodčí: Rejpal - Chudík

Domácí: Fortuník, Ateljevič, Holubec, Rybníček, Ogurčák, Fokt. Libero: Polanský.
Střídali: Skladaný, Marel, Janušek.

Hosté: Štika, Zita, Žmuda, Dlouhý, Němeček Vl., Starý. Libero: Němeček Vác.
Střídali: Ticháček, Sýkora, Staněk, Tůček, Matuška.

Kapitán: -
Trenér: -

Kapitán: -
Trenér: -

V utkání plném chyb sahali hosté po plném bodovém zisku, ačkoli domácí byli před utkáním jasnými favority. Kladno se trápí a navíc chyběla i jiskra a bojovnost, takže diváci byli potěšeni pouze soutěží o přestávce mezi sety a faktem, že utkání konečně skončilo… Benátky si za sympatický a bojovný výkon určitě prohrát nezasloužili, větší herní zkušenost ale slavila úspěch, Povinné body zůstaly v hale na Sletišti.