11.11.2016

Budějovice porazily ve třech setech Benátky a dotáhly se na čelo tabulky

Opět to nebyl optimální výkon. Ve dvou setech po sobě musel dokonce Jihostroj dotahovat šestibodovou ztrátu. Pokaždé se mu to však povedlo a sety vyhrál. Třetí sada byla velice vyrovnaná, ale i tu v koncovce získal domácí tým, který nakonec zvítězil 3:0 na sety a ani potřetí neztratil doma set.

č.: 31 dne: 11.11.2016 v hod.:18:00

VK České Budějovice – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (27:25, 25:16, 25:23)

Rozhodčí: Karin Záhorcová, Petr Kvarda

Počet diváků: 596

Domácí: Mach, Gevert, Fila, Todua, Červinka, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Habr, Kraffer.

Hosté: Bartoš, Moník, Dittrich, Nesvačil, Vachoušek, Koláček, libero Sadílek. Střídali: Celerýn, Němeček, Sergejev, Ticháček.

Filip Habr (kapitán VK České Budějovice):  „Povinné tři body doma s Benátkami. Potvrdili jsme to, i když hra nebyla ideální.“

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):  „Vůbec se mi nelíbil začátek utkání. Udělali jsme tam spoustu chyb. Bylo jich snad deset. Zlepšenou obranou a servisem jsme ho nakonec dokázali otočit ve svůj prospěch. Dobře odehraný set byl akorát druhý. Ve třetím jsme opět udělali spoustu chyb. Jsem spokojený s body, ale ne s předvedenou hrou.“

Pavel Bartoš (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Těžko se mi to dneska hodnotí. Místo toho, aby byl stav 21:17, tak je to 20:18. Zasáhla vyšší moc a my s tím nic neuděláme. To byl ten první set. V druhém jsme se porazili sami.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Nějaký čas jsem byl v zahraničí a vrátil jsem se po dlouhé době. Zjistil jsem, že v Budějovicích je to pořád stejné. Rozhodčí tu pořád dělají kus práce. Půl metru nad sítí to zahrál do autu a nic. V koncovce je to o dva body a tohle rozhoduje. Možná by to bylo jinak trošku jiné. Pak jsme to psychicky nezvládli, ztratili jsme koncentraci a výsledek byl jednoznačný.“

Začátek utkání Jihostroji totálně nevyšel. Po prvních čtyřech výměnách prohrával 0:4 a Jan Svoboda hned sáhnul k oddechovému času. Hned poté zaznamenal sice první bod domácích Gevert, ale Benátky si stále svůj náskok v poklidu udržovali. Českobudějovičtí tak sáhli ke střídání, ale ani to jim nebylo nic platné. Soupeřův náskok byl stále kolem pěti bodů. Z ničeho nic se ale Jihostroj rozjel a náskok Benátek se začal ztenčovat, až z toho bylo vyrovnání 20:20 a na vše směřovalo k vyrovnané koncovce. Bylo jasné, že první sada skončí nejtěsnějším možným rozdílem. Průběžné skóre ukazovalo stav 24:42, ale koncovka vyšla Jihočechům na výbornou a hlavně díky servisu Filipa Habra získal domácí celek první set v poměru 27:25.

Ani úvod setu číslo dva domácím vůbec nevyšel. Opět se dostali do rychle ztráty, která při prvním technickém oddechovém čase byla šestibodová. Jenže tým z pod Černé věže ukázal, že má charakter a dlouhou bodovou šňůrou vyrovnal na 10:10. Zlepšený výkon Jihočechů pokračoval i nadále a postupně začali svému soupeři odskakovat. Do koncovky šli dokonce s pětibodovým vedením, které se nakonec rozrostlo až na devět a Jihostroj bral druhý set za vítězství 25:16.

Sada číslo tři byla od počátku nejvyrovnanější. Oba týmy se tahaly o každý bod. Na jedné straně úspěšný útok a vzápětí se totéž opakovalo na straně druhé. Při druhém technickém time-outu vedli domácí o dvě branky a to byl také největší rozdíl, který si jeden z celků ve třetím setu vypracoval. Nakonec tak opět došlo na vyrovnanou koncovku, kde Jihostroj opět ukázal své zkušenosti a nakonec zvítězil 25:23. Po vítězství 3:0 na sety tak zůstávají všechny body na jihu Čech.

Autor: Aleš Skok