25. 4. volleyball.cz Kladno - VK DHL Ostrava 3:2 (17,-17,23,-11,10)
27. 4. volleyball.cz Kladno - VK DHL Ostrava 1:3 (23,-15,-23,-19)
29. 4. VK DHL Ostrava - volleyball.cz Kladno 3:0 (22,21,19)

VK Dukla Liberec - Jihostroj České Budějovice 3:1 na utkání
20. 4. VK Dukla Liberec - Jihostroj České Budějovice 3:2 (15,-21,-16,22,13)
21. 4. VK Dukla Liberec - Jihostroj České Budějovice 3:0 (25,22,22)
25. 4. Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec 3:2 (-16,20,19,-26,14)
26. 4. Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec 1:3 (-21,25,-17,-20)

Rozhodčí: Dvořák J.,Dočkal A. Gall J., Lindovský L.

Domácí: Kust, Burrow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala. Libero: Správka.
Střídali: Ledvoň, Jedlička, Zvolánek.

Hosté: Skladaný, Ogurčák, Holubec, Rybníček, Janušek, Pakosta. Libero: Polanský.
Střídali: Fokt, Marel, Kotrch, Linz, Fortuník.

Kapitán p. Zvolánek: Vydřené vítězství, první dva sety jsme byli lepší, potom jsme polevili, ale pátý set jsme uhráli.
Trenér p. Tomáš: Velmi důležité vítězství, dnes nás zklamal servis.

Kapitán p. Pakosta: Po prvních dvou setech jsme zlepšili náš výkon a dokázali hrát rovnocennou partii. V pátém setu byli domácí aktivnější.
Trenér p. Svoboda: Nesoustředěný výkon na začátku utkání. Když jsme soupeře dostali pod tlak, také kazil ve šňůrách. V pátém setu rozhodla větší odvaha Ostravy na servisu.

Těžký zápas pro domácí, nicméně velice slušný výkon týmů na obou stranách. Domácí díky skvělé atmosféře vytvořené diváky utkání zvládli v pátém setu.
Nejlepší hráči:
VK DHL Ostrava: Konečný, Ching.
volleyball cz Kladno: Skladaný, Marel.

Zedník Tomáš, manažer klubu VK DHL Ostrava

Rozhodčí: Labašta M., Hudík M. Gall J., Habarta B.

Střídali: Ledvoň, Jedlička.

Hosté: Skladaný, Ogurčák, Holubec, Rybníček, Janušek, Kotrch. Libero: Polanský.
Střídali: Pakosta, Fokt, Marel, Fortuník.

Kapitán p. Zvolánek: Mohli jsme vyhrát i 3:0, škoda dvou koncovek, ale i tak je to paráda.
Trenér p. Tomáš: Zápas velmi dobré úrovně, vedení 2:0 na zápasy je dobrý základ k mistrovskému titulu.

Kapitán p. Pakosta: Vyrovnaný zápas, v pátém setu rozhodla větší vůle po vítězství.
Trenér p. Svoboda: Ostrava potvrdila svoje kvality a my jsme si dokázali, že dokážeme Ostravu dostat do úzkých a hrát vyrovnaně i na jejich půdě.

V České Extralize skvělý volejbalový výkon na obou stranách. Domácí s větší touhou po vítězství a díky skvělé atmosféře vytvořené diváky utkání zvládli v pátém setu.
VK DHL Ostrava: Burrow, Ching, Ledvoň.
Volleyball cz Kladno: Skladaný, Ogurčák.

25. 4. volleyball.cz Kladno - DHL Ostrava 3:2 (17,-17,23,-11,10)
Rozhodčí: Fink, Pejpal.

Domácí: Skladaný, Ogurčák, Kotrch, Rybníček, Janušek, Holubec. Libero: Polanský.
Střídali: Marel, Pakosta, Fortuník, Fokt, Novák.

Hosté: Burrow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala, Kust. Libero: Správka.

Kapitán: Chtěli jsme o postupu rozhodnout už dnes a to se podařilo.
Trenér: V tie-breaku jsme měli větší vůli, Ostrava svoji suverenitu trochu ztratila.

Ostravský tým po utkání rychle z haly zmizel, kouč ani kapitán na oficiální tiskovou konferenci nedorazili.
Kapitán: -
Trenér: -

Duel byl plný chyb, které střídavě rozhodovaly o úspěchu na jedné či druhé straně. Jen v jediném setu se bojovalo o vítězství až do posledního míče. Liché sety hrálo Kladno, v sudých dominovala Ostrava. Kdo ve třetím finálovém utkání zvládl lépe vstup do setu, ten už ho vyhrál. Kladenští přežili kritický čtvrtý set, ve kterém se jim zranil nahrávač Skladaný a Ostrava set dotáhla do vysokého vítězství 25:11. V tie-breaku se však klíčový muž do sestavy vrátil a Kladno si vybojovalo vítězství.

Sokolík

Rozhodčí: Krsek, Švejda.

Domácí: Kotrch, Rybníček, Janušek, Holubec, Skladaný, Ogurčák. Libero: Polanský.
Střídali: Pakosta, Fortuník, Novák, Fokt, Marel.

Kapitán: Chtěli jsme dnes vyhrát a srovnat sérii a to se nepodařilo.
Trenér: Podali jsme na servisu tragický výkon, přesto jsme dokázali hrát s Ostravou 1:1 a vést v třetím setu. Jeho ztráta rozhodla o dalším průběhu, pak už nás soupeř začal přehrávat jednoznačněji.

Kapitán: Jsme rádi, hráli jsme dobře.
Trenér: Hraje se na čtyři vítězství, ale sérii bychom neradi protahovali. Titul chceme oslavit v sobotu před domácími diváky

Oba soupeři si byli dobře vědomi toho, že v dosavadních finálových zápasech se radoval vždy ten, kdo vyhrál úvodní sadu. Kladno do ní nastoupilo i s nahrávačem Skladaným, jehož start byl po úterním zranění palce nejistý, a po úvodním Burrowově přímém bodu z podání rychle převzalo taktovku. Set domácí vyhráli, ce druhém si ale opět vybrali slabší chvilky. Začátek třetího setu si Kladno pohlídalo mnohem pečlivěji, v obraně se úspěšně soustředilo na Konečného a vedlo už 16:11. Ostravský útočník ale přichystal velkou odvetu: na servis se postavil sedmkrát za sebou, vyhnal jím ze hřiště chybujícího Marela a zajistil hostům bodovou výhodu, kterou pak Ostrava přesným blokem na Ogurčáka také při setbolu využila. Ostravané s vidinou blížící se první letošní výhry v kladenské hale předváděli takřka bezchybný výkon a po Pakostově podání do sítě mohli se skupinou svých fanoušků bouřlivě slavit!

Sokolík

Rozhodčí: Dvořák J., Dočkal A., Lindovský L., Zaoral K.

Kapitán p. Zvolánek: Dnes jsme byli lepší, velká radost v plné hale z dobrého volejbalu a hlavně z titulu.
Trenér p. Tomáš: Přehráli jsme soupeře ve všech herních činnostech.

Kapitán p. Pakosta: Domácí hráli aktivněji a my se od půlky druhého setu smířili s výsledkem.
Trenér p. Svoboda: Gratuluji Ostravě k titulu. Ostrava byla v celé sérii o krok před námi. Dnes nás přehrála jednoznačně a my jsme nevyužili určité nervozity domácích na začátku utkání.

Z týmu od začátku utkání vyzařovala touha po vítězství a zisku titulu.
VK DHL Ostrava: celý tým.
volleyball cz Kladno: Skladaný, Rybníček.

logo
 logo

20. 4. VK Dukla Liberec - VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (15,-21,-16,22,13)
Rozhodčí: Antušák, Grabovský, Huk, Paďour.

Domácí: Dittrich, Ticháček, Bíza, Vencovský, Jeslínek, Zadražil. Libero: Kryštof.
Střídali: Čermák, Jokl, Veselý.

Hosté: Mach, Zach, Rosenbaum, Ventruba, Motys, Smrčka. Libero: Habada.
Střídali: Michal, Draxl, Ulč.

Trenér: Po 1. setu jsme začali mít problémy se ztrátou, ale ve 4. a 5. setu jsme zápas otočili.
Kapitán: Po 1. setu nepochopitelný zkrat. Doufám, že předvedeme lepší volejbal.

Trenér: Hezké pro diváka, horší pro trenéry. Stav 1:0 pro domácí.
Kapitán: My jim ještě ukážeme!

Každý chvilku tahá pilku, tak se dá zhodnotit krátce dnešní utkání mezi domácí Duklou Liberec a Českými Budějovicemi. Domácí velice hladce vyhráli první set 25:15, poté šli s výkonem hodně dolů. Hosté pak s přehledemvyhráli 2. a 3. set a také ve čtvrtém dlouho vedli. Pak ovšem Dukla opět převzala iniciativu a vyhrála čtvrtý set 25:22. Tajbrejk pátého setu byl do stavu 10:10 naprosto vyrovnaný, pak se podařilo Dukle odskočit na rozdíl 2 míčů a za stavu 14:11 měla 3 mečboly. Možná nervozita se projevila v tom, že domácí proměnili se štěstím až ten poslední a vedou pak v celé serii o bronz 1:0.

Müller Jiří

21. 4. VK Dukla Liberec - VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (25,22,22)
Rozhodčí: Pavelek, Kovář, Hrníčko, Paďour.

Střídali: Čermák.

Hosté: Mach, Zach, Rosenbaum, Ventruba, Štolfa, Smrčka. Libero: Habada.
Střídali: Michal, Draxl, Ulč, Motys.

Trenér: Zbytečná ztráta koncentrace v koncovce prvního setu a puštění soupeře do záporu. Nakonec vydřené vítězství a vedení 2:0 na zápasy.
Kapitán: Splněný cíl. Vedeme 2:0.

Trenér: Celkově lepší hra domácích.
Kapitán: Dělali jsme zbytečné chyby.

Domácí vlétli do dnešního zápasu podobně jako včera a rychle se ujali vedení 20:11. Pak však přišel velký útlum Dukly, která nechala dotáhnout hosty až na stav 21:21. Potom však přeci jen domácíopět zabrali a uhráli první set poměrem 27:25. Další dva sety se už potom odehrály v podobném stylu. Dukla si rychle vytvořila 3-4 bodový náskok a pak si ho udržela vždy až do konce setů. Hosté tak odjíždějí do Budějovic s nepříznivým stavem 0:2 a pokud chtějí bronz, musí uhrát tři zápasy v řadě. Dukle ale stačí jediné vítězství.

Müller Jiří

25. 4. VK Jihostroj České Budějovice - Dukla Liberec 3:2 (-16,20.19,-26,14)
Rozhodčí: Dočkal A. - Krsek.J. 550 diváků, čas 127 min.

Domácí: Rosenbaum D., Motys, Mach, Ventruba, Zach, Smrčka. Libero: Hababa
Střídali: Michal, Ulč, Štolfa.

Hosté: Zadražil, Ticháček, Bíza, Dittrich,Vencovský, Jeslínek. Libero: Kryštof.

Kapitán Štolfa: -
Trenér Pommer: -

Kapitán Dittrich: -
Trenér Brom: -

-

Zdeněk Scheichl

26. 4. VK Jihostroj České Budějovice - Dukla Liberec 1:3 (-21,25,-17,-20)
Rozhodčí: Hudík M. - Dvořák J. Diváků 450, čas 113 min.

Domácí: Rosenbaum D., Motys, Mach, Štofa, Zach, Smrčka. Libero: Hababa.
Střídali: Michal, Ulč, Ventruba, Draxl.

Hosté: Zadražil, Ticháček, Bíza, Veselý, Vencovský, Jeslínek. Libero: Kryštof.
Střídali: Čermák, Jokl, Dittrich.

Trenér Pommer: Gratuluji Liberci k 3. místu. Náš výkon byl střídavý. Nedařilo se nám v útoku.

Trenér Brom: Počítali jsme, že serie play-off s Jihostrojem nebude jednoduchá. Věřili jsme ve výhru. Ve třech setech jsme byli lepší, stále jsme si udržovali náskok.

Vyrovnané utkání ve kterém bylo družstvo lepší. Kromě druhého setu Jihostroj stále dotahoval náskok Liberce.