5.12.2019

Nejen Petr Šulista vyhlíží šlágr 10. kola volejbalové UNIQA extraligy mužů

10. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 zahájí páteční zápas mezi Karlovarskem a Ostravou a v sobotu bude pokračovat dalšími zápasy. Kladenští Orli přivítají lepšící se Zlín, zajímavý souboj uvidí diváci v Brně, kam míří pražští Lvi. V Odoleně Vodě budou o další body bojovat příbramští Kocouři a po delší době se dočkají vítězství buď volejbalisté Beskyd, nebo Ústí nad Labem. Šlágrem 10. kola bude na liberecké palubovce repríza loňského finále mezi Duklou a Jihostrojem. Pikantní příchuť bude mít toto utkání zejména pro českobudějovického rodáka v dresu Liberce, smečaře Petra Šulisty.

Již druhým rokem hájí barvy liberecké Dukly smečař Petr Šulista. Tento šestadvacetiletý rodák z Českých Budějovic vyměnil kladenské působiště za město pod Ještědem. Do klubu ho přivedl trenér Michal Nekola, který si svou novou posilu vyhlédl již v reprezentaci.

Na začátku svého působení se blýskl v úvodních podzimních zápasech, ale do play off už se nepodíval. „Při vstupu do play off jsem si poranil koleno a už se to táhlo. Když cítím, že jdu nahoru, tak se vždy objeví nějaké zranění. Letos jsem dokonce musel odmítnout i pozvánku do nároďáku. Ale udělám vše proto, abych se dostal zpět,“ dodává Šulista.

V letní sezoně společně s týmem absolvoval soustředění v Harrachově a Špindlerově Mlýně. „Tady v Liberci je v rámci kondiční přípravy zařazována často jízda na kole, jeli jsme tak i na soustředění do Harrachova, no není to úplně můj favorit. Ale to nejlepší asi teprve přijde. Úplně se bojím toho, až napadne sníh, snad nebudeme ladit kondici ještě na běžkách,“ usmívá se smečař.

Po Kladně se tak do doby trvání smlouvy přestěhoval do Liberce. „ Smlouvu mám na tři roky, nyní chci hlavně pomoci týmu, hrát dobře a zlepšovat se. Doufám, že budu mít někdy šanci vyzkoušet i zahraniční angažmá, lákala by mě Itálie nebo Polsko, ale to se uvidí.“

V týmu si padl do noty i se zkušenými, například s Alešem Holubcem. „Když jsem byl ještě v Ostravě, tak jsme tam byli skoro všichni stejně staří, tady je ten tým různorodý, jsou tu nejen zkušení, ale i mladí či junioři. Na jednu stranu je to dobře, člověk se může třeba od Honzy Štokra jen učit.“

V loňském roce se vypravila z Českých Budějovic na sever i Petrova rodina. Málokdo třeba ví, že na paty mu šlape i jeho mladší sourozenec nebo že je tento dvoumetrová elegán singl. „Rodina se na mě byla podívat v loňském roce, a to se mi zápas zrovna povedl. A i letos mě navštívili. Bratr také hraje volejbal, tak třeba se někdy na palubovce společně potkáme,“ uzavírá své povídání Petr Šulista.

 

Autor: Jiří Carba, Mgr. Marika Tomšová

Krátké zprávyArchiv
Stream z Českého poháru žen z Brna

Streamový přenos z Českého poháru žen 2* najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=g-sTyTFHTVc&feature=youtu.be

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Klára Faltínová odchází z Ostravy a rozšíří řady extraligového VK Šelmy Brno.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po ročním působení ve švýcarském Lugano se do české UNIQA extraligy vrací univerzálka/smečařka Marie Kozubíková, která posílí tým brněnských Šelem.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Karolína Šprochová bude i v nadcházející sezóně hájit barvy Sokola, Frýdek-Místek však vymění za Šternberk.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Trenérského kormidla u družstva žen Sokola Frýdek-Místek se nově chopí Leoš Chalupa, asistentkou trenéra zůstává Alexandra Dedková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Novou posilu získal Sokol Frýdek-Místek z pražského Olympu a tou je zkušená smečařka, popř. univerzálka Romana Staňková.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018