26.2.2022

O účastnících letošního play-off UNIQA extraligy mužů je jasno

I v této mezinárodně vyhrocené době pokračovala UNIQA volejbalová extraliga mužů 2021/22 svým 20. kolem. Ještě před startem tohoto kola se všechny extraligové kluby připojily ke společnému prohlášení k situaci na Ukrajině, které si můžete přečíst ZDE. V tomto kole se mohlo již rozhodnout o deseti účastnících letošního play-off. A taky rozhodlo. Po prohře Beskyd v Příbrami je jasné, že právě Beskydy a Zlín, který prohrál v Ústí nad Labem, se letošního play-off nezúčastní. V dalších zápasech šlo hlavně o vylepšení výchozí pozice pro vyřazovací boje. To se nepodařilo ani Dukle Liberec, která nestačila na domácí palubovce na stále se zlepšující Kladno, ani Brnu, které prohrálo s Odolenou Vodou a ani Ostravě, která podle předpokladů padla na palubovce Karlovarska. Naopak Ústí nad Labem si polepšilo a poskočilo na sedmou příčku UNIQA extraligy. Pozice udržela Příbram, Odolena Voda i Kladno. Do čela se vyhouplo Karlovarsko, ale zda tam vydrží, se ukáže až po pondělní dohrávce, kdy Jihostroj hostí pražské Lvy.

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – BLACK VOLLEY BESKYDY

V předposledním domácím zápase základní části letošní volejbalové UNIQA extraligy přivítala domácí Příbram hráče z týmu Black Volley Beskydy, kteří přijeli z druhého konce republiky. K vidění byl hezký zápas, pro Příbram o to těžší, protože byla v roli favorita. Domácí nakonec udrželi zápas pod kontrolou a zvítězili nad Beskydami 3:0.

VK Euro Sitex Příbram – Black Volley Beskydy 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

Rozhodčí: Činátl R., Krtička J.

Počet diváků: 758

Domácí: Böhm, Robinho, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libera Verasio, Peterka. Střídali: Ureš, Šábrt, Rosenabum

Hosté: Provazník, Motyčka, Kristian, Prokůpek, Koloušek, Muroň, libero Jelen. Střídali: Mečiar, McLain

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes po těch 14 dnech pauzy jsme nepodali úplně nejlepší výkon, ale na soupeře to stačilo. Po většinu zápasu jsme ho přehrávali s tím, že nás vždycky dotáhnul nějakou sérií na servisu. Za nás dnes hrál výborně Lucas Madaloz.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Bylo to dnes jak na kolotoči, jednou nahoře, jednou dole, bylo vidět, že jsme 14 dní nehráli zápasové utkání. Hrozně jsem se bál toho, jestli chytneme rytmus hry, chvilku jsme ho chytli a chvilku jsme byli někde v lese. Proti nám dnes stály Beskydy, nechci říct, že by to byl slabý soupeř, určitě jsme ale byli v roli favorita a Beskydy nás dnes rozhodně mohly potrestat více. Jsem rád, že jsme to zvládli 3:0, a jsem rád, že to Dyma (Dmytro Dolgopolov) zvládnul, protože to není jednoduché. Zbývají nám poslední dva zápasy základní části a pokračujeme dále, zápas od zápasu. “

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Myslím, že zápas to byl slušný, bylo k vidění několik pěkných výměn, ale zase se projevila nějaká naše nekoncentrace, chybovost, možná spíš nedůraz na útoku, a proto se nám nepodařilo uhrát ani set.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Nemyslím si, že by to byl špatný zápas, nic nevypouštíme a teoreticky jsme stále ještě hráli o možnost zahrát si v play off. Bohužel nám absence a počet hráčů v našem týmu dovolila to, co nám dovolila (nemohli jsme příliš střídat). Sice to bylo opět 0:3, ale nebyl to úplně špatný zápas. Příbram si to dnes pohlídala, ale jsem rád, že hrajeme i teď celkem dobré zápasy. “

Do prvního setu vstoupili mnohem lépe domácí, kteří po pár balonech vedli už 8:3. Poté však zkazili servis a na druhé straně servíroval Matěj Koloušek, který se blýsknul dvěma esy. Stav byl brzo vyrovnaný a Příbram věděla, že bude muset něco předvést, aby dokázala set vyhrát. Hráči se dobře zkoncentrovali a drželi až do koncovky náskok dvou až tří bodů. V koncovce se už hosté nedokázali držet a sérií bodů domácí ukončili set v konečném poměru 25:19.

Do druhého setu naskočili výborně hosté, Příbram musela od začátku setu dotahovat. Na straně Beskyd výborně servíroval kapitán Jakub Motyčka, který během celého utkání dokázal zaznamenat čtyři přímé body z podání, nejvíce ze všech hráčů. Hosté se ale potýkali s nepřesnostmi na přihrávce a na útoku, Příbram toho dokázala využít a náskok hostů do stavu 10 umazat. Poté domácí opět drželi náskok, ale nedalo se říci, že by Příbram jednoznačně určovala tempo hry, pěkné akce byly vidět na obou stranách. Přesto však domácí opět dokázali s přehledem pohlídat koncovku a zvítězili i v druhém setu, byť jen rozdílem tří bodů.

Ve třetím setu byl opět zpočátku k vidění vyrovnaný boj, v polovině setu už ale opět vedla domácí Příbram. Beskydům nevyšlo příliš ani střídání smečařů, kdy do základní sestavy třetího setu nastoupil Marek Mečiar místo Matěje Kolouška. Na Marka Mečiara si domácí 2x v řadě počíhali na „pajpu“ a nakonec se hráči opět vystřídali. Bohužel na straně hostů nebylo moc náhradníků kvůli rozsáhlé marodce (hráčů přijelo jen 11) a tak již nemohli příliš mnoho vymyslet a pokusit se zápas ještě zvrátit. Příbram si v poklidu došla pro vítězství 3:0 na sety, přestože ještě v koncovce trochu riskovala a nechala zápas díky náskoku dohrát hráče z lavičky, kteří tak posbírali cenné zkušenosti.

Autor: Štěpán Chvosta, foto Martin Jakoda

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK OSTRAVA

V utkání 20. kola UNIQA extraligy mužů Karlovarsko v domácím prostředí hladce přehrálo tým Ostravy  a minimálně do pondělí se vyhouplo do čela extraligové tabulky.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

Rozhodčí: Kvarda, Buchar

Počet diváků: 520

Domácí: Ihnát, Zajíček, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Fišer, Římal, Kočka, Wilson

Hosté: Kotas, Mazoch, Fořt, Polynski, Jambor, Vancl, libera Sobczak, Ptáček. Střídali: Jarosinski,Vašíček, Závodský, Bauman

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko):Šli jsme si pro tři body a ty mám. Relativně po dlouhé době poklidný zápas, kdy jsme udávali tempo.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsem rád, že po tom zklamání z poháru jsme si zase zvedli náladu koncentrovaných výkonem. Hráli jsme přesně, jak bylo třeba a jsem rád za tři body.“

Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Mrzí nás to, že po takové dlouhé cestě jedeme domů s prázdnou. Výborný výkon Varů, kterým se dařilo hlavně na servisu a my jsme na to nedokázali odpovědět.“

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Gratuluji domácím k výhře, která byla zasloužená. Přehráli nás ve všech činnostech. Trápí mě, že jsme nekladli odpor.“

Na úvod utkání zazněla na podporu Ukrajiny její státní hymna. První set začíná od začátku tahanicí o každý bod. Pokaždé, když se jeden z týmů dostane do jednobodového vedení, přijde chyba na podání, až do doby, kdy na podání přichází Wiese a domácí poprvé odskakují do dvojbodového vedení 11:9. Na podání je domácí blokař Vojtěch Patočka a trenér hostů si bere první oddechový čas, po kterém Patočka pokračuje ve svém podání a domácí vedou 14:10. Už v polovině setu si vybírá hostující trenér druhý oddechový čas, aby zastavil rozjeté Karlovarsko, které vede 16:11. Sérii na podání předvádí i bývalý hráč Ostravy, smečař Jakub Ihnát, který připisuje 21. bod v podobě esa. Jiří Novák posílá do hry Kočku a Římal, a právě Římal ukončuje vytlučením ostravského bloku první set 25:15.

Jakub Ihnát zahajuje druhý set na podání a dostává Karlovarsko do vedení 5:0. V sérii na podání pokračuje i blokař Adam Zajíček (9:1). Domácí tlačí servisem a Ostrava není schopná jejich podání zkrotit, k tomu přidává i nevynucené chyby. Hosté sbírají body prakticky jen chybami na podání domácích a Karlovarsko vede 15:5. Útokem se konečně prosazuje Jarosinski, ale domácí opět ztrátují. Na podání přichází Ihnát, ale svoji sérii si nezopakoval, posílá svůj servis do autu. Hosté ubránili Wieseho, Kotas přidává eso a zvedá ostravský tým ze dna (16:11).  Za stavu 19:12 si bere trenér Vlkolinský druhý oddechový čas. Po tvrdém útoku hráče s číslem 13 Jarosinskeho ze zóny šest přidává Ostrava třináctý bod.  Kočka překvapil na druhou přes a zajišťuje 24. bod. Druhý set vyhrávají domácí 25:17 a symbolicky jej ukončuje muž, který zajistil domácím pětibodový náskok, Jakub Ihnát.

Začátek třetího setu je vyrovnanější, hostující tým předvádí agresivnější hru na útoku a podání. Karlovarsko však výborně brání a dostává se po sérii Adama Zajíčka na podání do vedení 17:12. Nekompromisně útočí ze zóny šest Jakub Ihnát a připisuje osmnáctý bod. Karlovy Vary nepřipouští žádné překvapení a vyhrávají i třetí set 25:16.

Autor: Markéta Minaříková

VK DUKLA LIBEREC – KLADNO VOLEJBAL CZ

Základní část extraligy se nám velice rychle blíží ke svému konci. Pouze tři kola a devět bodů je ve hře, právě tolik bodů letos chybí Dukle na šesté místo, které zaručuje přímý postup do play off. Do Liberce dnes přijelo Kladno a to je aktuálně na třetím místě. Kladenští Orli mají letos velice dobře sestavené družstvo a hrají pohledný a účelný volejbal a pro dnešní duel byli favoritem. To vycítil i fanclub Kladna, který pod Ještěd dorazil v hojném počtu. Kladenští hráči jim poděkovali hned v prvním setu, kde předvedli velmi obětavý volejbal a ujali se vedení. V druhém setu domácí volejbalisté snižovali vysoký náskok Kladna, ale těsně v koncovce podlehli a již nyní je jisté, že je letos čeká předkolo play off. Třetí set si Kladno pohlídalo a zaslouženě zvítězilo za tři body.

VK Dukla Liberec - Kladno volejbal cz 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Zdeněk Grabovský, delegát utkání Antonín Pejpal

Počet diváků: 405

Domácí: Marcel Lux, Libor Leikep, Lukas Demar, Diás Goméz Nivaldo Nadhir, Jakub Veselý, Luboš Bartůněk, libera Václav Kopáček, Jan Pavlíček. Střídali: Filip Křesťan, Volodymyr Kovalchuk, David Janků, Lubomír Staněk, Jan Pražák

Hosté: Lukáš Kyjanica, Gijsvan Solkema, Niklas Seppänen, Petr Špulák, Kristaps Platačs, Jiří Kraffer, libero Tomáš Kunc. Střídali: Lukáš Čeketa, Tomáš Hýský

Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): „Zlobily nás koncovky prvního a druhého setu. Zvláště tu druhou koncovku, tu jsme si měli uhrát. Bohužel, když si pustíme mančaft, který je v současné době na třetím místě před sebe o čtyři body na začátku každého setu, tak se s ním potom těžko hraje.“

Petr Brom (trenér VK Dukla Liberec): „Asi jsme chtěli dnes hrát kapku jinak. Začít dobrým servisem a do toho jsme se zase vůbec nedostali a zase naopak jsme znervózněli. Ale musím uznat kvalitu Kladna, protože nyní koukám na dnešní statistiku a hrálo absolutně bez chyb a přehrálo nás vlastně v obraně. Obranu beru jak blok, tak i pole. Myslím si, ač to bylo o dvou koncovkách v prvním a druhém setu, tak byli stále delší a celý ten zápas jsme podle mě tahali za kratší konec.“

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Nečekali jsme zde tak hladký průběh, naopak jsme čekali, že tento zápas bude velmi těžký. Nakonec i ty dva první sety byly velmi vyrovnané a možná právě toto Duklu trochu zlomilo. My jsme se dokázali zkoncentrovat i na začátek toho třetího setu, kdy jsme na Duklu vlétli, právě to bylo hrozně důležité. My musíme být zkoncentrováni od samotného začátku a potom se nám i lépe hraje. Je pro nás důležitý dobrý start do každého setu.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My jsme dnes hráli velmi dobře jako tým. Tím nemyslím jenom nějaký kolektivní náboj do tohoto zápasu, ale byly tam dobré vazby – obrana na síti a obrana v poli. Dokázali jsme vykrýt i velmi těžké míče. Když se nám nepovedl první útok, tak jsme si připravili druhou nebo třetí šanci. Myslím si, že za takový to výkon jsme si to dnešní vítězství zasloužili a jsem za něj moc rád.“

Kladno hned v úvodu odskakuje o dva body (0:2), a když Petr Špulák přidá výborný blok, hosté již vedou 1:4. Až za tohoto stavu se konečně osměluje i domácí tým a začíná s Kladnem držet bodový krok. Krásné výměny s tvrdým zakončením se musí divákům v liberecké sportovní hale líbit. Až těsný aut Dukly z nouzové nahrávky posílá hosty do vyššího bodového vedení a domácí trenér Petr Brom si žádá time (7:11). Po odpočinku hosté blokem zvyšují své vedení (7:12 - Kristaps Platačs), ale při podání Lukase Demara konečně i Dukla začíná získávat plusové body a i Kladno si žádá oddechový čas (10:12 – útok Jakub Veselý a Diás Goméz Nivaldo Nadhir). Po time Kladno zvyšuje opět své vedení, tentokrát esem (11:15 - Kristaps Platačs) a domácí posilují příjem, přichází David Janků. Po doteku útočícího hráče sítě (2x) si Dukla žádá druhý odpočinek a Kladno opět bodově ujíždí (14:21). V koncovce prvního dějství Dukla kosmeticky upravuje nepříznivý vývoj (19:22 – Marcel Lux 2x z pipe, time Kladno). Po time Kladna přidává Volodymyr Kovalchuk esem další bod, a když Jakub Veselý zablokuje útok Kladna, domácí jsou jediný bodík za svým soupeřem (21:22). Přesto první setbol získává Kladno za stavu 22:24. Hned první dnešní setbol proměňuje Kristaps Platačs a Kladno se ujímá vedení 0:1 na sety.

Do druhého setu vstupuje lépe Dukla, vysoký blok Jakuba Veselého posílá domácí hráče do vedení 2:0. Kapitán Kladna Jiří Kraffer vytlučením bloku rychle vyrovnává na 2:2, po doteku domácího hráče sítě Kladno rychle vede 2:4. Marcel Lux chytrým odbitím vrchem ze zadní zóny opět vyrovnává (4:4) a Diás Goméz Nivaldo Nadhir si připíše přímý bod z podání, domácí jsou rázem ve vedení (6:5). Při podání Niklase Seppänena nedokáže Dukla kvalitně zaútočit a hosté se dostávají do dvoubodového vedení (11:13). Po bloku Jiřího Kraffera již hosté vedou o tři body a domácí trenér svolává své hráče k poradě (13:16). Po time přidává esem (prasátko) Kristaps Platačs další bod a s domácími to nevypadá vůbec dobře (13:17). Až Volodymyr Kovalchuk trošku svým přímým bodem z podání zneklidnil trenéra Kladna Milana Fortuníka, který si za stavu 16:18 žádá oddechový čas. Blok Niklase Seppänena vrací Kladnu luxusní náskok v koncovce setu (17:21 – time Dukla). Jakub Veselý chytrou zalívkou vykřesává Dukle naději k zisku setu (19:21), ale zkažené podání opět více nahrává Kladnu. Další parádu na síti předvedl kapitán domácího celku Jakub Veselý a domácí jsou jediný bod za Kladnem (21:22). První setbol druhé sady si připisuje Jiří Kraffer z hlavního kůlu (22:24). Kristaps Platačs kazí své podání, ale potom ze zadní zóny zahraje neuvěřitelně přesný míč a hosté jsou ve vedení 0:2 na sety a Dukla se musí smířit s předkolem play off.

Třetí set začíná Dukla velmi vlažně a rychle na svého soupeře ztrácí tři body (0:3). Po esu Petra Špulák již Kladno vede 2:6 a domácí žádají time. Ani po odpočinku se obraz hry nemění, domácí smečař útočí do sítě a Kladno bodově opět utíká (4:9). Druhou polovinu třetí sady poznamenalo několik chyb na útoku domácích hráčů a Kladno s velkým náskokem vede (7:16). Na Duklu sedla těžká deka, nic se nedaří. Jedno zkažené podání za druhým, velmi špatný příjem a hosté s obrovským náskokem jsou blízko třech bodů. Hostům naopak vychází úplně vše. I velmi tvrdé smeče má kladenský nahrávač přihrány za jedna a každá smeč najde skulinku i v trojbloku (13:24). Po smeči Lukáše Čekety Kladno zaslouženě získává i třetí set a nadále se vyhřívá na třetí příčce extraligy.

AERO ODOLENA VODA – VOLEJBAL BRNO

Ve 20. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo domácí AERO hráče z moravské metropole. Celé utkání se hrálo odvážně na obou stranách, domácí byli přesnější a celé utkání vyhráli 3:0.

AERO Odolena Voda - Volejbal Brno 3:0 (25:20, 25:18, 25:19)

Rozhodčí: Gall J., Spáčil L., lajnoví Červený V., Zich J.

Počet diváků: 672

Domácí: Svoboda, Horák, Hladík, Shchadilov, Carmody, Démar, libera Hadrava, Saada. Střídal: Jachnicki

Hosté: Hrazdira, Janečka, da Silva, Zmrhal, Domingues, Truong, libero Kop. Střídali: Toman, Drahoňovský, Bukáček, Fitz

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Důležité bylo dobře dohrát první set, kde jsme od začátku prohrávali. Jsme moc rádi za tři body, bojujeme dál. Děkujeme moc všem fanoušků za podporu, byli dnes jako vždy skvělí.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Po trochu nervózním začátku utkání jsme od půlky prvního setu zlepšili hru na ztrátu a díky servisu a obraně jsme dotáhli zápas do důležitého vítězství za tři body. Děkujeme za skvělou podporu našim fanouškům.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Škoda prvního setu, kde jsme to měli dobře rozehrané, mohlo to být trochu jiné utkání. Pak Vodolka zatlačila více na servisu a výborně tradičně bojovala v poli a na síti, a pak už tam moc prostoru nebylo.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Nám se dnes výjimečně podařil vstup do prvního setu, kde se nám podařilo několik servisů a jedna nebo dvě dobré obrany. Bohužel jsme to pak v dalším průběhu prvního setu nedokázali potvrdit a myslím si, že Vodolka nás dnes přehrála důrazem na servisu, v útoku a myslím si, že i výškovými skokanskými parametry, které byly jednoznačně na jejich straně. Nám se to podařilo oživit mladými, kteří se s tím statečně rvali, ale Vodolka byla dnes nad naše síly.“

Úvod utkání byl ve znamení hostujících hráčů, kteří velmi rychle vedli 4:0. Domácí hráči po oddechovém čase zapnuli své motory a bylo srovnáno na 11:11. V polovině setu se několikrát ve vedení oba týmy vystřídaly, ale do koncovky si náskok tří bodů vybojovali domácí hráči. V koncovce si náskok uhájili a šli tak do vedení 1:0 na sety hlavně díky slabšímu procentuálnímu útoku hostů z Brna.

Do druhého setu mnohem lépe vstoupili domácí hráči a rychle si vybojovali čtyřbodový náskok díky uhraným bodovým situacím. Hostující trenér Marek zamíchal se sestavou, jeho mladí hráči se domácím vyrovnali a na obou stranách se ztrátovalo. AERO mělo však vysoký náskok a bez potíží set dohrálo ke spokojenosti velmi zaplněné haly. AERO vedlo 2:0.

I do třetího setu měli domácí skvělý vstup, ale po oddechovém čase se hostující hráči dokázali zdravě nabudit a velmi rychle bylo srovnáno. V polovině setu šli dokonce do dvoubodového vedení, znovu se vedení několikrát přelilo z jedné na druhou stranu. Před koncovkou se domácí znovu dostali do dvoubodového vedení, po přímém bodu z podání od Svobody dokonce do tříbodového. Koncovka patřila jasně domácím hráčům a ti tak vyhráli celé utkání 3:0.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu, kterou vyslali dnes nejen hráčům na hřišti, ale po konci utkání potleskem i Leonidově rodině na Ukrajinu, potažmo celé zemi.

Autor: Tomáš Havlát

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VSC FATRA ZLÍN

Dnešní utkání se nese v modrožlutých barvách. Domácí nastupují ve speciální kombinaci připomínající ukrajinskou vlajku a vyjadřují tak podporu napadenému státu. Jako ostatní kluby extraligy, také SKV i Fatra se zapojily do iniciativy proti pořádání MS ve volejbale na území Ruska. Jinak se hraje o důležité body. Domácí stále pomýšlí na přímý postup do play-off a k tomu teď potřebují vyhrávat za tři body.

SKV Ústí nad Labem - VSC Fatra Zlín 3:0 (25:19, 25:20, 30:28)

Rozhodčí: Matěj Dmejchal, Emil Velinov

Počet diváků: 560

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Radek Baláž, Jiří Srb, libera Jiří Kořínek, Jan Šidlo. Střídali: Jan Kasan, Ivo Kobolka, Matouš Lank

Hosté: Ladislav Toman, Michal Čechmánek, Radim Šulc, Martin Pavlovský, Matyáš Bednařík, Jiří Adamec, libera Adam Viceník, Michael Vodička. Střídali: Adam Kozák, Karim Lamri

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „První dva sety jsme měli z naší strany pod kontrolou. Třetí set jsme udělali zbytečný chyby a neubránili jsme Kozáka. Ale musím vyzdvihnout výkon Lanka za skvělý servis v koncovce, který ten set úplně otočil. Tři nula, jsme šťastní, jdeme dál a těšíme se na Beskydy.“

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Spokojenost se třemi body. Hra ideál nebyla. Děkujeme fanouškům za jejich neúnavné povzbuzování. Pochvalu zaslouží mladý Lank, který své zkušenější spoluhráče vytáhl v koncovce zápasu výborným servisem z bryndy.“

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Myslím si, že zápas byl o servisu a našem špatným příjmu. Myslím, že jsme si moc nepřihráli a následnej útok nebyl takovej, jakej bychom si představovali. Gratuluji domácím k vítězství.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí nás přehráli na servisu a na nahrávce. Škoda třetího setu. Vedení v koncovce jsme měli přetavit ve vyhraný set. Gratulace domácím.“

Domácí po vlažnějším vstupu do utkání přejímají otěže utkání a udávají tempo hry  Od stavu 11:11 navyšují vedení a v klidu dohrávají  první set. Kvalitním servisem a následnou obranou a trpělivostí převyšují zlínské volejbalisty a nakonec vítězí 25:19.

Domácí rozjetí z prvního setu vstupují ve fazoně i do setu druhého a rychle vedou o několik bodů. Hostující trenér Obdržálek si bere za stavu 2:6 z pohledu Zlína první timeout, hosté následně snižují. Domácí se ale rychle oklepou a znovu restartují svoji hru. Postupně navyšují až na 18:11 a o osudu druhého setu je rozhodnuto. Hostům se sice podaří stáhnout několik bodů, ale domácí si závěr utkání hlídají a vedou již dva nula na sety.

Třetí set začíná trochu ospale, jako by se měl dohrát sám. Hosté využívají drobných zaváhání domácích a neustále se hraje vyrovnaná partie. V koncovce hosté navíc několikrát načapají domácí v nedbalkách a dokonce vstupují do koncovky s vedením 18:22! Domácím se nedaří snížit, do hry ale nastupuje talentovaný Matouš Lank a za stavu 21:23 se staví na servis. První servis hosté ještě zpracovávají, ale následné dvě pumelice již končí přímými body a domácí mají výhodu mečbolu. Ten první nevyužívají a hala na Klíši zažívá nervy drásající koncovku, kterou si všichni, kdo dnes přišli podpořit SKV, zasloužili. Domácí SKV je vždy o jeden krok vpředu, ale využívá až mečbol na konečných 30:28 esem z ruky Jirky Srba. Utkání tak končí v parádní atmosféře a tři body zůstávají zaslouženě v Ústí.

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová