30.9.2017

ON - LINE reportáž UNIQA Extraliga muži: Dukla Liberec - ČZU Praha

Dobrý den ze sobotního slunečného Liberce.  Dnes v 18:00 se v prvním kole UNIQA Extraligy potkají domácí Dukla a pražské ČZU. Zajímavostí tohoto duelu je bezesporu návrat dvou hvězd českého volejbalu do naší nejvyšší soutěže - Aleše Holubce a Jana Štokra. Taky v ČZU se objeví jeden navrátilec - reprezentační nahravačská dvojka Matyáš Demar.

ON - LINE REPORTÁŽ :

ZÁKLADNÍ SESTAVY : DUKLA LIBEREC - Janouch, Štokr, Kriško, Galabov, Leikep, Holubec, Kunc, Kopáček

ČZU PRAHA - Demar, Kuboš, Šulc, Kuliha, Krajčovič, Patočka, Kop

Utkání začalo, na podání domácí Dukla

Na podání Holubec Dukla vede 4:1, první time-out hostí za stavu 5:1 pro Duklu

Na podání Krajčovič, sníženo na 7:4 pro domácí, domácí opět odskakují 10:6

Janouch na podání, Štokr na síti 13:6 a druhý time - out pro hosty, náskok domácích při podání Jakuba Janoucha je již hrozivý 15:7

Blíží se koncovka 1. setu, domácí zatím s přehledem 19:10, Dukla zatím výrazně lepší 22:13

První setbol domácích za stavu 24:14, první set ukončen 25:15, mladíci z ČZU zatím hodně nervózní, zatímco Dukla velmi profesorsky zvládla vstup do utkání.

Začal druhý set na podání hosté, jmenovitě Patočka, na podání nyní úřaduje domácí Kriško 4:0, ČZU zastavilo nástup domácích 6:4, první technický time-out 8:6 pro domácí Duklu

Dukla opět tvrdí muziku na síti 11:7, trenér hostí si bere první time-out za stavu 13:8 pro domácí, střídání v týmu hostí, naspoupil Svoboda za stavu 15:10 pro domácí,

Domácí stále lepší v obraně a hlavně na síti 18:12, střídání ČZU, nastupuje Kočka, výměna nahravače hostí zatím vychází 18:15 a první time out domácích

Druhý time out hostí za stavu 20:15 pro domácí, koncovka druhého setu stále pod taktovkou domácích 22:17, první setbol 2. setu za stavu 24:17, v dresu ČZU se vrací Demar

Druhý setbol domácích proměněn 25:18, domácí Dukla zatím potvrzuje roli favorita, mladíci z ČZU bojují, ale kvalita a hlavně zkušenosti jsou na straně domácích.

Začal třetí set na podání opět domácí Kriško, ozývá se domácí kotel a jeho věhlasné bubny 2:0, ČZU zastavilo nápor Dukly 4:3, dnes výborně hrající Galabov opět odskakuje esem 6:3

první technický time out 8:4, Dukla si udržuje stále lehký náskok 10:6, tak tady se už překvapení asi nestane Holubec na podání 13:7 a první time out hostí, před druhým technickým time outem úřaduje Štokr 15:9, vrací se Kuliha v týmu ČZU, domácí nahravač, když neví kam s tím, tak to zvedne "Drobkovi" (Štokr) 16:10 v druhém technickém time outu

Za domací nastoupil mlady Piskáček a Indra 19:11 a třetí set bude dohrávat v Dukle mládí, kluci z ČZU už působí rezignovaně 22:13 a blíží se konec utkání, první matchball za stavu 24:14

Už je to uděláno, už je to hotovo, domácí Dukla Liberec poráží ČZU Praha lehce a zaslouženě 3:0 na sety a potvrdila roli horkého favorita tohoto utkání.

Tak zase příště na dalším extraligovém utkání. Sportu zdar a volejbalu zvláště!!!

Autor : Jiří Carba