19.3.2017

Ostrava zvítězila ve Varech a srovnala na 1:1, radují se Budějovice, Kladno i Brno

Nědělními utkáními čtvrtfinálové série play off pokračovala nejvyšší česká soutěž UNIQA extraliga. Vítězství a snížení v sérii na 1:2 zaznamenal brněnský Volejbal, který zdolal na vlastní palubovce mistrovský Liberec 3:1 na sety. Třetí výhru si naopak připsal vítěz základní části - Kladno volejbal cz, který zvítězil na palubovce nedaleké Odolene Vody ve zkrácené hře. Z druhého bodu ve ČF sérii se radují i České Budějovice, které nečekaně hladce vyhrály v Příbrami 3:0 na sety. Velké překvapení se dnes odehrálo v souboji dvou nejvzdálenějších celků na mapě - Karlovarska a Ostravy, kdy svěřenci trenéra Šmejkala zvítězili v Hale míčových sportů po velkém boji 3:2 na sety.

VK PŘÍBRAM – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Ve třetím zápase čtvrtfinále play off přivítala domácí Příbram silného soupeře VK Jihostroj České Budějovice. Po prvních dvou zápasech na jihu čech byl stav série vyrovnaný 1:1, a tak se očekával vyrovnaný zápas. Hosté však přijeli do Příbrami skvěle takticky připraveni a lehce zvítězili ve třech setech.

č.: 155, dne:  19. 3. 2017, v hod.: 18:00

VK Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)

Rozhodčí: Hudík M., Kořenek J.

Počet diváků: 998

Stav série: 1:2

Domácí: Böhm, Shestak, Renovica, Poikela, Mikulenka, Palgut, libero: Juračka. Střídali: Kupilík, Rychecký, Suda, Kuchař, Mach.

Hosté:  Mach, Habr, Michálek, Todua, Hackworth, Kuliha, libero: Kryštof. Střídali: Sobotka, Šotola, Kraffer.

Martin Böhm (kapitán domácích): Byl to dnes špatný výkon. Hráli jsme dnes velmi bojácně, v koncovce nad 20 dnes nikdo nebyl schopný zasmečovat, něco uhrát a všichni jsme byli vystrašení. Nevím, čím to je, ale tohle byla fakt bída.“

Martin Kop (trenér domácích): „Myslím, že jsme první dva sety vůbec neunesli hlavou, nevím, jestli jsme byli nervózní, nebo jsme moc chtěli, ale náš výkon dnes vůbec neodpovídal, obzvlášť na ztrátu, která se nám nedařila. Ve třetím setu to konečně vypadalo, že zápas otáčíme, ale nevyužili jsme vedení asi 20:14, to se nesmí už opakovat. Samozřejmě je to play off, které je specifické, ale s tímhle výkonem rozhodně spokojen nejsem a každý si teď musí sáhnout do svědomí, abychom zítra k zápasu přistoupili zodpovědněji.“

Filip Habr (kapitán hostů): „Dnes jsme hráli výborně, dlouho si nepamatuji tak dobrý výkon, obzvlášť v Příbrami, kde se většinou hraje těžce. Vůbec nic to ale neznamená, každý zápas je úplně odlišný, Příbram to nevzdá, to je jisté, takže se zítra musíme pokusit o stejný výkon.“

René Dvořák (trenér hostů): „Konečně jsme trochu hráli agresivněji než doteď, dokázali jsme se odbrzdit, dali jsme do toho srdce a hráli jsme zodpovědně na ztrátu. Dařilo se nám také skvěle na obraně a pak jsme měli i trochu štěstíčka, které do teď měla spíše Příbram, která v předchozích dvou utkáních hrála dobře.“

Do prvního setu vstoupily oba týmy opatrně, bylo znát, že se hraje o hodně. Až do stavu 10:10 se oba týmy držely spolu a hrály dobře na ztrátu, ovšem poté Jihostroj zapnul na obrátkách a domácí Příbram začal přehrávat. Velmi dobře působil na hřišti blokař Todua, který dostal od trenéra Dvořáka důvěru a nastoupil v základní sestavě místo Vladimíra Sobotky. V prvním setu už Příbram nic nepředvedla a hosté šli do vedení 1:0 na sety.

Druhý set začal velmi podobně nejdříve oba týmy dobře ztrátovaly, Příbram dokonce chvíli vedla. Po prvním technickém timu však Jihostroj opět zabral a začal Příbrami utíkat. Největší zbraní hostů byla jednoznačně obrana, jejich blok fungoval naprosto precizně. Do konce setu už Budějovice udržely náskok a stav byl již 2:0 pro hosty.

Ve třetím setu začala hrát Příbram volejbal. Zdálo se, že se tým konečně začíná probouzet a hrát hru, na kterou jsou všichni zvyklí. Po většinu setu domácí vedli, z čehož mělo radost i domácí publikum. Poté přišla kritická chvíle, kdy od stavu 20:14 nebyli schopni domácí otočit, a tak Budějovice skvělou šňůrou srovnaly až na 20:20. Do vyrovnané koncovky šly tedy oba týmy za stejných podmínek, lépe si však poradili hosté, zvítězili 3:0 na sety a vzali si vedení v sérii zpět na svoji stranu.

Autor: Štěpán Chvosta

AERO ODOLENA VODA - KLADNO VOLEJBAL CZ

Ke třetímu zápasu čtvrtfinále mezi středočeskými celky AERO Odolena Voda a Kladno volejbal cz nastupovali hosté z Kladna s vedením v sérii 2:0. Diváci viděli skvělý volejbal, zápas rozhodl tie-break, ve kterém byli hosté lepším týmem a vyhráli celý zápas 3:2. Domácí hráči podali heroický výkon a zaslouženě je fantastičtí diváci odměnili skandovaným potleskem.

č.: 153 dne: 19.3.2017 v hod.: 18:00

AERO Odolena Voda – Kladno volejbal cz 2:3 (24:26, 25:22, 25:23, 19:25, 9:15)

Rozhodčí: Kvarda P., Rychlík D.

Počet diváků: 659

Stav série: 0:3

Domácí: Hadrava, Kotrch, Bartůněk, Mikula, Prešinský, Hladík, libero: Kotek. Střídali: Václavík, Holčík.

Hosté: Trojan, Van Haarlem, Hietanen, Zajíček, Křesťan, Hýský, libero: Sparidans. Střídali: Dillien, Lenc

Radoslav Prešinský (kapitán AERO Odolena Voda): „I když je Kladno papírovým favoritem, tak si myslím, že jsme pro ně více než vyrovnaným soupeřem. S dnešní hrou jsem spokojený, jen nám bohužel stále chybí pár míčů k vítězství. Zítra máme poslední šanci na to, abychom obrátili sérii, a věřím, že zítra to konec série nebude!“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Jeden z našich nejlepších zápasů, před domácím publikem jsme Kladnu dost zatápěli, dostávali jsme ho pod tlak. Myslím si, že tento zápas splňoval atributy PLAY-OFF, ať to bylo výkony či emocemi. Musíme si dobře odpočinout a už se těšíme na zítřejší zápas. Chválím celý tým, protože i v silně kombinované sestavě jsem předvedli jeden z našich nejlepších výkonů.“

Adam Zajíček (kapitán hostů): „Atraktivní zápas pro fanoušky. Odolena Voda hrála skvělý volejbal a jsem rádi, že jsme to nevzdali a vyhráli zápas v tie-breaku. Díky fanouškům obou táborů a těšíme se na zítřek.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Vodolka hraje celou sérii dobře a doma byla ještě více motivována než v Kladně. My jsme dělali hloupé taktické chyby, o to více jsem rád, že jsme utkání zvládli a vedeme 3:0.

Úvodní výměny zápasu byly sice vyrovnané, ale domácí AERO se od prvního technického oddechového času dostalo do mírného vedení. Poté se body připisovaly na obě strany stejně. Před druhým oddechovým časem se Kladno dostalo do vedení. I nadále probíhaly skvělé a dlouhé výměny. První set musela rozhodnout napínavá koncovka. Hosté měli dva setbally, ale ani jeden nedokázalo využít. AERO srovnalo na 24:24 a hrálo se dál. Kladno si vybojovalo další, který už proměnilo a vedlo 1:0.

Ve druhém setu začalo Kladno lépe, ale polovina setu patřila domácím hráčům. Ti dokázali sérií na servisu domácího univerzála Hladíka odskočit a vedli o dva body při druhém technickém oddechovém čase. Poté oba týmy zaznamenávaly bodové šňůry, nakonec domácí přetlačili hosty a srovnali na 1:1.

Ve třetím setu se hrálo znovu velmi vyrovnaně z obou stran. Ze začátku se držel jeden tým druhého. Domácí hráči odskočili na rozdíl 5 bodů při podání domácího kapitána Prešinského v polovině setu. Hosté ale rychle kontrovali a stav se znovu před koncovkou vyrovnal. AERO si jako první vybojovalo setball. Hostující Křešťan poslal svůj útok na jednoblok do zámezí a domácí vedli již 2:1 na sety.

Hosté již neměli co ztratit. Čtvrtý set začali náporem a škodili domácím svým servisem. AERO se snažilo na hosty dotáhnout, ale Kladno stále drželo přijatelný odstup. Set se dohrál k vítězství Kladna a rozhodovat musel až tie-break.

Do něj vstoupili lépe hosté, kteří vedli rychle 5:0. AERO se ale dokázalo vzpamatovat a dvěma bloky Prešinského proti Zajíčkovi stáhli vedení hostů jen na dva body. I dále však hosté byli v pátém setu lepším týmem. AERO hnala skvěle zaplněná hala, ale Kladnu již nešlo vzdorovat. To si tak došlo pro vítězství 3:2 a vede již 3:0 na zápasy.

Utkání mělo skvělou úroveň a atmosféru, kterou Sportovní hala v Odoleně Vodě dlouho nezažila. Celá hala hnala domácí hráče za úspěchem a i přes prohraný zápas, vyprovodili diváci a fanoušci své hráče dlouhým skandovaným potleskem.

Autor: Tomáš Havlát, foto: Jan Šritter

VOLEJBAL BRNO - VK DUKLA LIBEREC

Do třetího čtvrtfinálového utkání nastoupila družstva Brna a Liberce v třetí březnovou neděli od 18:00 v hale na Kounicově ulici. Liberec si z domácího prostředí dovezl do jihomoravské metropole dvě výhry. Schylovalo se tedy k velké bitvě, jelikož bylo více než jasné, že Brno nedá svou kůži lacino.

č.: 156 dne: 19. 3. 2017 v hod.: 18:00

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 3:1 (25:15, 25:23, 23:25, 25:20)

Rozhodčí: Grabovský, Gall

Počet diváků: 695

Domácí: Licek, Mendoza, Pražák, Hrazdira, Klapal, Haník, libero: Muroň. Střídali: Handlíř, Perry, Plešingr.

Hosté: Správka, Leikep, Patucha, Galabov, Staněk, Janouch, libero: Kopáček. Střídali: Veselý, Kriško, Stolc, Piskáček.

Michal Hrazdira (kapitán Volejbalu Brno): „Rozhodl servis a následná obrana. Jsem rád, že jsme zabrali po dvou porážkách v Liberci.“

Ondřej Marek (trenér Volejbalu Brno): „Dobře jsme podávali, což jsme podpořili dobrou obranou na síti i v poli. Kromě zaváhání ve třetím setu si myslím, že jsme dnes byli lepším družstvem a zítra se budeme snažit dnešní výkon zopakovat.“

Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): „Myslím si, že dneska to bylo především o servisu. Brněnský hráč Pražák nás zatlačil na servisu a tento hráč nás víceméně porazil. V téměř každé sérii nám dal pár bodů a tím to vždy otočil.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes byli domácí důkladnější na servisu a pak i v obraně, jinak to bylo celkově vyrovnané utkání.“

Do prvního setu, za bouřlivého povzbuzování fanoušků, vstoupili lépe volejbalisti z Brna. Hosté vytvořili spoustu chyb, na což domácí odpověděli tvrdým servisem a dobrou obranou. Po prvním technickém oddychovém čase sice domácí lehce zaváhali při servisu Správky, ovšem následně znovu přitvrdili jak na servisu, tak v obraně a výborně započatý set si od Liberce nenechali vzít. (25:15)

Vstup do druhého setu byl velmi vyrovnaný. Oba týmy bojovali o každý balón a diváci sledovali napínavou hru. Ani jeden z týmů se nevzdálil na větší bodový rozdíl a nervozita hráčů se projevovala především na servise, kde domácí i hosté vytvořili spoustu chyb. (12:12) Liberecký kapitán to však vše bere na svá bedra a velí k obratu setu. Kvalitním servisem vede svůj tým do výhodnější pozice v koncovce. (16:19) Brňané však odpovídají stejnou měrou a tak je koncovka druhé sady více než vyrovnaná. Pod velkým tlakem, za stavu 23:23, Liberec vytváří dvě nevynucené chyby a Brno se tak raduje z vítězství i ve druhém setu.

Ve třetím setu jihomoravští volejbalisté navázali na vítězství v prvních dvou setech. Vyvinuli na Severočechy velký tlak servisem, a do prvního technického oddechového času si vzali čtyřbodové vedení. Hosté však nenechali nic náhodě a hned po oddechovém čase zatlačili na podání a donutili domácí volejbalisty k chybám. Až do konce setu následoval boj o každý míč, který v dramatické koncovce vyhrál Liberec poměrem 25:23.

Stejně jako předchozí set, i tento, v pořadí již čtvrtý, začali lépe domácí. I přes dobré polařské zákroky hostů se Brnu dařil držet několikabodový odstup. Náskok však zmizel při úspěšném servisu Patuchy a severočeši se dostali do vedení. (14:12) Domácí sice tahali a kratší konec, ovšem pevnými bloky a obětavou hrou poli se dostali do vedení, které si podrželi a vyhráli poměrem 25:20. Vítězstvím v tomto setu si domácí zajistili vítězství celého zápasu a stav čtvrtfinálové série je tak z pohledu Brna 1:2.

Autor: Za kolektiv Volejbalu Brno Klára Kuníková

VK ČEZ KARLOVARSKO - VK OSTRAVA S.R.O.

Druhý zápas čtvrfinále play off utkání UNIQA volejbalové extraligy mužů postavil proti sobě v Hale pro míčové sporty v Karlových Varech družstvo VK ČEZ Karlovarsko a VK Ostrava, s.r.o.

č.: 150  dne: 19.3.2017 v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava, s.r.o.  2:3 (19:25, 22:25, 25:21, 25:16, 13:15)

Rozhodčí: Fink T., Dmejchal M., Kindermanová L., Kinderman M.

Počet diváků: 577

Stav série: 1:1

Domácí: Zmrhal, Široký, Končál, Hudeček, Sukuba, Kriško, libero: Pfeffer. Střídali: Štefko, Treial, Málek.

Hosté:  Biernat, Janků, Kotas, Šmídl, Šulista, David, libero: Václavík. Střídali: Šoltys, Vašina.

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): První dva sety se nám nepovedli, to jsme jako hráli, že nám to dá Ostrava zadarmo jako včera. Pak jsme se zvedli, ale bohužel v pátém setu, když jsme to měli dobře rozehrané, tak si myslím, že jsme to nezahráli jak hlavou, tak takticky dobře. Je to 1:1. A jedeme do Ostravy. “

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes jsme asi zapomněli, že se play off nehraje na jedno vítězství, ale na čtyři. První dva sety, které jsme prochrápali už jsme nedokázali dotáhnout do konce. I když jsme dobře stahovali, tak si Ostrava za dnešní výkon vítězství zaslouží. “

Matěj Šmídl (kapitán VK Ostrava, s.r.o.): „Dva sety jsme si plnili to co jsme si řekli, do posledního snad balónu, také to tak vypadalo. Pak jsme vypadli z koncentrace. Třetí set jsme v koncovce prohráli,  tam jsme udělali nějaké chyby, přišel Ondra Hudeček s výborným servisem, my jsme ho odztrátovali až po třetím nebo čtvrtém balónu. Čtvrtý set pak velká habaďura, ale jsme rád za tiebreak, který jsme zvládli, protože zase tam byl Ondra Hudeček, který výborně podává, Godzi, který výborně brání a vedli asi o tři míče, ale jsme rád, že jsme to zvládli.“

Zdeněk Šmejkal (trenér VK Ostrava, s.r.o.): „Dnešní utkání z naší strany bylo určitě více povedené, samozřejmě divácky atraktivní, a zase jako vždycky v tiebreaku rozhoduje více štěstí. My jsme se úplně zázrakem vrátili za stavu 5:1 a snad 6:2 do zápasu a nejdůležitější poznatek můj je, že v těch nejkritičtějších chvílích jsme přestali dělat chyby, což je velký posun proti minule.“

Do prvního setu Ostrava vlétla a hned vede o dva body. Hosté velmi tlačí na servis, ten včera nebyl zrovna údernou zbraní Ostravy. Karlovarsko se pomalu rozjíždí, ale přesto jdeme do prvního TTO za stavu 5:8 z pohledu Karlovarska. Po TTO se opírá do servisu ostravský Šulista a získává další dva body pro Ostravu ( 5:10 ). Trenér Novák žádá TO. Další tvrdý servis Šulisty a Karlovarsko má problémy. Jedním bodem sice snižuje, ale další tři body přidává Ostrava a trenér Novák žádá již druhý TO ( 6:13 ). Karlovarsko částečně koriguje skóre ( eso Končál ) a do druhého TTO jdeme za stavu 11:16 z pohledu domácích. Po TTO se do útoku opírá kapitán Hudeček 12:16. Hostující Šmídl přidává dva body po esu 12:18. Úspěšné bloky Široký – Zmrhal  proti kapitánovi Šmídlovi 14:18. Další technická chyba Karlovarska ( 4 odbití ) a stav 14:20. Za stavu 16:21 přichází na servis Zdeněk Málek. Servis není tvrdý, ale přesně umístěný a následná rozehra Ostravy je nepřesná. Karlovarsko má šanci na bod, čehož využívá domácí Kriško. Každé družstvo pravidelně ztrátuje a jsme na konci setu 19:24. Ostrava získává set závěrečným esem. Konec 19:25 z pohledu domácích.

Od začátku druhého setu si Ostrava vytváří dvoubodové vedení. Za stavu 4:6 Ostrava získává další break bod. Karlovarsku dnes zatím nejde tvrdý servis jako včera. Do prvního TTO jdeme za stavu 5:8 z pohledu Karlovarska. Následuje špatný příjem Karlovarska a jednoduchý útok středem Ostravy 5:9. Další útok Karlovarska do bloku a trenér Novák žádá TO ( 5:10 ). Další špatný příjem Marka Zmrhala a jednoduchý útok soupeře ( 5:11 ). Následně Kriško koriguje stav 6:11. Karlovarsku dnes nejen nejde servis, ale ani příjem. A první tvrdé podání s bodem od kapitána Hudečka ( 8:12 ). A další servis nebyl hned bodem, ale díky špatné rozehrávce Ostravy kapitán Šmídl smečuje do připraveného bloku Karlovarska. Následuje TO Ostravy ( 9:12 ). PO technické servisu Hudečka, Šmídl smečuje do anténky. A další rána na servisu od kapitána Hudečka a přímý bod. Ostrava střídá a přichází Šoltys ( 11:12 ). Útok Davida Janků z pipe 11:13. Karlovarsko snižuje Kriškem na 12:14. David Janků je proti a přidává bod Ostravy. Velmi dobře hraje dnes David Janků. Za stavu 13:14 dochází ke střídání nahrávačů, přichází Štefko k posílení obrany. Po ráně na servisu Kriška, přichází technická chyba Ostravy a je srovnáno. Vrací se ostravský Šmídl. Po chybě Kriška na servisu, vše opravuje středem karlovarský Široký. Následuje chyba ostravského Šulisty a do druhého TTO jdeme za stavu 16:15 z pohledu Karlovarska. Karlovarsko se zvedá a získává break bod ( 18:16 ) po bloku. Útok Kriška z druhého sledu 19:17. Po nedorozumění Karlovarska bod pro Ostravu 19:18 a následné tvrdé podání Davida Janků a Ostrava srovnává 19:19. Karlovarsko TO. Ostrava přidává další dva body. Servis Davida Janků dělá Karlovarsku problémy. Za stavu 19:21 přichází na posílení obrany Málek. Po tvrdém servise kapitána Hudečka Karlovarsko srovnává na 21:21. Ostrava přidává bod a zároveň střídá, přichází na podání Vašina a špatný příjem Zmrhala a bod pro Ostravu. Další bod pro Ostravu je tu set ball ( 21:24 ). Na podání přichází Treial. Jeho podání sice dělá Ostravě starosti, ale blok Karlovarska směřuje do autu. Konec setu 22:25 z pohledu Ostravy.

Karlovarsko ve třetím setu nechává Ostravu proměnit break bod, ale vzápětí si ho bere zpět ( 2:2 ). Houpačka pokračuje a Ostrava vede 6:4. Po technické chybě, jinak dnes neomylného Davida Janků, Karlovarsko srovnává a navíc Michal Kriško přidává bod po svém servisu ( 7:6 pro Karlovarsko ). Vzájemná ztráta a do prvního TTO jdeme za stavu 8:7 z pohledu domácích.  Dva body Ostravy a stav se otáčí 8:9 z pohledu Karlovarska. Útok středem Michala Sukuby a je srovnáno. Ostrava útočí také středem - David – a Ostrava vede 10:9. Navíc Ostrava přidává dva body a trenér Novák žádá TO ( 9:12 ). Po TO útok středem Tomáše Širokého a navíc jeho blok a stav je 11:12. Končálova plachta a bloky Širokého s Kriškem 12:12. Další špatná rozehra Ostrava a lahůdka pro kapitána Hudečka 13:12 pro Karlovarsko. Trenér Šmejkal žádá TO. Další chyba Ostravy – smeč do autu ( 14:12 ). Páska pomáhá Davidovi Janků při servisu a stav je srovnán 14:14. Přichází „ulívka“ Odry Hudečka 15:14. Další bod přidává Marek Zmrhal když vytlouká ostravské bloky. Přichází druhý TTO 16:14 z pohledu Karlovarska. Po TTO přichází bloky Marka Zmrhala ( 17:14 ). Karlovarsko se zlepšilo na přihrávce a v tomto setu z toho těží. Dnešní výkon rozhodčích je velmi dobrý, vidí i velmi jemné teče, ke kterým se hráči následně přiznávají a palcem nahoru chválí obě družstva rozhodčí. Obě družstva nyní chybují na servisu a jsme ve stavu 21:18. Následuje technická chyba Ostravy ( přešlap zadního hráče ) stav 22:18. Koncovka se blíží a Karlovarsko nechce koncovku pustit a proto Hudeček přidává další bod při útoku. Stav 23:20 a Karlovarsko střídá k posílení přijmu, přichází Málek. Tomáš Široký posílá Karlovarsko do set ballu.
( 24:20 ). Kapitán Šmídl koriguje stav na 24:21. Přichází technická chyba Ostravy – tažený míč – a končí nám set za stavu 25:21 pro Karlovarsko.

Karlovarsko začíná čtvrtý set excelentními 5 bloky v řadě na což trenér Šmejkal reaguje TO. Následuje technická chyba Ostravy ( přešlap zadního hráče ) stav 6:0. Ostrava začíná korigovat stav na což musí reagovat trenér Novák TO ( 9:5 ). Po něm přidává bod Marek Zmrhal a další bod pro Karlovarsko zařizuje sama Ostrava další technickou chybou ( 4 odbití ). Další chyba Ostravy ( 13:6 ). Karlovarsku v tomto setu se vrátilo ke své hře ze včerejšího dne, která dělá Ostravě problémy. Do druhého TTO jdeme po technické chybě Ostravy ( dotek sítě ) za stavu 16:8. Plachtící servis Končála na světě jsou další dva body pro Karlovarsko. Ostrava reaguje střídáním Balona za Janků. Další chybný útok Ostravy – 19:8. Kapitán Hudeček je v tomto setu neomylný na útoku( 20:9 ). U Ostravy další střídání odchází Biernát a přichází Vašina. Hudeček kazí servis 20:10 a Ostrava to Karlovarsku vrací stejnou mincí ( 21:10 ). Za stavu 22:11 přichází nahrávač Štefko za Končala. Michal Kriško se staví na servis a Karlovarsko získává další bod. Ostrava střídá Kotase a přichází Lach ( 23:11 ). Přichází dva body Ostravy po nepřesné nahrávce domácího Štefka. Další bod Ostravy při vytlučení bloků domácích a trenér Novák reaguje střídáním Zmhala za Málka. Další nepřesný příjem Karlovarska a domácí trenér žádá TO ( 23:15 ). Po TO ostravský Šulista podává do sítě a máme tu set ball pro Karlovarsko. Málek vrací Ostravě bod po zkaženém servise. Následuje „ulívka“ Kriška a chyba při nahrávce Ostravy. Set končí vítězstvím Karlovarska 25:16.

Pátý set je vždy sázkou do loterie. Uvidíme jak si s tím družstva poradí.

Podávat začíná Karlovarsko a získává první bod po chybě Ostravy ( přešlap zadního hráče ). Matěj Šmídl srovnává útokem. Další chyba Ostravy na podání a další technická chyba ( dotek sítě ). Karlovarsko vede 3:1. Další bod přidává Marek Zmrhal, kdy si poradil s delší nahrávkou. Trenér Šmejkal  žádá TO, po kterém získává další bod 5:1. Ostrava koriguje tvrdou smečí na 5:2, ale bod přidává i Karlovarsko ( 6:2 ). Ostravský Šulista útočí bez bloku ( 6:3 ). Kapitán Ostravy přidává dvě esa stav 6:5 a trenér Novák žádá TO. Po TO útočí Michal Sukuba a stav se mění ve prospěch Karlovarska 7:5.  Chyba v nahrávce a Ostrava srovnává na 7:7. Bod do střídání stran přidává Karlovarsko 8:7. Ani tvrdý servis nepomáhá a David Janků srovnává na 8:8. Ostravský Kotas posílá podání do těsného autu 9:8. Po sporném míči Ostrava srovnává. Karlovarský blokař Tomáš Široký útočí do bloku a Ostrava vede v pátém setu 10:9 a trenér Novák žádá druhý TO. Útok Kriška po TO srovnává skóre na 10:10 a trenér Novák posílá do pole Málka. Kapitán Hudeček přidává bod 11:10. Ostrava také střídá přichází Lach místo Davida. Kapitán Hudeček přidává další bod. Trenér Šmejkal žádá TO ( 12:10). Nastává zkrat a Ostrava srovnává na 12:12.  Následně Ostrava přidává další body, Karlovarsko pouze koriguje. Poslední bod Ostrava získává vytlučením Karlovarských bloků. Zápas končí ve prospěch Ostravy 15:13 a série se stěhuje do Ostravy za stavu 1:1 na zápasy.

Autor: Za tým Karlovarska Jan Meruna

Vypracoval: Mgr. Michal Mezera