MEVZA mistrovství střední Evropy U18 v Praze
MEVZA mistrovství střední Evropy U20 v Praze
26.1.2016

Parádní volejbalovou podívanou zvládlo lépe Karlovarsko, Odolena Voda bere bod

AERO ODOLENA VODA - VK ČEZ KARLOVARSKO

V dohrávce 15.kola UNIQA volejbalové extraligy mužů se představilo domácí AERO proti Karlovarsku. Před televizními kamerami se odehrál zápas na 5 setů, v tie-breaku byli úspěšnější hosté a odvezli si dva body, díky kterým se posunuli zpět na třetí místo tabulky.

Domácí: AERO Odolena Voda - Hosté:  VK ČEZ Karlovarsko

Výsledek: 2:3 (21:25,25:21,17:25,25:19,11:15)

Domácí

Filip Kramar (kapitán AERO Odolena Voda): „Utkání jako na houpačce. Bohužel pro nás s horším koncem pro nás. I přesto si myslím, že to byl dobrý volejbal s hezkými výměnami. Rozhodovalo více chyb na naší straně. Získali jsme jeden bod, který může v konečném důsledku také rozhodovat.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Z naší strany to bylo bojovné utkání. Přiváděli jsme Karlovarsko do úzkých, v tie-breaku jsme byli méně důrazní na útoku a to rozhodlo ve prospěch Karlovarska. Jinak s nasazením a předvedenou naší hrou jsem spokojený.“

Hosté

Tomáš Široký (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes vyhrál ten, komu šel v setech servis a lépe dokázal ztrátovat. V koncovce pátého setu jsme byli šťastnější my a vyhráli ho.“

Petr Brom (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Čekali jsme těžký zápas, to se potvrdilo. AERO je doma těžký soupeř. Po našem vedení 2:1 Odolena Voda vsadila na servis a dokázala nás ubránit. V tie-breaku jsme byli úspěšnější my. Musím pochválit střídající hráče, protože nás v každém setu podrželi.“

Domácí hráči vstoupili do dnešního zápasu ve velkém stylu a rychle se ujali vedení o tři body. Jak rychle ale domácí vedení získali, stejně rychle ho také ztratili. Karlovarsko se před polovinou setu dostalo samo do vedení, domácí hráči ale obranou na síti a v poli dokázali otočit a znovu vedli o jeden bod. Zlom v setu nastal při podání Szczerbaniuka, který zaznamenal eso a domácí dále nemohli složit svůj útok. Karlovarsko si koncovku pohlídalo a ujalo se vedení 1:0.

Druhý set byl velmi vyrovnaný od začátku. Oba týmy se držely a rozdíl nebyl více jak dvoubodový. Před koncovkou se domácím podařilo uhrát bodové míče a vytvořilo si tím skvělou pozici do koncovky.  V ní byli jistější a stav setů se vyrovnal na 1:1.

Třetí set byl vyrovnaný, ale ve vedení se drželi hosté z Karlovarska. V polovině setu začali přidávat body díky bodovým rozehrám a set spěl k výhře Karlovarska. To se také stalo a bez komplikací v koncovce setu se dostali hosté do vedení 2:1.

Čtvrtý set měl podobný průběh jako druhý, AERO rychle vedlo, ale o svůj náskok rychle přišlo. Polovina setu se vyznačovala ztrátovanou na obou stranách. Změnu režie přinesly až výměny při podání domácího blokaře Pajmi. Ten zaznamenal eso a dále tlačil hostujícího nahrávače Bartoše od sítě. Karlovarsko nedokázalo otočit a domácí byli na koni. V koncovce se už nic dramatického nestalo, AERO vyhrálo set a vyrovnalo na 2:2.

Tie-break začalo lépe Karlovarsko, pro bloku vedlo 2:0, ale domácí díky velké bojovnosti dokázali stav otočit. Změna stran proběhla za stavu 8:5 pro domácí. Bohužel domácí pak nedokázali kvalitně zaútočit a hosté zaznamenali 5 bodů v řadě a sami se ujali vedení 10:8. V koncovce byli domácí pod tlakem a nedařilo se jim. Karlovarsko vyhrálo v tie-braku 15:11 a v celém zápase 3:2.

Utkání provázela skvělá atmosféra, za nichž vedení klubu i samotní hráči s realizačním týmem moc děkují.

Autor: Tomáš Havlát

Budějovice získaly nového univerzála, na jih Čech míří Chilan Gevert

Novým univerzálem Českých Budějovic se stal sedmadvacetiletý Chilan Sebastian Gevert. Ten přestupuje na jih Čech z německého celku SWD Powervolleys...

Karlovarsko má nového nahrávače

Volejbalisty Karlovarska posílil slovenský reprezentační nahrávač Daniel Končál, který nahradil Pavla Bartoše, mířícího do Benátek nad Jizerou.

Jan Štokr se vrací do italské soutěže, působit bude v Trentu

Univerzál Jan Štokr se po třech letech vrací do Itálie. Od nové sezóny bude působit v mužstvu Trentu, kam se vrací po třech letech.

Staropramen Cool Český pohár mužů a žen již tento víkend

O tomto víkendu je na programu v areálu Beachklubu Ládví Staropramen Cool Český pohár mužů a žen. Více info na webových a facebookových stránkách...