26.1.2016

Parádní volejbalovou podívanou zvládlo lépe Karlovarsko, Odolena Voda bere bod

AERO ODOLENA VODA - VK ČEZ KARLOVARSKO

V dohrávce 15.kola UNIQA volejbalové extraligy mužů se představilo domácí AERO proti Karlovarsku. Před televizními kamerami se odehrál zápas na 5 setů, v tie-breaku byli úspěšnější hosté a odvezli si dva body, díky kterým se posunuli zpět na třetí místo tabulky.

Domácí: AERO Odolena Voda - Hosté:  VK ČEZ Karlovarsko

Výsledek: 2:3 (21:25,25:21,17:25,25:19,11:15)

Domácí

Filip Kramar (kapitán AERO Odolena Voda): „Utkání jako na houpačce. Bohužel pro nás s horším koncem pro nás. I přesto si myslím, že to byl dobrý volejbal s hezkými výměnami. Rozhodovalo více chyb na naší straně. Získali jsme jeden bod, který může v konečném důsledku také rozhodovat.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Z naší strany to bylo bojovné utkání. Přiváděli jsme Karlovarsko do úzkých, v tie-breaku jsme byli méně důrazní na útoku a to rozhodlo ve prospěch Karlovarska. Jinak s nasazením a předvedenou naší hrou jsem spokojený.“

Hosté

Tomáš Široký (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes vyhrál ten, komu šel v setech servis a lépe dokázal ztrátovat. V koncovce pátého setu jsme byli šťastnější my a vyhráli ho.“

Petr Brom (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Čekali jsme těžký zápas, to se potvrdilo. AERO je doma těžký soupeř. Po našem vedení 2:1 Odolena Voda vsadila na servis a dokázala nás ubránit. V tie-breaku jsme byli úspěšnější my. Musím pochválit střídající hráče, protože nás v každém setu podrželi.“

Domácí hráči vstoupili do dnešního zápasu ve velkém stylu a rychle se ujali vedení o tři body. Jak rychle ale domácí vedení získali, stejně rychle ho také ztratili. Karlovarsko se před polovinou setu dostalo samo do vedení, domácí hráči ale obranou na síti a v poli dokázali otočit a znovu vedli o jeden bod. Zlom v setu nastal při podání Szczerbaniuka, který zaznamenal eso a domácí dále nemohli složit svůj útok. Karlovarsko si koncovku pohlídalo a ujalo se vedení 1:0.

Druhý set byl velmi vyrovnaný od začátku. Oba týmy se držely a rozdíl nebyl více jak dvoubodový. Před koncovkou se domácím podařilo uhrát bodové míče a vytvořilo si tím skvělou pozici do koncovky.  V ní byli jistější a stav setů se vyrovnal na 1:1.

Třetí set byl vyrovnaný, ale ve vedení se drželi hosté z Karlovarska. V polovině setu začali přidávat body díky bodovým rozehrám a set spěl k výhře Karlovarska. To se také stalo a bez komplikací v koncovce setu se dostali hosté do vedení 2:1.

Čtvrtý set měl podobný průběh jako druhý, AERO rychle vedlo, ale o svůj náskok rychle přišlo. Polovina setu se vyznačovala ztrátovanou na obou stranách. Změnu režie přinesly až výměny při podání domácího blokaře Pajmi. Ten zaznamenal eso a dále tlačil hostujícího nahrávače Bartoše od sítě. Karlovarsko nedokázalo otočit a domácí byli na koni. V koncovce se už nic dramatického nestalo, AERO vyhrálo set a vyrovnalo na 2:2.

Tie-break začalo lépe Karlovarsko, pro bloku vedlo 2:0, ale domácí díky velké bojovnosti dokázali stav otočit. Změna stran proběhla za stavu 8:5 pro domácí. Bohužel domácí pak nedokázali kvalitně zaútočit a hosté zaznamenali 5 bodů v řadě a sami se ujali vedení 10:8. V koncovce byli domácí pod tlakem a nedařilo se jim. Karlovarsko vyhrálo v tie-braku 15:11 a v celém zápase 3:2.

Utkání provázela skvělá atmosféra, za nichž vedení klubu i samotní hráči s realizačním týmem moc děkují.

Autor: Tomáš Havlát