18.11.2017

Ústí nad Labem vzalo po bojovném výkonu úřadujícímu mistru první set

V 8. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 největší souboj viděli v Ústí nad Labem. Úřadující mistr sice zvítězil 3:1, ale kromě posledního setu rozhodovaly nejtěsnější koncovky. ČZU si celkem s přehledem poradilo zatím s nezvítězivší a zraněními pronásledovanou Odolenou Vodou a Ostrava v Karlových Varech nepotvrdila kvalitní výkon z předešlého kola proti Kladnu. Určitě se nečekalo tak hladké vítězství Brna v Příbrami. Toto kolo bude dohráno TV utkáním Kladna s Benátkami nad Jizerou v pondělí 20. 11. 2017 od 18.00 a Dukly Liberec se Zlínem 23. 11. 2017 také od 18:00.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK OSTRAVA

Do Karlových Varů přijel soupeř, který velmi dobře hrál se silnými soupeři v posledních 14 dnech. Proto pokora je na  místě. Utkání se ale vyvinulo jinak a Ostrava odjíždí s rychlou porážkou 3:0 za 78 minut.

č.: 47  dne: 18. 11. 2017 v hod.:16:00

VK ČEZ Karlovarsko – VK Ostrava  3:0 (25:13, 25:15, 25:20 )

Rozhodčí: Dmejchal M., Velinov E., Koutník P., Kindermanová L.

Počet diváků:  881

Domácí: Hudeček, Prešinsky, Kriško, Zmrhal, Treial, Ropret,  libero Pfeffer.  Střídali:  Málek, Rejlek, Štefko

Hosté:  Janků, Kotas, Šmídl, Vašina, David, Biernat,  libero Sobczak.  Střídali: Nugent, Balon, Šoltys, Bořuta

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi za vítězství, Ostravě se to dnes moc nepovedlo, ale doufám, že příští utkání, které hrajeme venku, současnou hru potvrdíme .“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Poděkování patří klukům, kteří celý týden velmi dobře pracovali a během celé hry dodržovali taktický plán a výsledek je jim odměnou. Velké poděkování patří i našim fanouškům, kteří nás ženou za každým bodem. “

Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): „Gratuluji Karlovým Varům ke třem bodům. Nebyli jsme schopni vůbec přijmout, přihrát, nahrát či od útočit. S žádnou herní činností jsme nebyli spokojeni. Myslím si, že to byl náš nejhorší zápas této sezóny a tak si nemůže dovolit hrát. Co více dodat.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Předvedli jsme nejhorší výkon v dosavadních osmi kolech. Karlovarsko hrálo dobře, vyšlo jim vše a my jsme nebyli asi moc nachystaní na domácí. Dobrý výkon od domácích a špatný od nás a matematika je pak jasná.“

Od začátku prvního setu domácí nenechali nic náhodě. Věděli, jak Ostrava hrála poslední utkání se silnými týmy. Dodržování herní taktiky bylo základem úspěchu. V prvním setu Karlovarsko nedalo Ostravě žádnou šanci. Set končí na stavu 25:13 pro Karlovarsko.

Začátek setu patří Ostravě resp. pouze první dva body. Následná hra přináší většinu bodů Karlovarsku. Důrazný servis a následné přesné bloky jsou úspěchem. Jedno zaváhání domácích zastavuje trenér Novák za stavu 17:12 pro Karlovarsko. Od tohoto TO hosté uhrávají pouze tři body, ale Karlovarsko osm a set končí za stavu 25:15 pro domácí.

Třetí set je již v režii domácích resp. začátek. Domácí polevují za stavu 21:11, kdy hosté uhrávají čtyři body po sobě. Trenér Novák žádá TO, aby hru nastavil do původních kolejí. Karlovarsko přidává další body, ale hosté také a proto trenér domácích zastavuje pro jistotu hru po druhé za stavu 24:20. Poslední bod přichází za aplausu celé haly. Set končí za stavu 25:20 pro Karlovarsko.

Autor: Tým Karlovarska

VK PŘÍBRAM – VOLEJBAL BRNO

V 8. kole volejbalové UNIQA extraligy se utkaly týmy Příbrami a Brna. Podle předzápasových kurzů byla Příbram favoritem, ovšem samotný průběh utkání tuto mylnou předpověď jasně vyvrátil. Brno nedalo Příbrami vůbec šanci a odváží si s sebou všechny tři body.

č.: 48, dne: 18. 11. 2017, v hod.: 17:00

VK Příbram – Volejbal Brno 0:3 (15:25, 20:25, 22:25)

Rozhodčí: Bohačík R., Spáčil L.

Počet diváků: 822

Domácí: Mikulenka, Živanovič, Böhm, Passier, Renovica, Pantič, libero Juračka. Střídali: Hrdý, Suda, Kuchař, Kohlmann

Hosté:  Handlíř, Pražák, Boula, Hrazdíra, Klapal, Okosanovič, libero Weber

Martin Böhm (kapitán domácích): „Soupeř dnes neudělal moc chyb, hrál dobře na ztrátu, mohl se opřít o jejich účko Okosanoviče a kapitána Hrazdíru, což jsou jejich dva nejlepší hráči. My jsme dnes bohužel nepředvedli nic, špatně jsme přihrávali a nezatlačili jsme je ani na ztrátu, ani jsme si neuhráli bodovky, takže velmi špatný výkon z naší strany.“

Martin Kop (trenér domácích): „Vůbec jsme se dnes nevyrovnali s přihrávkou, honili jsme každý balón na pěti, šesti metrech, nepočítám raději ani kolik jsme dostali přímých es, ale s takovou přihrávkou hrát prostě nemůžeme. Brno dávalo servis a bránilo, my jsme dělali hrubé technické chyby, například když už se nám je podařilo dostat pod tlak, tak zkazíme servis po timu, zkazíme servis, když vystřídáme, prostě základní chyby. Ve druhém setu si čapneme bodovky a dvakrát to nahrajeme tak, že to nejde zasmečovat, takhle se zkrátka s Brnem hrát nedá, dnes jsme si nezasloužili vyhrát.“

Michal Hrazdíra (kapitán hostů):  „Myslím, že dnes rozhodl servis a následná obrana, kde jsme Příbram přehráli, hlavně jsme zvládli odpřijímat jejich ne úplně příjemný servis hlavně s jinýma balonama (mikasa), a v tom byl klíč k dnešní výhře.“

Ondřej Marek (trenér hostů): „Pro nás dopadlo utkání velmi dobře, vyhrát 3:0 v Příbrami je pro nás velmi cenné vítězství. Myslím, že jsme dnes velmi dobře podávali a bránili na síti, my jsme se těmto aktivitám poctivě věnovali posledních 14 dní a myslím, že dnes to přineslo ovoce.“

Do prvního setu vlétlo Brno jak uragán, bez chyb a s plně koncentrovaným výkonem. Zpočátku se první čtyři ztráty domácí Příbram držela, ale poté ji začalo Brno jasně přehrávat a rozdíl ve skóre neustále narůstal. Skvěle hrál univerzál hostů Stefan Okosanovič, který se uvedl zkaženým útokem, ovšem pak to byla jeho hra bez dalších chyb. Příbram nepředvedla prakticky nic a Brno zvítězilo obrovským rozdílem 25:15.

Ve druhém setu to byl prakticky stejný příběh s tím, že Příbram lehce přidala na tempu, ale na Brno to stále nestačilo. V rozhodujících chvílích měli hosté jasně navrch, mohli se opřít o univerzála a také mladého smečaře Tadeáše Handlíře, který předváděl skvělý výkon na útoku i na servisu. Do koncovky šli hosté s pětibodovým náskokem a ten také udrželi až do konce setu.

Třetí set byl ze všech tří nejvyrovnanější, v něm už sem tam předvedlo nějakou tu chybičku i Brno, a přestože už od začátku setu hosté vedli, před koncovkou se stav utkání srovnal na 20:20. Pak ale přišly další dvě chyby Příbrami a po zkaženém servisu při taktickém střídání Příbrami byl stav už 21:24 a domácí Příbram už těžko mohla s tímto stavem něco udělat. Utkání ukončil razantním útokem Okosanovič, který dosáhnul úspěšnosti 81% na útoku, přidal navíc jeden blok a 3 body ze servisu, čímž se stal s 25 body ve třech setech jednoznačně nejlepším hráčem utkání.

Autor: Štěpán Chvosta

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po minisérii tří výher v řadě nad extraligovými kluby včetně Českého poháru,  chtělo Ústí předvést svým fanouškům proti aktuálnímu mistru ČR kvalitní volejbal. To se jim podařilo, ale bez bodového zisku. Č. Budějovice  přijeli do Ústí jako velký favorit. Zápas nepodcenili,  ale o tři body museli hodně zabojovat. První tři sety byli domácí zcela vyrovnaným soupeřem a rozhodovalo se v koncovkách. V těch se hosté projevili jako vyzrálejší a odvážnější tým. Ústí však dalo ochutnat Č. Budějovicím, jak chutná první prohraný set v této sezóně.

č.: 44  dne: 18. 11. 2017 v hod.: 16:30

SK Volejbal Ústí nad Labem -  VK Jihostroj České Budějovice   1:3 (23:25, 27:25, 23:25, 17:25)

Rozhodčí:  Buchar Tomáš, Krtička Jan

Počet diváků:    602

Domácí: Tibitanzl Martin, Bartůběk Luboš, Batrůněk Vitěslav, Prajzler Matěj, Kramar Filip, Vanags Toms, libero Pondělíček Martin, Kořínek Jiří. Střídali: Šulava Martin, Vodvárka Jan

Hosté: Palgut Filip, Michálek Petr, Mach Radek, Křesťan Filip, Fila Tomáš, Ondrovič Peter, libero Kryštof Martin. Střídali: Halaba Pawel, Kupilík Filip, Šotola Marek

Kramár Filip (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Hezký zápas, skvělá atmosféra, škoda jen, že jsme neurvali alespoň bod. Za předvedený  výkon jsme si ho zasloužili. Díky všem divákům za skvělou podporu.“

Brom Petr ( trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Pochvala hráčům za snahu a bojovnost. Favorita jsme zase potrápili, ale bez našeho bodového zisku. Rozhodovaly koncovky a ty jsou vždy o chybě a sebedůvěře. Jinak opět děkuji za skvělou atmosféru a myslím si, že jsme naše diváky svým výkonem nezklamali. “

Mach Radek  (kapitán VK Jihostroj Č. Budějovice): „Soupeř podal velice sympatický výkon především na servisu, čímž nám znepříjemnil především útok. Díky pomoci z lavičky se nám však povedl obrat a nakonec jsme zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.“

Dvořák René (trenér VK Jihostroj Č. Budějovice): „Jsem rád za tři body. Domácí podali velmi dobrý výkon. My jsme se zápasem trochu protrápili. Nebyli jsme tři sety schopni uškodit domácím servisem a proto jsme i hůř bránili. Pomohli všichni hráči, co přišli na hřiště  a za to jim patří dík.“

Popis utkání

Domácí vstoupili do utkání velice koncentrovaně a odhodlaně, drželi vyrovnané skóré kvalitním servisem a tvrdým útokem Kramára až do stavu 23:23. Za tohoto stavu  domácí  vyprodukovali   dvě drobné nepřesnosti v mezihře, připravili se o možnost zaútočit na bod a hosté trestali. Využívají toho k zisku  prvního setu.

Druhý set  pokračují domácí v kvalitním výkonu a  velice rychle vedou 8:4. Po TT navýší vedení dokonce na 12:5 a diváci jsou v euforii. Na servis, ale přichází Křesťan a tvrdým servisem upravuje skóré na 12:12. Začíná klasická přetahovaná o vedení, kdy žádné z družstev nenachází činnost, která by vedla k zisku série bodů a tak se jde opět do koncovky za stavu 23:23. Tentokrát jsou úspěšnější domácí díky obraně v poli a razantnějšímu útoku.

Průběh třetího setu pokračuje v podobném scénáři jako první dva sety. Do stavu 14:14 nedokáže žádný tým získat  náskok. O  dvoubodové vedení hostů se opět postará Křesťan kvalitním servisem a pomohou i střídači na straně Budějovic.  Hosté jdou do koncovky s vedením 20:24, ale domácí bojovností v obraně zle dotahují, trenér Dvořák vybírá oba  oddechové časy a teprve čtvrtý setbal hosté využívají k vedení 1:2.

Až ve čtvrtém setu začínají hosté plnit roli favorita. Jdou zásluhou obrany na síti do  vedení  o tři body 9:12. Neprostupný blok Budějovic upravuje stav na 14:19 a nedovolí domácím  pomýšlet na obrat ve skóre. Ti začínají chybovat v útoku a  set  jednoznačně  získávají hosté 17:25.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav

VOLLEYTEAM ČZU PRAHA – AERO ODOLENA VODA

O důležité body přijede bojovat do haly na pražských Lužinách AERO Odolena Voda, která získala za sedm odehraných kol pouze bod. Pražský tým získal bodů pět a očekává se tedy velká bitva o potřebné body do play off. Šťastnějším týmem v sobotním listopadovém zápase byl tým ČZU Praha, který ve vyrovnaném zápase vyhrál v poměru 3:1 na sety.

č.: 43  dne: 18. 11. 2017  v hod.: 20:00

VolleyTeam ČZU Praha – AERO Odolena Voda  3:1 (19, 22, -23, 20)

Rozhodčí: Peloušek J., Kovář V.

Počet diváků: 412

Domácí: Kuliha, Patočka, Démar, Šulc, Krajčovič, Kuboš, libero Kop, Kovařík. Střídali: Kočka, Pavelka

Hosté: Licek, Mikula, Russell, Václavík, Hadrava, Carabali, libero Turis. Střídali: Holčík, Václavík, Kotrch,

Matyáš Démar (kapitán VolleyTeam ČZU Praha): Důležité tři body z tohoto zápasu. Zvládnutí čtvrtého setu bylo klíčové.“

Miroslav Malán (trenér VolleyTeam ČZU Praha): „Nervy drásající zápas se šťastným koncem pro náš tým.“

Marek Mikula (kapitán AERO Odolena Voda): „Celkem vyrovnaný zápas. V každém setu rozhodly ať už naše chyby nebo výborný servis soupeře. Body, které jsme si na začátku setu vždy získali, jsme okamžitě ztratili a díky tomu zápas prohráli.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): „Soupeři jsme pomáhali nevynucenými chybami na útoku a zároveň jsme byli horší na servisu. Přihrávali jsme lépe, nicméně pouze třetí set se nám vydařil. Rychle ztrácíme nabité vedení a nedokážeme držet soupeře pod tlakem.“

První set potvrzují domácí hráči výbornou formu z předchozích, alespoň domácích zápasů. Domácí hráči trápí soupeře na přihrávce, dávají jedno eso za druhým a pokud servis neskončí přímým bodem, tak si s hostujícím útokem poradí při obraně na síti. Při prvním TT vedli domácí hráči 8:6, při druhém dokonce 16:9. V závěrečné části setu domácí lehce povolili otěže a toho hned Aero využilo a připsalo si pár bodů navíc, které však vítězství domácích v setu nijak neohrozilo. ČZU vyhrává 25:19.

Začátek druhého setu domácím absolutně nevyšel. Po výborném servisu Licka a několik chybách na útoku prohrávají 1:6. Domácím se nedaří ve druhém setu přihrát tvrdý hostující servis, a tak prohrávají 4:11. I přes to, že domácí prohrávali o několik bodů, tak v setu nakonec vyhráli 25:22. Hosté udělali spoustu nevynucených chyb jak na útoku, tak při příjmu.

Třetí set byl doposud nejvyrovnanějším setem, který skončil šťastněji pro hostující tým  a v to v poměru 25:23. Skóre se přelévalo ze strany na stranu co dva body. Hosté i domácí udělali spousty nevynucených chyb až se někdy zdálo, že nejsme na volejbalové extralize. Hosté urvali třetí set na svoji stranu a vynutili si tak čtvrtý set.

V čvrtém setu je to litý boj o každý bod. Hráči hostů se snaží dotáhnout zápas do pátého rozhodujícího setu. Domácí hráči svým tvrdým servisem jsou však proti tomu. V koncovce setu mají domácí hráči tříbodový náskok, který navyšují po špatném útoku hostů. Mikula na servisu a body jsou hned zpátky na hostující straně. Domácí nedovolili velký zvrat v zápase a koncovku setu si pohlídali a vyhráli 25:20.

Autor: Mgr. Richard Dupal

Zpracoval: Jiří Carba