25.3.2016

Čtvrfinále připomínající svým průběhem horskou dráhu se z Karlových Varů znovu vrátilo na kladenskou palubovku. Karlovarsko dokázalo otočit sérii na 3:2 a tak mohlo udělat tečku za prvním krokem v playoff. Jenže Kladno svým urputným bojem stav série vyrovnalo a po výhře 3:1 se bude rozhodovat o postupujícím v sedmém utkání.

Kladno volejbal.cz - VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (25:22, 25:19,17:25, 25:18) - stav série: 3:3.

Rozhodčí: Rychlík, Kořenek

Počet diváků: 750

Domácí: Trojan, van Haarlem, Bouza, Fokt, Křesťan, Cull, libero Václavík. Střídali: Nesvačil, Kozík

Hosté: Bartoš, Džavoronok, Sukuba, Kriško, Szczerbaniuk, Široký, libero Pfeffer. Střídali: Málek, Janků

Domácí

Kapitán:Borek Fokt (Kladno volejbal.cz): "Tentokrát nepomohl soupeři na servisu Džavoronok. Neměl žádnou úspěšnou sérii, nebo si jí nevybavuji. My jsme víc bojovali a před domácím publikem jsme to vyválčili a to rozhodně i ten sedmý zápas."

Trenér:  Milan Fortuník (Kladno volejbal.cz): "Překvapivě jsme v tom utkání nehráli v některých fázích dobře. Třeba jsme kazili jasné situace, nadruhou stranu soupeř přidal do tohoto utkání také časté a zbytečné chyby. Jsem moc rád za to, jak utkání dopadlo v náš prospěch."

Hosté

Kapitán: Tomáš Široký (VK ČEZ Karlovarsko): "Nešel nám servis a domácí tým zlepšil útok, to vidím jako klíčové momenty toho zápasu. V odvetě budeme muset zlepšit hlavně podání."

Trenér: Petr Brom (VK ČEZ Karlovarsko): "Rozhodil nás zkrátka první set. Potom už Kladno hrálo v eufórii a zápas vyhrálo. Musíme celkově zlepšit výkon a více se soustředit na nahrávku."

První set začal z obou stran velice opatrně a bylo vidět, že si obě mužstva jsou vědoma toho, že každé zaváhání může čtvrtfinále rozhodnout. Z toho pramenilo mnoho nevynucených chyb a pokažených podání jak ve hře Kladna, tak i Karlovarska. První výraznější vedení si udělal karlovarský tým, který vedl 9:12. Díky tomu však zlom setu nenastal - domácí volejbalisté dotáhli a začala opět vyrovnaná partie. V závěru první sady si Kladno vybojovalo především díky třem vynikajícím servisům van Haarlema první setbol, který i proměnilo - domácí se ujímají vedení 1:0.

Úvod druhého setu začal vyrovnaně. Výraznější bodový odstup si tentokrát udělal kladenský tým a tříbodové vedení se mu dařilo hlídat.  Když Kladno navýšilo náskok na 19:13, byl čas pro odechový tým hostí. Jenže i po něm pokračovalo domácí mužstvo v rozjetém tempu, díky kterému vyhrálo i druhou sadu v poměru 25:19.

Na začátku třetího setu ukázalo Karlovarsko znovu svojí sílu v těžkých částech čtvrtfinálové série. Dokázalo si vytvořit čtyřbodové vedení bylo vidět, že chce bojovat o výsledek i dále. Západočeši si pak už žádné komplikace nepřipustili a třetí sadu vyhráli 25:17.

Do čtvrtého setu vlétlo Kladno doslova po hlavě a rychle vedlo 4:1. Opatrnost z úvodu zápasu nechaly oba celky stranou a znovu se hrálo v pravém tempu vyřazovacích bojů. Vynikající atmosféra v hale vygradovala, když se domácím naskytl první matchball. Sedmset diváku sice jeho první využití nevidělo, ale to druhé se už povedlo. Kladenský tým vítězstvím 3:1 čtvrtfinále vyrovnal a rozhodne se až v sedmém utkání.

Autor: Lukáš Jůdl, foto a video: Michal Mezera

Nová fotogalerie: EX-M: AERO Odolena Voda - ČZU Praha

V sekci FOTOGRALERIE byly přidány nové fotografie, tentokrát z utkání Odolene Vody a ČZU Praha.

Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.