Výsledky 11. kola UNIQA Extraliga mužů 2015/16

Domácí: VK Ostrava, s.r.o. - Hosté: VK Jihostroj České Budějovice

Výsledek: 1:3 (25:22, 16:25, 20:25, 19:25)

Rozhodčí: Činátl, Buchar

Počet diváků: 450

Domácí: Čechmánek, Zapletal, Fořt, Kotas, Balon, Záhorský, libero Dohnal. Střídali: David.

Hosté: Habr, Fila, Mach, Maciel, Michálek, Sobotka, libero Kryštof. Střídali: Kraffer, Červinka.

Domácí

Kapitán: Petr Zapletal: Budějovicím pomohli hráči z lavičky naopak my jsme tam neměli koho vystřídat a bylo to v různých momentech vidět. Samozřejmě jsme udělali velké množství nevynucených chyb. Nicméně jsem spokojen s tím, jak jsme hráli bojovně, ale na Budějovice to samozřejmě nestačilo.

Trenér: Marek Tomáš: My jsme se na zápas velice těšili, přijel favorit favoritů. V euforii a s entusiasmem jsme chtěli nějaký bodík urvat, ale hosté nás přehráli volejbalově, vyrobili jsme obrovské množství nevynucených chyb, cifra bude určitě dvojmístná. S takovým výkonem se nedá vyhrát.

Hosté

Kapitán: Filip Habr: 1. Set jsme si prohráli vlastními chybami, naopak Ostrava nám svými chybami darovala druhý set. Stejně jako řekl trenér, pochvala střídajícím hráčům, tohle je pro nás strašně důležité, protože nám docházejí síly a je dobře, že tito hráči nám pomohli.

Trenér: Jan Svoboda: Ostrava předvedla dobrý výkon. Lepší, než předváděla na začátku sezóny. V 1. setu potrestala naše chyby. Chtěl bych pochválit naše střídající hráče, Červinku, Kraffera a nakonec i Filu, který se vrátil na post diagonálního hráče.

Ostrava dnes zažila volejbalový svátek, přijely Budějovice, které sice v úvodním setu padly, ale potom si vcelku suverénně dokráčela k vítězství a zaslouženě odváží 3 body.

Domácí vinou horší přihrávky od začátku utkání mírně ztrácejí. Záhorský zbalokován 4:6. Zapletal esem vyrovnává na 9:9. Petr Dohnal boduje! Jeho příjem přes propadl Habrovi pod rukou 16:14. Zapletal boduje i podruhé ze servisu, tentokrát mu pomohl dotek pásky 19:16. Maciel kazí podání 22:19. Jakub Balon z doskoku technickým úderem ukončuje 1. set 25:22.

Kraffer zablokován Fořtem 2:2. Zapletal 2 x po soběnečistě odehrál balon 3:4. Po delší době domácí chybují v útoku, napřed Záhorský do zámezí, následně Čechmánek do sítě 7:10. Sobotka ukončuje druhý set dvěma body z podání 16:25.

Balon zablokován 4:4. Oba týmy předvádějí obětavý volejbal, po jedné z mnoha dlouhých výměn se radují domácí 9:8. Sobotka útočí ze středu 15:18. Fila se prosazuje proti trojbloku 17:20. Záhorský zablokován 17:22. Michálek ukončuje 3.set útokem do hřiště. 20:25

Ostrava začíná 2 chybami 0:2. Fořt zablokován následně Michálek kazí podání 7:9. Sobotka sestřelil podáním Dohnala 7:11. Fořt nádherným útokem z pipu 13:15. Michálek teď předvedl obrovskou obětavost, skočil pro balon až do tribun mezi diváky, z následujícího protiútoku se však raduje Ostrava. David ještě dává naději domácím, blokem snižuje na 19:22. Hosté proměňují první mečbol  vítězí 19:25.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Domácí

Kapitán (Martin Böhm): Začali jsme hodně špatně, jako bychom patřili o 2 soutěže níž, nicméně poté se náš výkon naštěstí stabilizoval, měli jsme trochu štěstí v koncovce třetího setu, kdy jsme šli navrch, otočili jsme z nepříznivého stavu. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Šulisty, který hrál výborně a taky Kupilíka, který taky hodně pomohl.

Trenér (René Dvořák): Vstoupili jsme do zápasu velmi zakřiknutě, možná to bylo způsobeno také našim posledním výkonem v Praze, ale postupně jsme se dostávali do tempa a hráli jsme už potom vcelku solidní volejbal, po dlouhé době bez zábran. Hodně nám také pomohla vyhraná koncovka třetího setu. Děkuji hráčům za bojovnost a já doufám, že tuto bojovnost a nasazení přeneseme i do dalších zápasů.

Hosté

Kapitán (Barák Jan): Rozhodla koncovka třetího setu.

Trenér (Roman Macek): Myslím, že dnes hrál hodně roli servis, kdo líp podával, ten vyhrával sety, s výjimkou toho nesmyslu v koncovce třetího setu, kdy jsme předvedli absolutní ztrátu koncentrace a laxnost, kterou by si hráči na profesionální úrovni neměli dovolit.

V prvním setu dnešního utkání začali hosté o hodně lépe, naopak domácí předváděli katastrofickou hru a tak se nikdo nemohl divit stavu 2:8. Hosté dokázali předvádět mnohem lepší hru a útočili výborně především středem sítě. Domácí změnili nahrávače a hra se celkem stabilizovala, nicméně manko 6 bodů na hosty už nebylo možné stáhnout a tak se hosté ujali vedení 1:0 na sety.

Druhý set měl v podstatě naprosto opačný průběh s tím, že hosté získali ještě méně bodů než domácí v setu prvním. Zřejmě si mysleli, že se utkání vyhraje samo a příliš toho ve druhém setu nepředvedli. Stav byl tedy 1:1 na sety.

Třetí set byl asi nejvyrovnanější ze všech a oba týmy do něj vstoupily velmi vyrovnaně. Zlín přijel do Příbrami pouze s 10 hráči, a tak neměl moc možností postavit základní šestku jinak, takže i přes jasně prohraný druhý set nastoupili hosté ve stejném postavení. Celý set byl poměrně vyrovnaný, oba týmy dobře ztrátovaly a tahaly se o každý míč, nicméně před koncovkou se hostům podařilo odskočit a měli k dispozici pět setballů, které kupodivu nebyli schopni proměnit. Příbramští skvěle nadráželi všechny útoky soupeře a vždy úspěšně zakončovali až do té doby, než měli sami setball. Třetí set skončil nakonec poměrem 27:25 pro domácí Příbram, která si tento set vybojovala.

Ve čtvrtém setu začali o něco lépe domácí, ale postupem času se hra vyrovnala. Pak ale začali mít navrch domácí, kteří šli do útoku na 100% a odskočili na rozdíl 4 bodů. Pak už nedali hostům příliš šancí, aby dokázali s vývojem utkání ještě něco udělat a před tradičně nabitou halou ukončili utkání po čtyřech setech a připsali si důležité tři body do tabulky.

Štěpán Chvosta

č.:66 dne:  19.12.2015 v hod.: 18:00

Domácí: VK ČEZ Karlovarsko - Hosté: VK Benátky nad Jizerou

Výsledek: 3:2 (-15, 21, 23, -22, 12)

Rozhodčí: Kvarda P./Kořenek J./Ulč P./Kindermanová L./Zeman P.

Počet diváků: 600

Domácí: Sukuba, Bartoš, Široký, Szczerbaniuk, Džavoronok,  Kriško, libero: Pfeffer. Střídali: Eriksson, Planinc, Málek, Janků.

Hosté: Celerýn, Moník, Koláček, Veselý, Němeček, Motys, libero: Ticháček. Střídali: Nesvačil.

Domácí

Kapitán Tomáš Široký: V utkání se nám toho moc nedařilo. Utkání jsme rozhodli vůlí. Bylo to důležité vítězství.

Trenér Petr Brom:  Po celý zápas se nám moc nedařilo bránit. Nedohráli jsme koncovku 4. Setu. V 5. Jsme naštěstí scóre otočili a zápas vyhráli.

Hosté

Kapitán Radek Motys:  Jsme rádi za bod. Mohli jsme mít 2. Nezvládli jsme koncovku 5. Setu. Udělali jsme víc chyb. Gratulujeme soupeři.

Trenér Miroslav Malán:  Celkem se nám dařilo na přihrávce, díky tomu jsme i celkem dobře útočili. Škoda 5. setu, kde se nám nepodařilo uhrát koncovku.

Vyrovnaný začátek zápasu 1. Techniký time out za stavu 8:7. Ve střední části setu však hosté utíkají na 16:11. Za stavu 11:18 z pohledu domácích si domácí trenér bere 2. Time-out. Hosté v klidu dohrávají první set. Konečný stav 15:25 z pohledu Karlovarska

2. set začíná lépe pro domácí nyní stav 7:4. 2. Technický oddechový čas za stavu 16:14 pro domácí. Hosté si vybírají 2. Time-out za stavu 16:20. Po velmi sporném rozhodnutí rozhodčího stahují hosté na stav 18:20. Time-out domácích. Domácí si nakonec koncovku pohlídali a vyhráli 2. Set 25:21

Celý 3. Set je prozatím vyrovnaný. Za stavu domácí jdou do 2. Technického timu za stavu 16:14. Hosté z Benátek nad Jizerou otáčejí skóre na 18:17. Time-out domácích. Po velice vyrovnané koncovce vedou domácí 2:1 na sety. Konečný stav 3. Setu 25:23

Domácí vstupují lépe i do 4. Setu. Za stavu 13:10 z pohledu domácích si hosté berou time-out. Do 2. Technického time-outu jdou domácí ve vedení 16:13. Za stavu 15:19 si hosté vybírají 2. Oddechový čas. Hosté rychle snižují na 18:19. Z toho důvodu si domácí trenér bere 1. Oddechový čas.. Hosté otáčejí na 24:21. 2 time domácích. Hosté vyhrávají 4. Set 25:22. Stav 2:2 na sety.

5. set výměna stran za stavu 3:8. Domácí otáčejí skóre setu, když ze stavu 7:11 otáčejí na 14:11.

Konečný stav setu je 15:12 pro domácí. Celkově 3:2

Plášil

č.: 64 dne: 19.12.2015 v hod.: 17:00

Domácí: SK Volejbal Ústí nad Labem - Hosté: Volley Team ČZU Praha

Výsledek: 3:1 (25:18,29:27,14:25,34:32)

Rozhodčí: Záhorcová K. Nedbálek A.Tůmová M. Kinderman M.

Počet diváků: 562

Domácí:  Průcha R., Kraus J., Mach M., Vodvárka, J. Halanda T., Vodvárka M., libero: Kořínek J. Střídali: Podstupka S. Pihera M.. Hykš D.

Hosté: Pavelka T. Patočka V. Kuboš D. Záveský M. Lohr M. Sobek J. libero: Pondělíček M. Střídali: Ribeiro R. Hudák M.

Domácí

Kapitán: Vodvárka M.: Velmi důležité vítězství. Zápas byl jako na houpačce. Pro nás byla velmi důležitá pomoc Dana Hykše na podání, kde dělal důležité body v rozhodujících okamžicích. V úterý nás čeká neméně duležité utkání.

Trenér: Malina J. : Nejdůležitější je pro nás vítězství za tři body. Cenné je, že jsme vydrželi ztrátovat na spoustu soupeřových setbolů. Klíčové  momenty měl Dan Hykš na servisu, za což mu  patří velká pochvala.

Hosté

Kapitán:  Záveský M.: Nezopakovali jsme vyrovnaný výkon bez nevynucených chyb z minulého zápasu, čímž jsme se dostali s Ústím do koncovek, ve kterých byli domácí štastnější.

Trenér: Petry R.: Tento zápas jsme si prohráli několika nevynucenými chybami.

Ústí doma koncovky neprohrává, ale musí se do nich dostat.

První  set  válcovalo Ústí Prahu kvalitním servisem Krause a velmi dobrou obranou na síti, což vedlo k jasnému zisku setu.

Druhý set nedokázalo ani jedno družstvo odskočit do výraznějšího vedení a tak se rozhodovalo až v koncovce, ve které domácí neudělali chybu a naopak hosté v útoku i na servisu nevynuceně chybovali a  tím darovali domácím vedení 2:0.  Zlomovým momentem v utkání se ukázal příchod  Hykše D.  na hřiště,  který svým důrazem v útoku a hlavně na servisu podstatně ovlivníl vývoj celého utkání.

Třetí set  drželo Ústí vyrovnaný stav je do 10:10, poté v jednom postavení nedokázalo ztrátovat a soupeř  díky kvalitnímu servisu, dobrému bloku a chybám domácích získal 8 bodů v řadě. O zisku setu pro Prahu bylo rozhodnuto. Závěr setu si hosté pohlídali a nedopustili zvrat.

Čtvrtý set se podobal svým průběhem druhému dějství. Ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovat větší bodový náskok a tak se opět rozhodovalo v koncovce do které šla Praha s mírným vedením. Střídali se setboly a mečboly až do stavu 32:32 kdy se na servis domácích dostal Dan Hykš. Mečbol získal jednoblokem Vodvárka J.  a  utkání rozhodl ve prospěch domácích esem velmi dobře a nebojácně hrající Hykš.

Přikryl Miroslav

č.: 11/65 dne: 19/12 2015 v hod.: 18:00

Domácí: Volejbal Brno - Hosté: Kladno volejbal cz

Výsledek: 3:2 (25:14,25:22,23:25,14:25,15:11)

Rozhodčí:  Rychlík, Dušek

Počet diváků: 410

Domácí: Klapal, Haník, Hrazdira, Pražák, Goodell, Sukharev, libero Castello. Střídali: Muroň, Licek, Smrčina, Plešingr, Zmrhal

Hosté: van Haarlem, Bouza, Seifert, Křesťan, Cull, Fokt, libero Sadílek. Střídali: Kullo, Kozík, Nesvačil

Kapitán Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Je to pro nás zbytečná ztráta bodu. Soupeři z Kladna se ani tak nezlepšili v průběhu zápasu, ale my jsme hodně spadli. Pak nás stálo až příliš moc sil vybojovat tie-break. Kladno se dobře rozpřihrávalo a náš servis přestal být účinným. Z toho pak pramenila zlepšená hra soupeře. Nakonec jsme rádi za ty dva body.

Trenér Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Na Kladno jsme se připravovali tak, že Křesťan bude hrát na pozici diagonálního hráče. V 1. setu jsme ho ubránili, ale od 2. setu Kladno vyrovnalo hru. Třetí a čtvrtý set už pak hráli na riziko na servisu a na útoku. Vycházelo jim to a my jsme na to nedokázali najít účinnou zbraň. I přesto jsem rád, že se nám podařilo udržet domácí neporazitelnost. Tento zápas ale beru jako ztrátu bodu.

Kapitán Borek Fokt (kapitán Kladno volejbal cz): Ze začátku to vypadalo, že odjedeme domů za hodinu s prohrou 3:0. Ale ukázali jsme to, co nás provází sezónou, a to je bojovnost. Bod jsme získali zaslouženě.

Trenér Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): Začali jsme hodně špatně. Zisk prvního setu jsme domácím velmi ulehčili. Jsem ale rád, že jsme se pak zvedli a ukázali jsme Brnu, že jsme schopni hrát dobrý volejbal. Co se u nás stále objevuje, je série zbytečných chyb. V tie-breaku pak rozhodovalo, kdo dokáže ubránit nebo dát eso. To se povedlo domácím, proto nemáme dva body.

Na počátku utkání Brna proti Kladnu se Kladno nestačilo adaptovat na brněnské podmínky v hale, a prohrálo docela hladce první set (25:14). Domácí tak s výsledkem hry prvního setu mohli být spokojení. Ve druhém setu se v Brně soupeři rozkoukali a prohráli ho až v koncovce 25:22, což diváky přivedlo do rozpaků, protože hrozilo, že úspěšnost Kladna bude následovat v dalším setu. To se potvrdilo. Kladno ve třetím setu začalo hrát svoji hru, zlepšilo servis a přihrávku, což jim zajistilo výsledek setu 25:23. Čtvrtý set se Brnu nepodařil. Kladno pokračovalo ve své úspěšné hře a ovládlo set výrazně 25:14. Brnu se nedařilo podání a v mezihře chybovalo dříve než soupeř. I přestože se utkání po prvních dvou setech jevilo příznivě pro vítězství domácích, dospělo do tie-breaku. V tie-breaku převážilo přece jenom domácí prostředí Brna, které vybojovalo vítězství s výsledkem 15:11 ve zkrácené hře. Závěrem lze konstatovat, že Kladno hrálo dobře, i když nebylo v domácím prostředí. Naopak Brno nebylo důrazné ve hře a nezvítězilo tak jednoznačně, jak se očekávalo.

kolektiv Volejbalu Brno

č.: 062 dne: 19.12.2015 v hod.: 18:00

Domácí: VK Dukla Liberec - Hosté: Aero Odolena Voda

Výsledek: 2:3 (22,-21,-22,23,-13)

Rozhodčí: Vladimír Kovář a Martin Hudík

Domácí:  Adrian Patucha, Tomáš Kriško, Lubomír Staněk, Jakub Janouch, Jan Galabov, Adam Zajíček, libero: Václav Kopáček. Střídali: Jakub Vencovský, Libor Leikep.

Hosté: Tomáš Kotrh, Luboš Bartůněk, Martin Hladík, Radoslav Prešinský, Filip Kramár, Tomáš Hýský, Tomáš Pajma, libero: Michal Kotek. Střídali: Stanislav Vachoušek.

Domácí

Kapitán Aleš Správka: Ztratili jsme zbytečně dva body. Po prvním vyhraném setu bych řekl, že nám odešel kvalitní servis a také jsme ubrali na útoku. Nebyli jsme již tolik agresivní. Naopak Odolka se rozehrála, začala dobře podávat a na co sáhla, uhrála. My jsme nedotáhli dobře rozehraný tiebreak a vlastníma chybama jsme si zápas prohráli.

Trenér Michal Nekola: Des jsme se trápili a celkově nám to nešlo. Spíš jsme bojovali, než hráli volejbal. Odolka hrála dobře, my jsme jí k tomu bohužel pomohli svýma nevynucenýma chybama, takže Odolka dneska zaslouženě vyhrála.

Hosté

Kapitán Filip Kramár:  Naše nejbojovnější utkání, které jsme v sezóně předvedli. Dokázali jsme se zvednout i po třech prohraných zápasech v řadě, když jsme například prohráli dobře rozehraný zápasi ve Zlíně v televizním utkání, potom přišly Budějovice a Ostrava, kde jsme měli získat jednoznačně tři body. Smekám před celým týmem, komplexně všichni hráli skvěle a myslím si, že jsme si to vítězství za tu naši bojovnost zasloužili.

Trenér Jiří Vojík:   Do Liberce jsme nepřijeli prohrát, chtěli jsme bodovat, protože jsme body potřebovali. Nevím, jestli nás Liberec v něčem přehrával, byly to víceméně všechno koncovky. Škoda střední části čtvrtého setu, kdy jsme udělali několik lehkých chyb. Rozhodčí nám upřel eso, mohli jsme možná vyhrát 3:1, ale já samozřejmě chválím celé družstvo a jsem rád za dva body, které vezeme z Liberce.

Dukla Liberec nedokázala navázat na výborný výkon z LM a po mnoha sporných míčích hlavního rozhodčího podlehla AERU 2:3.

Nástup do sobotního utkání měla Dukla famózní. Při podání Adriana Patuchy se velmi rychle dostává do čtyřbodového vedení (4:0, 2x eso, blok Lubomír Staněk). Další bod navrch perfektním podáním přidává Jakub Janouch. Čtyřbodový náskok si Dukla udržuje až do druhého TT, ale potom na útoku začíná zlobit bývalá liberecká akvizice Tomáš Hýsky a na podání Filip Kramár a za stavu 16:16 máme vyrovnáno. Po vyrovnání si Dukla rychle svůj náskok získává zpět (19:17 Lubomír Staněk Středem, 21:18 další eso Adriana a 23:19 přímý bod z podání Honzy Galabova) a když se ze zadní zóny prosazuje Adrian Patucha, máme tu první setbol utkání za stavu 24:20. Hosté dva setboly odvracejí (Radoslav Prešinský středem a Tomáš Hýský z kůlu o blok Dukly). Až třetí setbol Dukla využívá. Adam Zajíček chytře zalívá ze signálu středem a Dukla se ujímá vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu začíná Dukla nezvykle chybovat na útoku a dovoluje hostům odskočit o několik bodů (6:10). Získaný náskok si bezchybnou hrou hosté udržují až do samotné koncovky a za stavu 21:24 se i hosté radují ze svého prvního setbolu v utkání (21:24 - Radoslav Prešinský středem). Hned první setbol hosté proměňují. Tomáš Hýský se prosazuje blokem a je vyrovnáno.

Ve třetím setu byl ještě za stavu 4:4 vývoj sady naprosto vyrovnaný, ale potom přichází sporný míč rozhodčího a hosté jsou během dvou míčů ve slušném vedení (4:7- míč nespadl na zem, ale na ruku libereckého hráče). Křivdu brzy domácí shazují a při podání Tomáše Kriška je záhy vyrovnáno (7:7 – eso). V druhé polovině i hosté ukazují svoji sílu na servisu a dostávají se zpět do tříbodového vedení při podání Luboše Bartůňka (10:12 – eso, 10:13 Dukla aut). Na tento náskok již nedokázala Dukla odpovědět. Hosté opět bezchybnou hrou dotahují dobře rozehraný třetí set do vítězné koncovky. No vítězné. Setbol hostům spadá sám do klína. Hlavní rozhodčí podruhé v setu posuzuje prakticky stejnou situaci v neprospěch domácích. Odpískává dotek míče palubovky, přitom dopadl na nohu libereckého libera. Protest domácího trenéra a hráčů jsou zbytečné, hosté se radují ze setbolu (21:24). Pouze jeden setbol se daří domácím odvrátit (Adrian Patucha), ale při druhém se prosazuje univerzál Aera (Filip Kramár) a hosté jsou ve vedení 1:2 na sety.

Po prohrané koncovce se domácí nedokážou prosadit na útoku a naopak hostům vychází, na co sáhnou a dostávají se velmi snadno do slušného vedení (3:6 dvakrát blok Aera). Adrian Patucha dalším svým přímým bodem z podání koriguje nepříznivý vývoj sady (5:6 eso, 6x eso v utkání). Ale za stavu 8:10 přichází další minela hlavního rozhodčího. Útok Aera do obrovského autu obrací na stranu hostí, míč byl zřejmě tečován. Chvilkové debaty a potrestání domácích žlutou kartou a máme tu tříbodové vedení Aera (8:11). Naštěstí se Dukla rychle z výroku sudího otřepala a při podání Aleše Správky po dvou esech je vyrovnáno (12:12). Po druhém TT se hostům daří opět bodově odskočit. Zásluhu na tom má eso Filipa Kramáře (16:17), tvrdá smeč z hlavního kůlu (17:19 - Martin Hladík) a chytrá zalívka nahrávače Aera (17:20). Ale i liberecký nahrávač umí hrát chytře na druhou přes a právě jeho zalívka snižuje na rozdíl jediného bodu (19:20). Po jedno-bloku Adama Zajíčka j za stavu 22:22 vyrovnáno a po smeči univerzála Aera do autu jsou domácí ve vedení (23:22). Vzápětí se na útoku z hlavního kůlu prosazuje Tomáš Kriško a Dukla se raduje ze setbolu (24:22). Ten hned proměňuje kvalitním blokem, hlavní rozhodčí ukončuje hvizdem čtvrtý set. Bohužel radost je jenom chvilková. Rozhodčí viděl blok v sítí a hráči se vrací zpět do svých pozic a hosté mají podání. Naštěstí pro domácí hned další setbol proměňují (Tomáš Kriško) a máme tu tiebreak.

Tiebreak začala velice slibně Dukla. Při podání Adama Zajíčka odskakuje o tři body (5:2), které si udržuje až do výměny stran. Za stavu 10:9 je liberecký blok v síti po přímém bodě z podání Aera (Filip Kramár) je stav vyrovnán (10:10). Koncovku daleko lépe zvládli hosté, kteří se rychle po vyrovnání ujímají velmi slušného bodového náskok ke zdárnému zisku utkání za dva body. Útok po signálu středem končí v síti a máme tu první mečbol utkání (12:14). První mečbol si hosté kazí sami, když jsou při obraně v síti, ale druhý již proměňují. Ten proměňuje nejproduktivnější hráč utkání Filip Kramár (27 bodů v utkání) dírou v bloku a překvapení je na světě. Mistr podruhé v letošním roce podlehl Aeru.

Zdeněk Šolc

Český pohár 2017/2018 muži - 2. kolo

Dobřichovice - Ústí 1:3, Bučovice - ČZU Praha A 1:3, 24. 10. Beskydy - Ostrava

Český pohár 2017/18 muži - 2. kolo

Turnov - Odolena Voda 0:3 Drásov - Příbram 0:3 Tesla Brno - Zlín 0:3

Český pohár 2017/18 ženy - 2. kolo

Přerov - Šternberk 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) 15. ZŠ Plzeň - VK Brno 1:3 (14:25, 25:22, 18:25, 21:25)

VK Dukla Liberec - PVK Olymp Praha 3:2 (24:26, 25:19, 25:22, 22:25, 15:10)

2017 CEV ME ženy, finále

Finále: Nizozemsko - Srbsko 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 18:25) 3. místo: Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (25:22, 21:25, 14:25, 8:25)

2017 CEV ME ženy - Baku - semifinále

Nizozemsko - Ázerbájdžán 3:2 (20:25, 25:19, 25:19, 25:27, 15:12)   Srbsko - Turecko 3:0 (25:17, 25:12, 25:21)