15.11.2016

Zlín po koncentrovaném výkonu veze z Ústí plný počet bodů!

Ústí si před zápasem dělalo ambice na zisk bodu. Spolehlivý a bezchybný výkon Zlína je ale překvapil a domácí odcházejí bez bodu. Nenašli recept na dobře útočící a podávající hosty.

č.: 041 dne: 15.11.2016 v hod.: 18:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - Fatra Zlín 1:3 (21:25, 17:25, 26:24, 22:25)

Rozhodčí: Dmejchal M.  Nedbálek A.

Počet diváků: 415

Domácí: Ulč Jakub, Nadazdin Srdjan, Vodvárka Jan, Boehl Samuel, Nesvačil Filip, Tibitanzl Martin, libero: Kořínek Jiří. Střídali: Kohlmann Daniel, Šulava Marek.

Hosté: Porubský Peter, Kostoláni Luboš, Čechmánek Michal, Kolář Pavel, Hupka Radek, Navláčil Vojtěch, libero: Obdržálek Přemysl. Střídali: Motyčka Jakub, Přikryl Michal.

Ulč Jakub (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem)  „Dnes hráli hosté lepe, chyběl mi post druhého smečaře. Musím poděkovat fanouškům za fandění v netradiční den a čas.“

Přikryl Miroslav (asistent trenéra SK Volejbal Ústí nad Labem): „Zlín nás překvapil bezchybným výkonem, který jsme nečekali a nedokázali jsme najít herní činnost na zvrat v utkání.

Kolář Pavel (kapitán Fatra Zlín):  „Dodrželi jsme taktické pokyny na servisu a obraně.“

Macek Roman (trenér Fatra Zlín): „Z naší strana koncentrovaný a kvalitní výkon, který přinesl vítězství."

Začátek dnešního - netradičně úterního zápasu je v režii hostů. Díky jejich tvrdému servisu, především kapitána Kováře, se dostávají do čtyřbodového náskoku. Ústeckému týmu se ovšem daří postupem setu tento náskok eliminovat. V koncovce sady ústečtí hráči vyrábí nevynecuné chyby v poli a útoku a ztrácejí tak první set.

Druhý set by se dal nazvat exhibicí zlínského útoku pod taktovkou jejich nahravače Porubského. Do ústecké rozebrané obrany padají míče jeden za druhým. Fatra si tak vytváří pohodlný náskok osmi bodů a i přes střídání a oddechové časy, již ústecký kádr nedokáže před koncovkou stav zkorigovat. Stav zápasu je tedy 2:0.

Severočeši konečně přitlačí na servisu a donutí Zlín k chybám v útoku. Stačí to pouze na vyrovnaný vývoj setu. Ztrátovat se daří na obou stranách a stav je proto v půlce setu 15:15. Takto to probíhá až do koncovky. Ústecký univerzál Sam Boehm drží útokem tým nad vodou a  připojil se i ústecký kapitán Jakub Ulč, který svými dvěma bloky  prodlužuje zápas do 4. setu.

Zlín ve čtvrtém setu zkoncentroval hru. Vrátil se k trpělivé a bezchybné hře, která domácím dělala potíže první dva sety. Kvalitní servis a dobrá obrana v poli přinesla hostům vedení o čtyři body, které ale museli v koncovce urputně hájit. Ústí dotahovalo díky kvalitnímu servisu Ulče až na rozdíl jednoho bodu. Bohužel pro domácí nezvládnutý příjem podání Porubského je stál naději na vyrovnání utkání. Hosté si tak po zásluze za volejbalovější a bezchybnější projev odvážejí domů plný počet bodů.

Autor: Zdeněk Helvich