21.12.2010

18. kolo EX-M, 2010/11

103. utkání

Ostrava - VO Kocouři Vavex Příbram 3:1 (23,22,-19,22)

Rozhodčí: Pavelek M., Pecháček L. Duda D., Štrouf D. Počet diváků: 100 čas: 104 min.
Haník, Mikula, Sobotka, Michalovič, Správka, Kubala Libero: Václavík Střídali: Mauler, Kozák
Pekárek, Zach, Havrlík, Čížek, Křesťan, Kriško Libero: Kotek Střídali: Kott, Málek

Nejlepší hráči: Příbram – Havrlík Petr Ostrava – Haník Zdeněk

Kapitán Mikula Marek:
Od loňského roku jsou zápasy s Příbramí hodně vyrovnané, hlavně emotivně a nebylo tomu jinak ani dnes, už od rozcvičky Křesťan úmyslně smečoval do našich hráčů. Zápas byl vyrovnaný, hodně nevynucených chyb na obou stranách a díky méně chybám v koncovkách jsme vyhráli první dva a čtvrtý set. Díky Křesťanovým chybám v koncovce čtvrtého setu jsme vyhráli zápas.

Trenér Šmejkal Zdeněk:
Vyrovnané utkání s kvalitním volejbalem, rozhodl důraz i více štěstí v bodových míčích v koncovkách setů.

Kapitán Havrlík Petr:
Kvalitní volejbal z obou stran, první dva sety lepší Ostrava. Postupně jsme ji začli přehrávat, ale bohužel jsme to nedotáhli do konce.

Trenér Svoboda Jan:
Dobré utkání, všechny sety se rozhodovaly v koncovkách. Mrzí mě ztráta 4.setu, který nám nedůrazným útokem utekl a s ním i body, které bychom si dne zasloužili.

Ostrava díky důrazu v koncovkách prvních dvou a čtvrtém setu vyhrála utkání za tři body.

Tomáš Zedník

statistika utkání

104. utkání

AERO Odolena Voda - VK Dukla Liberec 2:3 (-25,23,19,-16,-7)

Rozhodčí: 1.Kvarda P., 2.Fink T., čároví: Velinov E.,Pítr V.
Démar M., Burrow R., Auer F., Markovič J., Galis P., Sedlář J., libero: Blairon U. Střídali: Rosenbaum V., Kohlmann D., Zita L.
Čermák J., Vencovský J., Pešl P., Jůna J., Novák L., Nesvačil F., libero: Ticháček M. Střídali: Hýský T., Jeslínek J., Fučík O.

Kapitán:
Škoda prohraného utkání, hráli jsme dobře.

Trenér:
Liberec zvládl důležité okamžiky, ve 4. a 5. setu jsme vyklidili pozice a umožnili soupeři vítězství. Jsem rád, že se zlepšil náš výkon, ale mohli jsme mít více než 1 bod.

Kapitán:
Soupeř hrál výborně, zkomplikovali jsme si zápas sami ve 2. setu. Jsme rádi za vítězství.

Trenér:
Domácí podali výborný výkon, ztratili jsme 1 bod nekoncentrovaností ve 2. setu.

Utkání začalo vyrovnanou hrou obou mužstev. Dominoval útok nad obranami a ve vyrovnané koncovce byl šťastnější Liberec.
Domácí dokázali vyhrát druhý set i přes obdrženou žlutou kartu a 1 ztracený bod.
Dukla po prohraném setu znervózněla a ve třetím setu byli domácí lepší ve všech herních činnostech.
Hosté však dokázali svou hru zlepšit a ve čtvrtém setu jasně zvítězili rozdílem 9 bodů.
Pátý set potvrdil zkušenost libereckého týmu a také skončil jejich jasným vítězstvím. Utkání trvalo 2 hodiny a 13 minut.

Tichý Miroslav

105 utkání

Volleyball Kladno - Slavia Havířov 3:2 (-23,-23,22,21,10)

Rozhodčí: Rychlík, Němeček Počet diváků: 150
Barák, Böhm, Šrámek, Svoboda, Diviš, Fokt Libero: Hovorka Střídali: Břicháček
Libero: Střídali:

Kapitán:
-
Trenér Jindřich Licek:
První dvě koncovky lépe zvládli hosté, kteří vypadali, že utkání dotáhnou do vítězství. V třetím setu však polevili a my jsme toho využili.

Kapitán:
-
Trenér:
-

Utkání probíhalo z počátku vyrovnaně. Oba soupeři bojovali s nevynucenými chybami a Havířov v obou setech zvládnul koncovku. V půlce třetího setu, kdy se zdálo, že zápas mají pod kontrolou, přestali hrát koncentrovaně a umožnili domácím dostat se na koně. Havířov i přes protočení sestavy se už po zbytek utkání trápil a domácí toho 100% využili k vítězství.

Jindřich Licek

106. utkání

VK Jihostroj České Budějovice - RWE Brno 3:0 (17,12,17)

Rozhodčí: Fink T., Hudík M. Počet diváků: 850
Sládeček, Torcello, Smrčka, Mach, Fila, Čajan Libero: Juračka Střídali: Sukuba
Mlčuch, Písařík, Matějka, Leikep, Felgr, Fořt Libero: Šášek Střídali: Muroň, Kubelec, Klapal

-

Jednoznačné utkání pro domácí, celé utkání měli domácí pod kontrolou.

Zdeněk Scheichl

107. utkání

VK Karbo Benátky nad Jizerou - volleyball.cz ČZU Praha 3:0 (23,18,17)

Rozhodčí: Vojtíšek T./Dmejchal M. Počet diváků: 310
Starý, Řezníček, Němeček, Dittrich, Dlouhý, Steffan Libero: Habada Střídali: 0
Bartůněk, Hadrava, Benčič, Marel, Záveský, Lohr Libero: Pfeffer Střídali: Široký, Turianský, Zapletal, Novotný

Kapitán Pavel Starý:
Ze začátku nás soupeř tlačil, postupně jsme zahřívali motory a pak jsme předvedli dobrý výkon. Další důležité vítězství doma, dneska bych vyzdvihnul hru celého družstva, zejména pak blokaře Ditricha.

Trenér Lubomír Vašina:
Je to příjemné. Myslím si, že jsme si všichni dali hezký dáreček pod stromeček i divákům, kteří se sešli v hojném počtu..

Kapitán Marel Miloslav:
Soupeř byl lepší po všech stránkách, my jsme vyhořeli na všech činnostech. Servis, příjem i útok - ten nám prakticky odešel.

Trenér Oravec Daniel:
Zkušenost byla na straně domácích. Dělali jsme chyby na podání, to nás oslabovalo, neuměli jsem hrát rychlejší hru. Množství chyb nás připravilo o vítězství především v koncovce prvního setu, která byl skoro rozhodnutá. Jsem velmi zklamaný..

Pražené bez výborného smečaře Pistoviče a Fingera odehráli velmi dobře první set a byli za stavu 21:22 velmi blízko zisku setu. Po prohrané koncovce již nenašli žádný recept na bezchybně hrající Benátky, které s velkým náskokem získaly zbývající dvě sady a zaslouženě si do tabulky připsaly plný počet bodů.

V prvním setu se domácí volejbalisté poprvé dostávají do vedení po přímém bodu Dittricha z podání za stavu 4:3. Hosté hned po změně podání oplácejí Benátkám stejnou mincí. Marel zaznamenává přímý bod (4:5) a vzápětí kazí své podání. Přesto k prvnímu technickému oddechovému času odcházejí Pražané s náskokem tří bodů po dalším přímém bodu kapitána Marela. Domácí mají v této fázi utkání velmi slabou koncovku a hosté získávají až pětibodový náskok (6:11). Nevynucené chyby Pražanů (Hadrava do autu) začínají stav prvního setu velmi rychle vyrovnávat a po dalším přímém bodu v utkání, tentokrát Nahrávač Řezníček, již hosté vedou o pouhý bodík (11:12). Po oddechovém čase, který si vyžádal trenér ČZU se opět na podání vyznamenává Řezníček a hosté je s velkou námahou vracejí zadarmo míč na stranu Benátek, které velmi lacino získávají vedení zpět (13:12). Po čistém esu Němečka již domácí vedou o dva body (15:13). Největší bodový náskok získávají Benátky po pinknutí Hadravy do autu (17:14). Přesto ani tento náskok dlouho domácím nevydržel. Při podání Lohra je opět stav na ukazateli vyrovnán (19:19). Domácí volejbalisté se do nepatrného vedení dostávají až v úplné koncovce, to Dlouhý chytře vytlouká z vedlejšího kůlu blok Pražanů (23:22). Zkažené podání Turianského znamená první setbol pro Benátky (24:23) a útok Marela do velice těsného autu první sadu ukončuje.

Ve druhém dějství naposledy hosté vedli po dobře postaveném trojbloku za stavu 3:4. Potom ale nastupují Benátky a začínají hrát svoji strojově čistou hru (7:5, 9:6, 12:9, 17:12, 23:17) založenou na přesném příjmu podání a bezchybném útoku převážně středem sítě (Dittrich, Starý) a z doskoku (Steffan, Dlouhý). Na podání se velmi daří Dittrichovi (4x přímý bod z podání v utkání) a na bloku středovým hráčům (Dittrich, Starý).

Třetí set byl od úvodního podání Řezníčka jednoznačnou záležitostí domácích volejbalistů, kteří se hned v úvodu ujímají vedení 4:0 na body. Hosté sice dokázali blokem hru na chvilku vyrovnat (Lohr – 5:5), ale další bodový nástup založený na perfektním podání Dittricha je úžasný (10:5). Po bloku Starého již Benátky vedou 13:6 a o osudu utkání se zdá být rozhodnuto. Před druhým technickým oddechovým časem domácí hráči trošku zabrnkali svému trenérovi Vašinovi na nervy, když zbytečně udělali několik nevynucených chyb na útoku (15:12), ale po oddechovém čase již na hřišti vládne jenom jedno družstvo, družstvo Benátek, které hostům z hlavního města nedovolí prakticky nic a rychlostí blesku se řítí k prvnímu mečbolu. Ten zaznamenává nahrávač Řezníček krásnou zalívkou (24:17). Při další rozehře benátecký nahrávač předvádí, že umí i pěkně tvrdě zasmečovat. Míč zadarmo z první pokládá na palubovku a je dobojováno.

Zdeněk ŠOLC

108. utkání

Fatra EkoSolar Zlín - SKV Ústí nad Labem 3:0 (21,23,23)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Luděk Grabovský Počet diváků: 1100 Čas utkání: 84 min.
Sedláček,Zapletal,Kostoláni,Čechmánek,Krba,Tomáš Libero: Obdržálek Střídali: Mračko,Přikryl
Habr,Moník,Beer,Odvárka,Vampola,Mach Libero:Kopáček Střídali:Bican,Pěkný

Kapitán:
-
Trenér Macek:
Pohledné a kvalitní utkání před plnou halou jsme rozhodli v koncovkách jednotlivých setů.

Kapitán:
-
Trenér Malán:
Dobré v celku vyrovnané utkání vyhráli přece jen lepší a méně chybující domácí.

Hosté se opírali o velmi dobrou přihrávku, z čehož pramenil solidní útok, který dělal domácím problémy v obraně. Vyrovnané utkání rozhodli domácí vesměs v průběhu setů, kdy získali 3 -5 bodový náskok, který hosté v koncovce marně stahovali.