Celková statistika = 9. kolo, 1. - 9. kolo = >>>

Kocouři Vavex Příbram - VK Ferram Opava 1:3 (23,-25,-13,-25)

Domácí: Janošík, Čížek, Golštajn, Anděl, Hýský, Havrlík. Libero: Dohnal.
Střídali: Tomašík, Křesťan, Šimeček, Kriško.

Hosté: Masný, Metelka, Piovarči, Svoboda, Kysela, Červeň. Libero: Provazník.
Střídali: Sukuba, Štika, Štefan.

Kapitán: -
Trenér J. Vojík: Kvalitní utkání, smolné dvě koncovky určily vítěze.

Kapitán: -
Trenér M. Demar: Příbram hrála první dva sety skvělý volejbal s kterým může porazit všechny. V koncovce druhého setu jsme měli veliké štěstí. Věřil jsem, že v nasazeném trendu nemohou vydržet. To se ve třetím setu potvrdilo. Čtvrtý jsme málem prohazardovaly.

Vyrovnané utkání, Opava si veze body z Příbrami po urputném a velmi kvalitním zápase.

Vojík

42. utkání
SKV Ústí n/L. - VK Karbo Benátky n/J. 3:1 (-20,22,22,21)
Rozhodčí: Krtička, Večeřa.

Domácí: Vokál, Bican, Trýzna, Holčík, Moník, Bezděka. Libero: Kopáček.
Střídali: Repák, Bolehovský, Salon.

Hosté: Sýkora, Štolfa, Michálek, Dlouhý, Ticháček, Žmuda. Libero: Němeček Vl.
Střídali: Starý, Duda.

Kapitán: -
Trenér: První set katastrofa, potom se to trochu zlepšilo, ale spokojen jsem jenom s vítězstvím, s převedenou hrou už podstatně méně.

Kapitán: -
Trenér: Vcelku pohledné utkání, kde domácí byli od druhého setu šťastnější v koncovkách.

Domácí začali utkání velmi nervozně a Benátky je celkem v pohodě přehrávali. Od 2. setu přišel na nahrávku Repák a místo Vokála Bolehovský což domácím prospělo. Dál se hrálo vyrovnané utkání, které rozhodly koncovky a ve všech byli úspěšnější domácí. Za zmínku stojí ještě návrat Vokála na hřiště v průběhu 3. setu, aby pak v setu čtvrtém uhrál celkem 11 bodů a výrazně tak přispěl k vítězství.

Petr Javůrek

43. utkání
VSC Fatra Zlín - JMP Brno 3:0 (18,16,22)
Rozhodčí: Luděk Grabovský, Vojtěch Došlík.
Počet diváků: 350.

Domácí: Jakubiček, Kolář, Herich, Paták, Fila, Sedláček. Libero: Bence.
Střídali: Krba, Goga, Mračko.

Hosté: Hroch, Hrazdíra, Sekanina, Klapal, Haník, Böhm. Libero: Václavík.
Střídali: Novák, Katona, Genova, Jelínek.

Kapitán: -
Trenér: Další vítězné utkání potvrdilo naši současnou dobrou formu.

Kapitán: -
Trenér: Proti výbornému podání a následné obraně Zlína jsme dnes neměli šanci.

První dva sety byly jednoznačnou záležitostí domácích, kteří se opírali o tvrdé podání a dobrou obranu na síti. Ve 3. setu byli hosté až do stavu 17:21 lepším celkem, ovšem od tohoto stavu domácí výrazně zlepšenou hrou hosty k ničemu nepustili a zcela zaslouženě vyhráli tento set 25:22 a tím i celé utkání 3:0.

Ivan Dostál

44. utkání
VK DHL Ostrava - volleyball.cz Kladno 1:3 (-22,-20,26,-23)
Rozhodčí: Kovář V., Pavelek M., Petrovský P., Kavala T.

Domácí: Zaťko, Burrow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala. Libero: Správka.
Střídali: Tomáš, Kozák, Krempaský, Kadlc.

Hosté: Skladaný, Linz, Fokt, Rybníček, Janušek, Kotrch. Libero: Kovář.
Střídali: Hunter, Eaal, Šrámek, Marel.

Kapitán p. Kubala: -
Trenér p. Tomáš: Začali jsme vlažně, Kladno toho využilo a s výborným režisérem nahrávačem Skladaným utkání dovedlo do vítězného konce.

Kapitán: -
Trenér p. Nekola: Nejlepší výkon Kladna za mého působení. Těžko se vyzdvihuje jediný hráč, ale musím vyzdvihnout Skladaného. Jsem rád, že se protrhla smůla a že jsme vyhráli nad lídrem ligy (velmi kvalitním soupeřem) a doufám, že nám to pomůže i do budoucnosti.

Kladno hrálo vynikající zápas a Ostrava nenašla na jeho výkon protizbraň. Tým Kladna dirigoval skvěle nahrávač Skladaný.

Nejlepší hráči:
VK DHL Ostrava: Burrow
volleyball.cz Kladno: Skladaný, Rybníček

Zedník Tomáš, manažer klubu VK DHL Ostrava

45. utkání
VK Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec 3:2 (-16,-22,15,14,7)
Rozhodčí: Antušák J. – Klaisner J.
Počet diváků: 850.

Domácí: Sládeček, Mach, Čajan, Ventruba, Smrčka, Zach. Libero: Habada.
Střídali: Motys, Pitner.

Hosté: Rosenbaum, Bíza, Dittrich, Vencovský, Jeslínek, Čermák. Libero: Kryštof.
Střídali: Veselý, Zadražil, Polák, Jokl, Nesvačil.

Kapitán Pochop: -
Trenér Brom: V prvních dvou setech se nám nedařilo.Důležité bylo, že se hráči nesložili a dokázali vyhrát další tři sety. K vítězství pomohl Motys po návratu po zranění.

Kapitán Jeslínek: -
Trenér Merta: Nevím co k tomu říct. Po prvních dvou vyhraných setech jsme již nedokázali soupeři vzdorovat.

Domácím trvalo dva sety než se rozehráli ke svému výkonu. Od třetího setu byl Jihostroj jednoznačně lepší.