30. 3. VK Dukla Liberec - volleyball.cz Kladno 2:3 (-19,-23,21,24,-15)
3. 4. volleyball.cz Kladno - VK Dukla Liberec 3:2 (-22,-12,19,31,13)
4. 4. volleyball.cz Kladno - VK Dukla Liberec 3:2 (20,-23,18,-23,13)
7. 4. VK Dukla Liberec - volleyball.cz Kladno 1:3 (-21,-22,25,-14)

29. 3. VK DHL Ostrava - Jihostroj České Budějovice 3:0 (20,24,14)
Rozhodčí: Pavelek M., Antušák J., Habarta B., Duda D.

Domácí: Kust, Burrow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala. Libero: Správka.

Hosté: Rosenbaum, Zach, Smrčka, Ventruba, Motys, Mach. Libero: Habada.
Střídali: Štolfa, Ulč, Michal, Draxl.

Kapitán p. Zvolánek: K ničemu vážnějšímu jsme hosty nepustili, byli jsme lepší ve všech herních činnostech.
Trenér p. Tomáš: Důležité vítězství pro vývoj dalšího semifinále.

Kapitán p. Štolfa: Stejně jako první zápas s Opavou jsme nehráli dobře a prohráli. Nemáme strach, jdeme dál a budeme bojovat.
Trenér p. Pommer: 1:0 pro Ostravu, z našeho pohledu 0:1. Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech.

DHL po dobrém výkonu potvrdilo roli favorita a v pohodě vyhrálo.
Nejlepší hráči:
VK DHL Ostrava: Konečný, Kubala, Kust, Burrow.
Jihostroj Č. B.: Smrčka, Motys, Ventruba.

Zedník Tomáš, manažer klubu VK DHL Ostrava

30. 3. DHL Ostrava - Jihostroj České Budějovice 3:0 (18,18,15)
Rozhodčí: Dočkal A., Kovář V., Habarta B., Lindovský L.

Střídali: Ledvoň, Jedlička, Kozák.

Hosté: Rosenbaum, Zach, Smrčka, Ventruba, Motys, Michal. Libero: Habada.
Střídali: Štolfa, Ulč, Mach, Draxl.

Kapitán p. Zvolánek: Dobrý volejbal, DHL lepší tým.
Trenér p. Tomáš: Kluci podali jeden z našich výborných výkonů, soupeře jsme k vážnější akci nepustili.

Kapitán p. Štolfa: Dnes jsme hráli to, co nám dovolila Ostrava, takže nic.
Trenér p. Pommer: Vynikající hra domácího družstva, gratuluji soupeři.

DHL v exhibičním utkání jednoznačně porazil soupeře.
VK DHL Ostrava: celý tým.
Jihostroj Č. B.: -

3. 4. VK Jihostroj Č. Budějovice - VK DHL Ostrava 0:3 (-22,-15,-26)
Rozhodčí: Pejpal A., Fink T.

Domácí: Rosenbaum D., Motys, Mach, Ventruba, Zach, Michal. Libero: Hababa.
Sřídali: Smrčka, Štofa, Draxl, Ulč.

Hosté: Burow, Cerha, Konečný, Ching, Kubala, Kust. Libero: Správka.
Střídali: Jedlička, Zvolánek, Ledvoň.

Kapitán Štolfa: -
Trenér Pommer: Prohráli jsme s lepším týmem, Ostrava byla ve všech činnostech lepší. Nedokázali jsme dohrát koncovku prvého a třetího setu. Zítra ještě zkusíme prodloužit sérii.

Kapitán Zvolánek: -
Trenér Tomáš: Jsem rád, že jsme vyhráli. Družstvo si věří, že postoupí do finále. Důležité bylo,že jsme dokázali dohrát koncovky setů. Utkání bylo vyrovnané v prvém a třetím setu.

Celkem vyrovnané utkání ve kterém byla Ostrava lepší.

Zdeněk Scheichl

4. 4. VK Jihostroj Č. Budějovice - VK DHL Ostrava 1:3 (-20,-11,22,-17)
Rozhodčí: Labašta M.- Kovář V.

Domácí: Rosenbaum D., Motys, Mach, Ventruba, Štolfa, Smrčka. Libero: Hababa.
Sřídali: Zach, Ulč, Draxl.

Trenér Pommer: Gratuluji Ostravě k postupu do finále.

Trenér Tomáš: Jsem rád ,že jsme postoupili do finále, čekal jsem, že nevyhrajeme tuto serii 4:0. Na finále se těšíme.

Ostrava kromě 3. setu byla lepším družstvem, měla hru pod kontrolou.

Rozhodčí: Švejda, Krsek, Kochman, Paďour.

Domácí: Dittrich, Ticháček, Bíza, Vencovský, Jeslínek, Zadražil. Libero: Kryštof.
Střídali: Čermák, Veselý.

Hosté: Pakosta, Marel, Rybníček, Skladaný, Ogurčák, Kotrch. Libero: Polanský.
Střídali: Holubec, Fortuník, Fokt, Janušek.

Kapitán: Velmi důležitý vstup do serie. Kvalitní výkon u obou stran.
Trenér: V prvním setu jsme měli velké problémy s útokem z kůlu. Od druhého setu jsme se zlepšili výrazně na servisu a vždy jsme byli o dva až tři balóny před soupeřem. Čtvertý set byl nejvyrovnanější a v koncovce jsme měli více štěstí

Kapitán: Oboustranně nervozní zápas, domácí zlepšili servis a obranu od 2. setu.
Trenér: Domácí lepší v útoku a to rozhoduje zápasy.

První semifinálový zápas nabídl divákům v Liberecké hale nádherný sportovní zážitek, okořeněný vítězstvím domácích. Ti sice prohráli první set 21:25, ale pak následovala jejich exhibice. V dalších dvou setech totiž přehráli Kladno jasně 25:15 a hosté byli zralí na ručník. Ve čtvrtém setu hosté zmobilizovali všechny síly, a přivedli ho do dramatické koncovky. Kladno mělo dokonce 2 setboly, Dukla je odvrátila, vybojovala si mečbol a ten hned proměnila. Série, která zítra pokračuje opět v Liberci, tak vypadá lépe pro Duklu.

Müller Jiří

Rozhodčí: Fink, Pejpal, Hrníčko, Paďour.

Hosté: Pakosta, Rybníček, Skladaný, Ogurčák, Kotrch, Janušek. Libero: Polanský.
Střídali: Holubec, Fokt, Marel.

Kapitán: -
Trenér: Po zlepšení výkonu hlavně na servisu, jsme dokázali stahnout dvou setové vedení hostů. V pátém setu jsme ztratili výborný zápas.

Kapitán: Lépe jsme bránili, ale domácí nás stejně jako včera dostali výborným servisem pod tlak. Rozhodly 2 ubráněné míče v tiebreaku.
Trenér: Velmi vyrovnaný zápas, hezký především pro diváky. Dukla byla od 3. setu lepší především na přihrávce a vycházel jí tvrdý servis. Rozhodl tiebreak, kde domácí ztratili slibné vedení.

Ještě kvalitnější volejbal než včera viděli dováci v hhale Dukly Liberec. Domácí ztratili poměrně rychle první dva sety, ale Dukla zlepšeným servisem i útokem dokázala vyrovnat na 2:2. Do tiebreaku tak šla v lepší psychické pohodě Dukla a bylo to znát. Vedla rychle 8:4, pak ještě 12:9 a 13:10, ale Kladnu se podařilo srovnat. Domácí si přesto dokázali vybojovat 3 mečboly, ale ani jeden neproměnili. Naopak hosté hned svůj první dokázali vyhrát a celý zápas pak vyhrát 3:2. Celá serie se za stavu 1:1 stěhuje do Kladna.

Müller Jiří

3. 4. volleyball.cz Kladno - Dukla Liberec 3:2 (-22,-12,19,31,13)
Rozhodčí: Antušák, Grabovský

Domácí: Skladaný, Ogurčák, Kotrch, Rybníček, Janušek, Pakosta. Libero: Polanský.
Střídali: Fortuník, Holubec, Fokt, Linz, Marel.

Hosté: Ticháček, Bíza, Ditrich, Venkovský, Jeslínek, Zadražil. Libero: Kryštof.
Střídali: Veselý.

Kapitán: -
Trenér: Po prvních dvou prohraných setech to s námi nevypadalo dobře. Ve čtvrtém setu jsme měli obrovské štěstí a po napjaté koncovce jsme převzali iniciativu a utkání dotáhli do vítězství.

Kapitán: -
Trenér: Jsem obrovsky zklamán, protože jsme si prohráli zápas sami. Kladno se od třetího setu výrazně zlepšilo a šťastně vyhrálo.

Domácí první dva sety jakoby vyčkávali a hráli pasivně, čehož soupeř využil. Do třetího setu nastoupili domácí jako vyměnění a začali hrát agresivně s velkými emocemi a po štěstí ve čtvrtém setu dotáhli zápas k vítězství.

Jindřich Licek

4. 4. volleyball.cz Kladno - Dukla Liberec 3:2 (20,-23,18,-23,13)
Rozhodčí: Hudík, Krtička.

Domácí: Skladaný, Ogurčák, Holubec, Rybníček, Janušek, Pakosta. Libero: Polanský.
Střídali: Fokt, Kotrch, Fortuník Marel.

Hosté: Ticháček, Bíza, Dittrich, Vencovský, Jeslínek, Zadražil. Libero: Kryštof.
Střídali: Veselý, Jokl.

Kapitán: -
Trenér: Souhlasím bez výhrad s tím, že nám soupeř svými chybami opět dopomohl k důležitému vítězství. Podle mého názoru však není série ani zdaleka rozhodnuta.

Kapitán: -
Trenér: Ty chyby jsou o psychice, podobná porážka po každém tie-breaku bolí.

Již třetí pětisetový zápas přinesla semifinálová série play off mezi velkými rivali a finalisty loňského ročníku extraligy. Kladenští vedli 2:1 na sety a zdálo se, že nepřipustí opakování pondělního dramatu. Ve čtvrté sadě však Dukla zpřesnila servis, dostala se do osmibodového trháku a koncovku s pomocí chyb soupeře v útoku a v poli zvládla. Pátá sada byla vyrovnaná až do stavu 11:11, historie se ovšem opakovala, Liberec se nevyvaroval chyb, a tak se potřetí svým způsobem porazil sám. A tak se i potřetí na konci utkání radovalo Kladno. Obhájce titulu zvýšil své vedení na 3:1 na zápasy a v pátek může v Liberci potřetí za sebou slavit postup do finále.

Rozhodčí: Dvořák, Dočkal, Kochman, Hrníčko.

Střídali: Nesvačil, Veselý.

Hosté: Pakosta, Rybníček, Holubec, Skladaný, Ogurčák, Janušek. Libero: Polanský.
Střídali: Novák, Fortuník, Marel, Fokt.

Kapitán: Podlehli jsme velkému tlaku soupeře.
Trenér: Kladno dnes bylo lepší, hlavně na servisu a zaslouženě. My můžeme jen poblahopřát k postupu do finále.

Trenér: -
Kapitán: -

Hosté dokázali vyhrát i čtvrtý zápas v řadě a celou semifinálovou serii 4:1. Od prvního míče dnešního zápasu bylo Kladno lepší a poměrně snadno získalo první dva sety poměrem 21:25 a 22:25. Třetí set se stal bitvou o každý míč a výkon domácích v něm šel o stupeň výš. V drasmatické koncovcebyly hosté jen dva míče od vítězství, ale Dukla zabojovala a možná díky střídajícímu Nesvačilovi proměnila 3. setbol a snížila na 1:2. Čtvrtý set byl do stavu 7:8 naprosto vyrovnaný, pak ale přišladrtivá serie Kladna, které najednou cedlo 20:9. Závěr setu si už hosté užívali a po proměněném mečbolu se radovali z postupu do finále proti Ostravě. Duklu čeká boj o třetí místo s Č. Budějovicemi.