SK Slavia Praha volejbal - Přerovský volejbalový klub 1:3 (-14,29,-19,-20)

Rozhodčí: Bydžovský Z., Renčín K. . Počet diváků: 100.
Smolková, Hanzlová, Vašutová, Vinecká, Cebáková, Caithamlová, libero: Pillerová, Brožková. Střídaly: Jeřábková, Prokopová, Ančincová, Janderová.
Rosenbergerová, Ticháčková, Dedíková, Kohoutová, Mátlová, Gambová, libero: Radivojevičová. Střídaly: Nucová, Skříčková.

Kapitán Cebáková:
Od začátku utkání jsme se nemohli dostat do správného tempa, když to vypadalo, že bychom mohli vývoj utkání zvrátit, srazili nás vlastní chyby.

Trenér Turek: Celé utkání jsme se potýkali s nepřesnou mezihrou a špatným příjmem. Z toho pramenila malá potence na útoku, což rozhodlo o výsledku zápasu.

Kapitán Ticháčková:
Vítězství se nerodilo lehce, jsem ráda, že jsme ho nakonec kolektivním výkonem vybojovali.

Trenér Tůma: O utkání rozhodl 1. set, kde Slavia udělala spoustu nevynucených chyb a znejistěla. Zbývající sety měly obdobný průběh jako 1. set, avšak nám se podařilo uhrát rozhodující výměny. Chválím celý kolektiv.

Domácí hráčky vstoupily do utkání nevýrazně, se spoustou nepřesností ve všech činnostech. Přerov toho využil k snadnému vedení.

Ve 2. setu se Slavia zlepšila především v obranné činnosti a donutila přerovské hráčky k chybám. Soustředěným výkonem, se Slavia dostala do vedení 19:12, pak však zkolabovala na příjmu a opět zabředla do nepřesností. Koncovka již však byla vyrovnaná a větší štěstí stálo na straně domácích.

Přerov se rozehrál a i když nepředváděl oslnivý výkon, na nepřesnou hru Slavie to stačilo k zisku zbývajících setů a tím i vítězství v poměru 3:1.

Jan Turek

statistika utkání

47. utkání, 29.11.2012

VK KP Brno - SK UP Olomouc 3:2 (-20,21,-19,19,16)

Rozhodčí: Labašta M., Rychlík D. Počet diváků: 150.
Marešová, Širůčková, Součková, Staňková, Onderková, Šnellyová. Střídaly:Menšíková, Nálezková, Toufarová, Vyklická. Libero: Zoulová.
Košická, Nachmilnerová, Tinklová, Kojdová, Honková, Vanžurová. Střídaly: Polášková, Uhrová. Libero: Maléřová.

Kapitán Toufarová:
S Olomoucí jsme poslední dobrou jen prohrávaly. Znovu jsme nechtěly. Rozhodlo naše větší nasazení. V koncovce pátého setu jsme si pokazily lehce čtyři balony, ale naštěstí jsme problémy ustály. Jsem za výhru moc ráda.

Trenér Václavík: Jsme rádi za vítězství, i když 3:1 by bylo lepší. Za bojovnost si holky zasloužily vyhrát, ale koncovku zápasu jsme měli dohrát klidněji.

Kapitán Tinklová:
Dnešní utkání se nedá moc hodnotit. Vlastními chybami jsme si dnes utkání prohrály samy. Dvě osmibodové šňůry soupeře rozhodly o dvou setech a tie-break je jen o štěstí, které jsme neměly.

Trenér Teplý: Utkání bylo nehezké se spoustou chyb na obou stranách. Dnes vyhrál odvážnější a bojovnější tým.

Na brněnské palubovce haly ve Vodově ulici se ve čtvrtek v 10. kole soutěže potkalo šesté domácí Královo Pole a sedmá Olomouc.

V první sadě měly zpočátku mírně navrch Brňanky, ale v klíčových okamžicích rozhodla větší volejbalová důslednost Olomouce. Hanačky využily zaváhání domácího celku po druhém technickém time outu, kdy Brňanky nesložily důležité míče, přišly chyby na přihrávce i nečistě nahraný míč. Olomouc utekla před koncovkou až do pětibodového náskoku, který ještě Královo Pole chtělo eliminovat a snížilo na rozdíl tří bodů. Jenže oddechový čas hostů Olomoučanky uklidnil a ty díky kvalitnějšímu útoku zvítězily jistě 25:20.

V úvodu druhého setu si Brno pomohl servisem Romany Staňkové, která podávala devětkrát v řadě. Olomouc selhávala na přihrávce. Výsledkem bylo vedení 11:4 pro Královo Pole. Jenže luxusní náskok se rozplynul při změně postavení Brna. Servisem se blýskla i Olomouc, která měla i kvalitnější útok. Za stavu 16:15 už vedly Hanačky. V těchto okamžicích Královo Pole předvádělo dobrý útočný volejbal s nepříjemným servisem Anny Širůčkové a rázem šlo do vedení 20:17. V zlepšeném výkonu Brno pokračovalo a zvítězilo 25:21.

Na začátku třetího setu byly k vidění pohledné výměny, ve kterých se více dařilo Brnu. Od poloviny sady následovala přetahovaná o každý míč. V tomto boji byla ovšem úspěšnější Olomouc, která vstoupila do koncovky ve vedení 20:16 a nakonec se radovala z výhry 25:19.

O čtyřbodové vedení ve čtvrtém dějství se Brno připravilo několikanásobným nedorozuměním hráček po příjmu. Brno si výrazně pomáhalo útokem se středovými hráčkami, na což jinak poctivý olomoucký blok příliš nereagoval. Po druhém technickém time outu Brnu opět pomohl plachtící servis, když je poslal do vedení 20:17. Z toho se Olomouc nevzpamatovala a za stavu 2:2 na sety rozhodoval tie break.

Ten nabídl svižnou a vyrovnanou hru s výbornými zákroky v poli. V těch se oba celky předháněly tak dlouho, až musely o domácí výhře 18:16 a tedy 3:2 na sety pro Brno rozhodnout nervy. Brno promarnilo sice čtyři mečboly, ale nakonec klíčový míč Olomouc poslala do zámezí.

Marek Těšík

48. utkání, 29.11.2012

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek Místek 0:3 (-17, -15, -20)

Rozhodčí: Dziacký J., Kostka M. Počet diváků: 180.
I. Šípová, Zedníková, Pinková, Čuboňová, Kadlecová, Zemanová. Libero: Elblová. Střídaly: Kukučová, Mayerhoferová, Polášková, Langová.
Závodná, Dudová, Holišová, Mukařovská, Pavelková, P. Kojdová, Libero: Spáčilová. Střídaly: Jurčíková.

Kapitán:
V začátcích setu jsme držely krok, ale v průběhu jsme na hosty nestačily.

Trenér: Opět zbytečný respekt, k tomu špatný servis a první dva sety jasně prohrané. Ve 3. jsme se dostali do krásného vedení 17:10, ale pak jsme se zasekli a neotočili.

Kapitán:
Ne moc hezké utkání, 2. sety jednoznačné a ve 3. setu jsme se probudily později, ale i tak celkem lehce otočily.

Trenér: K vítězství stačil průměrný výkon.

V prvním setu utekli hosté na 12:19 a lehce dokráčeli k výhře.
Druhý set se lámal za stavu 13:15, ale pak už domácí uhráli jen 2 body.
Ve 3. setu to vypadalo na probuzení Ostravy, ale ani vedení 17:10 nedostalo domácí hráčky do pohody a od té doby získaly jen 3 body a to ještě díky zkaženým podáním soupeře!!!

Miloš Matula

49. utkání, 29.11.2012

TJ Sokol Šternberk - VK Agel Prostějov 0:3 (-8, -11, -19)

Rozhodčí: Krtička, Kovář. Počet diváků: 250.
Sochorcová, Rašková, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková. Libero: Hronová. Střídaly: Vláčilová, Dřímalová, Piňosová, Římská.
Velikiyová, Hrončeková, Hippeová, Gomesová, de Assisová, Vincourová. Libero: Chlumská.

Kapitán Janečková:
V prvních dvou setech jsme se vůbec nedostaly do hry. Až v tom třetím jsme díky zlepšenému servisu a příjmu srovnaly krok, ale na Prostějov to pořád nestačilo.

Trenér Juřík: Byl velký rozdíl mezi naším zápasem v Prostějově a se stejným soupeřem tady u nás. Doma jsme měli zbytečný respekt, což trvalo dva sety, než jsme se vůbec osmělili a zaútočili jsme nejen na síti, ale i servisem. Bohužel jsme s tím začali příliš pozdě. Prostějov nás přehrával rychlými střílenými nahrávkami a razantním útokem, takže jsme nebyli schopni stavět bloky. Naopak hosté nás vyčapali na bloku i v poli. Škoda že jsme ve třetím setu nevydrželi ještě o něco déle. Chválím především Simonu Janečkovou, která se dokázala prosazovat i do prostějovské obrany.

Kapitán Soares:
První dva sety byly jasné. Pak jsme šly dolů s koncentrací, ale i tak jsme to zvládly ve třech setech, což jsme chtěly.

Trenér Čada: Zápas byl vyrovnaný až od třetího setu, kdy domácí začali lépe přihrávat a útočit a držela je hlavně Simona Janečková. Do té doby jsme Šternberk rozebrali už podáním.

V prvních dvou setech Šternberanky domácímu hegemonovi prakticky nevzdorovaly.

Zajímavější volejbal se začal hrát až ve třetí sadě, na jejímž začátku vedl Sokol 2:0 a 7:6 a ještě do stavu 17:17 držel s účastníkem Ligy mistryň krok. V koncovce se ale bez větších potíží prosadil podstatně zkušenější mezinárodní kádr několikanásobného českého mistra.

Adam Fritscher

50. utkání, 29.11.2012

VK SG Brno - PVK Olymp Praha 0:3 (-18,-23,-16)

Rozhodčí: Fink T., Kvarda P. Počet diváků: 50.
Vorlová, Pospíšilová, Boušková, Holečková, Najbrtová, Kubíčková. Střídaly: Slámová, Nálezková, Beránková. Libero: Uhlířová.
Kvapilová, Sládková, Trnková, Hodanová, Mudrová. Střídaly: Patočková. Libero: Dostálová.

Kapitán Kubíčková:
Ve všech třech setech jsme se držely s nasazením. V rozhodujících úsecích nám vždy soupeřky utekly o několik bodů, což se nám vymstilo v koncovkách. Myslím, že jsme nepodaly špatný výkon.

Trenér Marek: Se soupeřem jsme drželi krok vždy jen na začátku setu. Více méně, kromě druhého setu, to byla jednoznačná partie pro Olymp. Sice jsme bojovali, ale to bohužel nestačilo.

Kapitán Halbichová:
Začátek utkání byl poněkud horší. Rozjely jsme se až ve třetím setu. Nedá se říct, že bychom dnes soupeře přehrávaly. Hodně jsme kazily servis. Dnes jsme nepředvedly dobrou hru.

Trenér Brečka: Začátek byl ve znamení velkého podcenění soupeře. Dnes jsme se trápili na servisu a na přihrávce. Na náš styl to byl dnes moc učitelský volejbal, málo života. Holky to naštěstí dotáhly do vítězného konce, dobrý pocit z toho ale rozhodně nemáme.

V dnešním utkání proti sobě nastoupil druhý a poslední tým tabulky. Hráčky z Prahy do utkání nastoupily poněkud nervózně.

V prvním setu jsme viděli mnoho zkažených podání na straně soupeře.

Ve druhém setu předvedly domácí hráčky dobrý výkon, kdy na soupeřky zatlačily servisem a předvedly velice vyrovnanou hru.

Třetí set obě strany hodně chybovaly na servisu. Olymp však přitvrdil na útoku a utkání dotáhl do závěrečného konce.