Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga

PVK Olymp Praha - SK UP Olomouc 3:2 (-19,21,-22,24,14)

Rozhodčí: Večeřa, Velimov. Počet diváků: 150.

Mlejnková, Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočová - Dostálová. Střídaly: Hodanová, Škrampalová.

Košická, Piňosová, Vanžurová, Kojdová, Nachmilnerová, Tinklová - Maléřová. Střídaly: Rutarová, Rašková, Polášková.

Kapitánka Sládková:
Jsem ráda za vítězství, utkání bylo těžké, z naší strany trochu upracované, ale dva body máme doma.

Trenér Mitáč:
Bylo to nesmírně těžké utkání, nedařilo se nám na útoku, především Patočkové, Hodanové, Sládkové a Kvapilové. Žádná z nich se nedostala nad 25 % úspěšnosti. Proto byl volejbal upracovaný s dlouhými rozehrami. Přesto si tohoto vítězství nesmírně ceníme, protože vyhrát s těmito procenty svědčí o síle družstva. Dobrý byl servis a obrana na síti. V nadstavbové části nebudou lehká utkání. Chválím Mlejnkovou a Dostálovou.

Kapitánka Tinklová:
Kdybychom udělaly méně chyb v tie-breaku, mohly jsme vyhrát.

Trenér Teplý:
Zápas byl bojovný a vyrovnaný. Domácí Olymp byl šťastnější v koncovkách čtvrtého i pátého setu.

První set byl oboustranně nevyrovnaný, družstva bodovala ve šňůrách, z tříbodové ztráty bylo ihned dvoubodové vedení. V koncovce Olymp vedl 18:16, aby prohrál set 19:25.

Po celý průběh druhého setu si Olomouc udržovala mírné vedení do stavu 17:15, pak ale Olymp měl několik úspěšných bloků, Olomouc udělala několik nevynucených chyb a Olymp srovnal poměr setů.

Bojovné, ale ne příliš kvalitní utkání pokračovalo dále, oba týmy se přetahovaly o každý bod, Olomouc měla přece jen jistější a lepší smečařky (hlavně Košická) a jazýček na vahách vývoje utkání se začal naklánět pro tým z Hané.

Drama se spoustou oboustranných chyb pokračovalo dále, ve čtvrtém setu Olymp málem přišel o slibný náskok, ale nakonec set uhrál.

V posledním setu šel Olymp rychle do vedení 6:2, Olomouc srovnala na 11:11, ale nakonec byl šťastnější Olymp a vyhrál 16:14 v posledním setu.

Vývoj zápasu:
1. set: 1:3, 2:6, 4:8, 8:8, 10:10, 12:10, 12:15, 15:15, 18:16, 19:19, 19:25
2. set: 2:2, 4:4, 5:7, 7:10, 11:11, 13:15, 15:17, 20:18, 21:20, 25:21
3. set: 2:2, 5:3, 7:7, 10:7, 11:11, 13:13, 16:16, 16:19, 18:20, 20:21, 21:24, 22:25
4. set: 2:2, 4:4, 7:7, 10:7, 11:9, 12:14, 16:14, 19:14, 19:16, 22:18, 24:21, 24:24, 26:24
5. set: 2:0, 3:1, 4:2, 6:2, 6:4, 8:4, 9:5, 10:6, 10:8, 11:9, 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 16:14.

Jiří Trochta

statistika utkání

92. utkání, 2.2.2013

Přerovský volejbalový klub Precheza - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (19,-23,-23,22,9)

Rozhodčí: L. Pecháček, J. Dziacký. Počet diváků: 105.

Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Libero Radivojevičová. Střídaly: Dedíková, Skřičková.

Závodná, Dudová, Holišová, Mukařovská, D. Pavelková, Kojdová, Libero Spáčilová, A. Pavelková. Střídaly: Jakubšová, Jurčíková.

Kapitánka Gálíková:
Vlastními chybami jsme prohráli druhý set, a tím jsme rozehráli soupeře. Nakonec jsme vyhráli kvalitní přihrávkou a kolektivní bojovností.

Trenér Tůma:
Předvedli jsme chrabrý kolektivní výkon. Až za stavu 23:16 druhé sady jsme nepoložili jediný míč. A najednou to bylo oboustranně vyrovnané utkání. V úvodu jsme hráli s lehkostí moderní volejbal, ale pak se dostali do křeče. Vydřeli jsme vítězství. Pochvalu zaslouží celý tým a zejména libero Radivojevičová.

Kapitánka Mukařovská:
V prvním setu byl soupeř lepší ve všech činnostech. Koncovka druhého nás dostala do hry. Pro nás škoda závěru čtvrtého dějství, tie–break už je o štěstí.

Trenér Dedková:
První set a takřka celý druhý by náš výkon ustrašený. Přerov nám pak pomohl k obratu v zápasu. Ve čtvrtém setu jsme třikrát zkazili míč na jedny ruce, což nás dnes stálo zisk tří bodů.

Ve vyrovnané první sadě byly domácí volejbalistky lepší na servisu a podařilo se jim několikrát zablokovat útok Frýdku. Důležitý blok na 23:19 zaznamenala Murčinková.

Začátek druhého setu a v podstatě celý průběh byl v režii domácích až do stavu 23:16. Jenže hosté to nezabalili a nevídanou šňůrou devíti bodů získali set pro sebe – 1:1.

Obrovská deka padla na domácí hráčky a nechaly soupeřky utéct na 8:1. Přestože v závěru otočily ve svůj prospěch – 23:22, Frýdek byl v koncovce opět lepší a vyhrál 25:23.

Pravé drama se odehrávalo ve čtvrtém dějství. Přerovačky tentokrát odolaly psychickému tlaku v koncovce soupeře přetlačily.

Rozhodne tie-break. V něm od počátku byly lepší domácí volejbalistky. Vytvořily si tříbodový náskok a ten udržely až do konce.

Stanislav Šmídák

Skupina o 6. - 10. místo

93. utkání, 7.2.2013

VK Královo Pole Brno - VK SG Brno 3:0 (21,15,22)

Rozhodčí: Gall J./Grabovský L. Počet diváků: 80.

Menšíková, Vyklická, Nálezková, Marešová, Onderková, Širůčková Libero: Zoulová Střídaly: Vorlová,Toufarová, Součková, Šnellyová.

Kubíčková, Herbočková, Kurková, Nálezková, Holečková, Najbrtová Libero: Uhlířová Střídaly: Boušková, Pospíšilová, Prokůpková, Hydylivová .

Kapitánka Toufarová:
Jsem ráda, že jsme dnešní utkání vyhrály,protože v nadstavbě je každé vítězství důležité. Bály jsme se, že soupeřky budou hodně nehecované, ale dnes hrály svůj standard a nikam nás netlačily.

Trenér Kubala:
Dnešní zápas byl ovlivněn myšlenkou, že holky mají nad soupeřem velkou převahu, proto si myslím, že to nasazení nebylo takové jaké by bylo potřeba. Samozřejmě velká pochvala za vítězství, ale na druhou stranu, tento výkon nebude stačit na soupeře, kteří nás potkají v nadstavbě nebo play-off. Začíná se mi líbit, jak středové hráčky začínají organizovat obranu na síti.

Kapitánka Kubíčková:
První set jsme se snažily udržet na úrovni soupeřek. Hlavně nás ale dostaly na přihrávce, takže druhý set byl hodně nevyrovnaný a ve třetím setu se nám je nepodařilo zatlačit v koncovce.

Trenér Marek
Čekal jsem, že bychom mohli utkání dotáhnout do vítězného konce, ale bohužel, kromě prvního setu a půl, nedokážeme plnit základní taktické pokyny. Měli jsme velké problémy na přihrávce

V dohrávce 19.kola Uniqa Extraligy žen proti sobě opět nastoupila dvě brněnská družstva. V prvním setu jsme viděli velice bojovný výkon hostujícího družstva. Ten ale jakoby ve druhém setu odešel. Hráčky z SG byly nepozorné a tento set nezvládly odpřihrávat. Třetí set byl po celou dobu vyrovnaný, ale koncovku si zkušené hráčky z KP nenechaly utéct.

Marek Těšík

94. utkání, 2.2.2013

TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 0:3 (-24,-17,-21)

Rozhodčí: Kostka, Z. Grabovský. Počet diváků: 200.

Dřímalová, Oborná, Holásková, Římská, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídaly: Grofková, Vláčilová, Zemánková.

Kolářová, Zedníková, Langová, Elblová, Kadlecová, Zemanová. Libero: V. Šípová. Střídaly: Kukučová, Pinková, Čuboňová.

Kapitánka Janečková:
Soupeř nás jednoznačně přehrál na síti, v útoku i na bloku a v poli předvedl bojovnější výkon.

Trenér Juřík:
O výsledku zápasu rozhodlo nasazení. Čekal jsem, že v boji o play-off předvedeme delší, bojovnější a napínavější zápas. Ostrava nás ale přehrála ve všech činnostech, neohrozili jsme ji ani servisem. Jediným plusem byl z naší strany útok středových hráček. Měli jsme však špatnou obrannou hru na síti i v poli a nedodrželi jsme taktické pokyny.

Kapitánka Kolářová:
Měly jsme za cíl vyhrát v Olomouci i ve Šternberku, podařilo se nám to aspoň na druhý pokus. Tři body jsou zlaté, snad nám to vyjde také příště.

Trenér Pommer:
Hráli jsme dnes zodpovědně a s nasazením. Měli jsme větší touhu po vítězství než soupeř, i když Šternberk hrál v některých fázích dobře, hlavně v koncovkách prvního a třetího setu. V tom druhém jsme však výborně odservírovali.

Ve vyrovnaném prvním setu se oba celky dostaly maximálně do dvoubodového vedení. O něco málo navrch měl sice dlouho domácí Šternberk, jenže v koncovce ztratil svou výhodu, prohrával 22:24, dva setboly soupeře ještě dokázal zlikvidovat, ale po tom třetím a výsledku 24:26 prohrával 0:1.

Druhé dějství domácím volejbalistkám vůbec nevyšlo, od začátku tahaly za kratší konec a nakonec podlehly svému přímému soupeři o play-off jasně 17:25.

Ve třetím dějství vyhrávaly Šternberanky ještě 16:13, 18:16 a 21:20, Ostrava poté však při servisu zkušené Elblové uhrála čtyři výměny v řadě a veze si z Hané tři veledůležité body.