Přerovský volejbalový klub Precheza – VK Agel Prostějov 3:1 (20,30,-11,22)

Rozhodčí: J. Gall, T. Vojtíšek. Počet diváků: 200.

Ticháčková, Gálíková, Murčinková, Mátlová, Dedíková, Rosenbergerová. Libero Radivojevičová. Střídaly: Skřičková, Gambová.

Kočiová, Hrončeková, Hippe, Kossányiová, de Assis, Vincorurová. Libero Gomes. Střídaly: Miletič, Melichárková, Žarkova.

Kapitánka Gálíková:
Velkou bojovností jsme využili únavu Prostějova z poháru. Vybojovali jsme velmi cenné vítězství. Byl to pěkný volejbal, atraktivní pro diváky.

Trenér Tůma:
My jsme se celý týden cíleně připravovali na podání a přihrávku, a to se nám vyplatilo. Soupeř znejistěl a my jsme ho v prvním setu ubránili. To asi rozhodlo celý zápas. Ve třetím setu přišlo uspokojení. Čtvrtý set jsme byli lepší v obraně a příkladně jsme bojovali. Pochvalu za nasazení zaslouží celý tým, který podal kompaktní výkon.

Kapitánka Soares:
My jsme dnes dělali mnoho chyb. Přerov hrál dobře, my jsme špatně blokovali . Náš servis byl slabý, málo agresivní a pak jsme měli problémy v obraně.

Trenér Čada
Dnes byl vidět útlum v naší hře po vítězství v poháru. Byla to naprosto zasloužená prohra.

Vyrovnaný průběh prvního setu se ve prospěch domácích lámal za stavu 10:13, kdy uhrály šňůru pěti bodů. Prostějov se špatným příjmem narážel na připravenou obranu. Přerovačky proměnily až čtvrtý setbol zásluhou chyby de Assis na síti.

Druhé dějství dospělo do velmi napínavé koncovky, oba týmy měly několik setbolů. Domácí volejbalistky uhrály až pátý, když se blok Prostějova dotknul sítě – 2:0.

Herní útlum přišel na Přerovačky v úvodu třetí sady a už se z ní nevzpamatovaly. Nepomohlo ani několikeré střídání a hosté snížili.

Začátek čtvrtého setu se domácím hráčkám rovněž nevyvedl a ztrácely 4 body. Do druhého technického time-outu srovnaly krok, ale hned po něm Prostějovačky odskočily na 16:19. Servis Rosenbergerové dělal hostům velké problémy a přidala i eso. To znovu nabudilo domácí hráčky a šly nekompromisně za tříbodovým vítězstvím. Hned první mečbol proměnily zásluhou nepřesného útoku hostů.

Stanislav Šmídák

statistika utkání

100. utkání, 16.2.2013

TJ Sokol Frýdek-Místek – SK UP Olomouc 1:3 (18,-22,-20,-11)

Rozhodčí: Grabovský Z., Večeřa J. Počet diváků: 300.

Dudová, Holišová, Mukařovská, Pavelková D., Kojdová P, Závodná V. Libero: Spáčilová. Střídaly: Jurčíková, Chudobová, Závodná K.

Tinklová, Košická, Rutarová, Vanžurová, Kojdová H., Nachmilnerová. Libero: Maléřová. Střídaly: Rašková, Janečková.

Kapitánka Mukařovská:
Vyhraný zápas jsme prohrály svými vlastními chybami. Zejména tragickým příjmem.

Trenér Dedková:
Vyhraný zápas jsme si prohrály vlastními chybami.

Kapitánka Tinklová:
Z počátku jsme dělaly moc chyb, posléze jsme je eliminovaly.

Trenér Teplý:
Ve 2. setu to vypadalo na hladkou porážku. Díky dobrému servisu jsme se dostali do hry a zápas otočili.

V 1. setu vyrovnaný průběh do stavu 15:15. Od tohoto stavu sokolky zlepšily útok a s přehledem zvítězily.

Ve 2. setu domácí již vedly 18:9 ale hosté stav otočily.

Ve 3. setu opět vyrovnaný průběh do stavu 20:20, s koncovkou pro hosty.

4. set byl zcela v režii Olomouce.

Zaoral J.

Skupina o 6. - 10. místo

101. utkání, 16.2.2013

Volleyball club Slavia Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (21,15,17)

Rozhodčí: Záhorcová K., Bydžovský Z. Počet diváků: 100.

Caithamlová, Prokopová, Hanzlová, Vašutová, Ančincová, Vinecká, libero: Cebáková. Střídaly: Smolková, Pillerová.

Oborná, Holásková, Římská, Janečková, Sochorcová, Dřímalová, libero: Hronová. Střídaly: Grofková, Šenková, Vláčilová, Čudová .

Kapitánka Vinecká:
Utkání jsme odehráli v klidu a pohodě.

Trenér Vojík:
vcelku jednoznačné vítězství, dobře jsme servírovali a bránili.

Kapitánka Janečková:
Trápili jsme se po celou dobu utkání, zejména na servisu a příjmu.

Trenér Juřík
Slavii jsme byli konkurenty jen v 1. setu. Nedařilo se nám na příjmu a měli nepřesnou mezihru. Slavia se snažila o rychlou hru, která nám v obraně dělala problémy, nakonec přesvědčivě zvítězila.

Slavia si v úvodu utkání vytvořila mírný náskok, který postupně navyšovala až na 6ti bodový rozdíl. V koncovce se však zadrhla a umožnila sokolkám snížení náskoku na jeden bod. Slávistky drama nepřipustily a závěr setu nakonec s přehledem uhrály.

Ve druhém setu Slavia zvýšila důraz na útoku a pestrou hrou soupeře převyšovala. Šternberk na hru Slavie nenašel recept a ve 2. dějství jednoznačně prohrál.

3. set byl vyrovnaný do stavu 6:6. Domácí hráčky díky dobrým blokům odskočily a definitivně zlomily odpor soupeře. Set a tím i celé utkání pak v poklidu dotáhly do vítězného konce.

Jan Turek

102. utkání, 16.2.2013

TJ Ostrava – VK SG Brno 3:0 (13,11,13)

Rozhodčí: Velinov E., Renčín K. Počet diváků: 135.

Kolářová, Zedníková, Langová, Elblová, Kadlecová, Zemanová. Libero: V. Šípová. Střídaly: Šípová I., Polášková, Sedláčková, Čuboňová.

Najbrtová, Kubíčková, Herbočková, Kurková, Nálezková, Holečková. Libero: Uhlířová. Střídaly: Slámová, Hudylivová.

Kapitánka Kolářová:
Od začátku zápasu jsme měly převahu a ta pokračovala v průběhu celého utkání.

Trenér Pommer:
Byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Udrželi jsme koncentraci po celou dobu utkání.

Kapitánka Kubíčková:
Zápas se nám vůbec nevydařil. Úplně nám odešla přihrávka.

Trenér Marek
Bez přihrávky jsme se vůbec nedostali do hry. Domácí byli jasně lepší.

Ostrava si na začátku každého setu vytvořila velký náskok (1. technické oddechové časy v setech - 8:1, 8:2, 8:1) a poté už lehce dokráčela k vítězství. Trenér mohl v klidu vyzkoušet i hráčky z lavičky.